reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Koniec samorządowego eldorado

Aktualizacja: 26.06.2012

Gminy, miasta i powiaty przewidują, że do 2015 r. wydatki na inwestycje spadną o 57 proc. Wyschnie ważne źródło kontraktów dla firm - alarmuje "Puls Biznesu" »

Samorządowcy chcą reformy metropolitalnej

Aktualizacja: 25.06.2012

Samorządowcy i eksperci uważają, że konieczna jest szybka reforma, która ułatwi funkcjonowanie metropolii. MAC 27 czerwca przedstawi wyniki konsultacji na ten temat, a do września ma zdecydować czy stworzyć nową ustawę metropolitalną, czy tylko nowelizować obecne przepisy. »

Miasta chcą zmian w podatku od nieruchomości

Aktualizacja: 27.06.2012

Resorty finansów i rozwoju regionalnego nie zamierzają wprowadzić podatku katastralnego. Zmian w podatkach chcą miasta - liczą na powiązanie stawki podatku od nieruchomości z jej położeniem. Rozwiązanie to popiera były wiceminister finansów Jarosław Neneman. »

Podlaskie: Będzie więcej inwestycji proekologicznych nad Rospudą

Aktualizacja: 25.06.2012

Dzięki oszczędnościom uzyskanym w trakcie inwestycji w gospodarce wodno-ściekowej., nad Rospudą (Podlaskie) uda się zrealizować ich o kilkanaście więcej niż planowano. M.in. powstanie więcej przydomowych oczyszczalni ścieków i sieci kanalizacyjnej. »

Do urzędów wkroczy rynek

Aktualizacja: 25.06.2012

Urzędy przestaną być ostoją stabilności. "Rzeczpospolita" dotarła do założeń nowelizacji ustawy o służbie cywilnej, nad którą pracuje Zespół do spraw Programowania Prac Rządu. »

Rzeszów oszczędzi ok. 728 tys. zł dzięki przetargowi na zakup energii

Aktualizacja: 22.06.2012

Samorząd Rzeszowa zaoszczędzi ok. 728 tys. zł dzięki przetargowi na zakup energii elektrycznej dla wszystkich jednostek podległych miastu. To pierwszy taki przetarg zorganizowany przez władze Rzeszowa. »

NSA: wojewoda może zakazać kibicom wstępu na mecz podwyższonego ryzyka

Aktualizacja: 22.06.2012

Wojewoda może zabronić kibicom wstępu na stadion, jeżeli mogłoby to zagrozić bezpieczeństwu publicznemu - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. Decydujące znaczenie ma wniosek policji, która może określić spotkanie jako mecz podwyższonego ryzyka. »

Olsztyn: Wirtualny urzędnik magistratu obsłuży interesantów

Aktualizacja: 22.06.2012

Na stronach internetowych urzędu miasta w Olsztynie pojawi się wkrótce wirtualny urzędnik, który będzie pomagał interesantom w załatwieniu spraw urzędowych takich, jak wydanie dowodu osobistego, prawa jazdy czy zarejestrowanie działalności gospodarczej. »

8,1 mln euro na ochronę m.in. Zatoki Gdańskiej

Aktualizacja: 22.06.2012

Projekt wartości 8,1 mln euro zrealizują gminy Sopot i Tolkmicko oraz okręg Mamonowo w Rosji. Pieniądze będą przeznaczone na poprawę środowiska w obszarze przygranicznym obejmującym Zatokę Gdańską i Zalew Wiślany. »

Nowy terminal autobusowy w Poznaniu powstanie do końca 2012 r.

Aktualizacja: 22.06.2012

Do końca 2012 r. powinien powstać budynek, w stanie surowym zamkniętym, nowego terminala autobusowego PKS w Poznaniu. Dworzec będzie przedłużeniem obecnego gmachu nowego dworca kolejowego Poznań Główny. W lipcu ruszy tam też budowa parkingu na tys. aut. »

Katowice: Pielęgniarki ze szpitala dziecięcego skierowały pozwy do sądu

Aktualizacja: 22.06.2012

110 z ok. 400 pielęgniarek z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach skierowało pozwy do sądu pracy w związku z jednostronnym, zdaniem związkowców, zerwaniem porozumień płacowych z lat poprzednich - poinformowała w czwartek śląsko-dąbrowska "S". »

Szczecin: Prezydent miasta chce ulg i zniżek dla rodzin z dziećmi

Aktualizacja: 22.06.2012

Rodziny z dziećmi będą mogły mniej płacić za bilety komunikacji miejskiej, wstęp do instytucji kulturalnych oraz za żłobki i przedszkola - taki system ulg i zniżek zaproponował w czwartek prezydent Szczecina Piotr Krzystek. »

Rząd zmieni urzędnikom system płac

Aktualizacja: 21.06.2012

Rząd chce zlikwidować przywileje urzędników. M.in. mają zniknąć trzynastki, nagrody jubileuszowe oraz dodatki stażowe - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna", który dotarł do projektu założeń nowelizacji ustawy o służbie cywilnej. »

Rada Warszawy udzieliła absolutorium prezydent miasta

Aktualizacja: 20.06.2012

Rada Warszawy udzieliła absolutorium prezydent Warszawy Hannie Gronkiewicz-Waltz z wykonania budżetu za 2011 rok. Prezydent powiedziała, że ukończono wiele inwestycji, m.in. związanych z Euro. Opozycja krytykowała ją za podniesienie podatków i prywatyzację SPEC. »

Świętokrzyskie: Zarzuty dla prezydentów Starachowic

Aktualizacja: 20.06.2012

Zarzuty przekroczenia uprawnień przy przyznawaniu mieszkań komunalnych przedstawiła Prokuratura Rejonowa w Jędrzejowie prezydentowi i wiceprezydentowi Starachowic (Świętokrzyskie). Wiceprezydent twierdzi, że pomagał ludziom w złej sytuacji życiowej. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Niedzielska

Prawnik ds. prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, trener, mediator ds. pracowniczych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama