REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Global thinking podczas FinTech & InsurTech Digital Congress

Global thinking podczas FinTech & InsurTech Digital Congress
Global thinking podczas FinTech & InsurTech Digital Congress

REKLAMA

REKLAMA

13 - 14 listopada 2018 r., w hotelu Westin w Warszawie, odbył się FinTech & InsurTech Digital Congress. Dzięki praktycznym rozwiązaniom przedstawionym przez pionierów branży fintech i insurtech z 13 krajów, wydarzenie pokazało jak funkcjonować w niezwykle konkurencyjnym i nieprzewidywalnym środowisku rynku globalnego. Merytoryczna agenda, ponad 100 najwybitniejszych ekspertów w roli prelegentów i networking z kluczowymi przedstawicielami obu branż, przyciągnęło prawie 600 uczestników w ramach dwóch dni kongresu.

REKLAMA

Pod hasłem GO GLOBAL! odbył się panel inauguracyjny FinTech & InsurTech Digital Congress, w ramach którego uroczyste otwarcie kongresów poprowadzili Przewodniczący Rad Programowych - Marcin Petrykowski, Managing Director S&P Global i Witold Jaworski, Co-Founder YU!. Szukanie odpowiedzi czy obecny zdigitalizowany świat finansów to ewolucja, czy może rewolucja było wspólnym tematem dla części InsurTech i FinTech, oraz świetnym wprowadzeniem do wystąpień gości honorowych. Swoje keynote speech wygłosili: James Hickson, CEO MASH Group, Florian Graillot, Partner at astorya.vc i Krzysztof Domarecki, Twórca Fidiasz EVC.

REKLAMA

W ramach agendy FinTech Digital Congress zostały poruszone zagadnienia o przyszłości banków i finansów. Pojawił się również blok poświęcony edukacji i kulturze organizacyjnej. Zgodnie z zapowiedzią nie zabrakło też na wydarzeniu przestrzeni dla inwestorów. To z myślą o nich odbył się ostatni panel, w którym mogli przedstawić swoje potrzeby i oczekiwania oraz jasno określić jakie warunki musi spełniać start-up, aby zyskał ich zainteresowanie oraz finansowanie.

REKLAMA

Ścieżkę InsurTech Digital Congress rozpoczęto od wyłonienia innowacyjnych trendów w ubezpieczeniach. Następnie tematyka paneli została skierowana w stronę konsumenta przyzwyczajonego do nowoczesnych technologii. Dużym zainteresowaniem uczestników cieszył się panel o (tele)medycynie. Prezesi największych firm z branży medycznej tj. PZU Zdrowie, Medicover, Lux-med, Enel-Med, debatowali nad przyszłością telemedycyny w perspektywie 5 lat. Nie zabrakło również najbardziej aktualnego tematu, czyli nowych sposobów zarządzania kadrami, który dla branży ubezpieczeniowej jest szczególnie istotny.

Dodatkiem do Kongresu był warsztat “Scale-up for Start -up”, podczas którego zostały omówione najważniejsze etapy rozwoju start-upu, począwszy od pozyskiwania kapitału, po omówienie sposobów wejścia na rynki zagraniczne. Była to doskonała szansa dla młodych, rozwijających się start-upów, aby spotkać się z inwestorami nawiązać bezcenne relacje biznesowe i wymienić się doświadczeniami.

Wśród prelegentów FinTech & InsurTech Digital Congress m.in.: Marcin Glogowski, Ekaterina Mikheeva, Ingmar Stupp, Fernando Zornig, Jarosław Mastalerz, Daniel Daszkiewicz, Sigitas Mitkus, Maximilian Schausberger, Agnieszka Wrońska, Julita Czyżewska, Mark Robertson, Pasquale Saviano i Sławomir Łopalewski.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Partnerzy V FinTech & IV InsurTech Digital Congress

  1. Strategiczni FinTech Digital Congress: Atende, Asseco Poland, Biuro Informacji Kredytowej S.A., Dell EMC, Finiata, Heyka Capital Markets Group, Mash, Smeo, Vivus Finance, Visa.

Partnerzy Strategiczni InsurTech Digital Congress: Atende, Dell EMC, EY.

Partnerzy FinTech Digital Congress: Introhive, iwoca, Blik, Narodowy Fundusz Gwarancyjny, Advisero, dLK Legal, CallPage, Abak, PROFESCAPITAL, Gamfi.

Partnerzy InsurTech Digital Congress: IDEMIA, Bacca, Abak, PROFESCAPITAL, CallPage, Gamfi.

Sponsor FinTech Digital Congress: Etronika

Community Partner: Start-up Poland

Zapraszamy do zapoznania się z pełną fotorelacją FinTech & InsurTech Digital Congress.

Organizatorem wydarzenia jest MMC Polska.

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W Tatrach ratownicy ogłosili zagrożenie lawinowe pierwszego stopnia

Pierwszy stopień zagrożenia lawinowego ogłosili w czwartek ratownicy TOPR. Obowiązuje od wysokości 1800 m n.p.m. Mogą samoistnie schodzić małe i średnie lawiny. 

Będą pieniądze na budowę i przystosowanie schronów. Nawet 6 mld zł rocznie

Szef MSWiA Tomasz Siemoniak poinformował, że ok. 6 mld zł rocznie będzie przeznaczonych na budowę i przystosowanie schronów w samorządach. Niebawem na ten cel zostanie przekazanych 0,15 pkt proc. PKB.

Znów rekord odprawionych pasażerów z Lotniska Chopina. Dokąd latamy najczęściej?

W ciągu 10 miesięcy Lotnisko Chopina odprawiło ponad 18 mln pasażerów. Tylko w październiku Okęcie odprawiło blisko 1,9 mln podróżnych. Najwięcej osób podróżowało w niedzielę, 6 października – 68 tys. 883.

Rośnie liczba ubezpieczonych cudzoziemców. Na koniec października było ich 1 mln 191 tys. [Dane ZUS]

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował o wzroście liczby ubezpieczonych cudzoziemców. Jak wynika z najnowszych danych ZUS, na koniec października 2024 r. do ubezpieczeń społecznych w ZUS było zgłoszonych 1 mln 191 tys. cudzoziemców.

REKLAMA

MEN: Jest 27 000 nauczycieli religii. 45% poradzi sobie z ograniczeniem godzin religii z 2 do 1 tygodniowo [Wykaz]

MEN podał informacje o liczbie katechetów w Polsce (w tym liczbę katechetów mających uprawnienia do nauki innego przedmiotu). Przeszło 27 000 nauczycieli wiąże swoje zajęcia zawodowe z nauczaniem religii. I taka jest liczba osób, które z niepokojem czekają na ostateczny kształt lekcji religii. Czy min. Barbarze Nowackiej uda się redukcja liczby godzin religii z 2 do 1 tygodniowo? Czy za drugą godzinę odbywającą się np. w salkach katechetycznych rząd wypłaci wynagrodzenia katechetom? Na ogólną liczbą 27 000 katechetów uczyć innego przedmiotu niż religia może 12 304 nauczycieli. 

W Sejmie: Dla krwiodawców nie 2 a 3 dni wolne od pracy. Państwo przejmuje koszt wynagrodzeń [Przykład]

W Sejmie propozycja: Nowy dzień wolny. I to państwo płaci za trzy dni wolnego od pracy dla krwiodawców. Od razu trzeba ocenić szansę na nowelizację przepisów na zerową, ale zobaczmy jak wyglądałyby przepisie po zmianie. I które trzeba zmienić. Może się kiedyś uda?

Szkoły nauczą dzieci odróżniania prawdy od manipulacji. Zmiany w systemie edukacyjnym w celu lepszego wykorzystania narzędzi cyfrowych

Do 2035 r. Polska ma zdrożyć jeden z kamieni milowych KPO - Politykę Cyfrowej Transformacji Edukacji. Chodzi m.in. o przemodelowanie kształcenia tak, by uczyć dzieci odróżniania prawdy od manipulacji, weryfikowania źródeł i korzystania z nich, a także mądrego używania narzędzi sztucznej inteligencji.

Będzie zmiana zasad sporządzania sprawozdań budżetowych. Projekt rozporządzenia w sprawie sprawozdawczości budżetowej

Projektowane nowe rozporządzenie w sprawie sprawozdawczości budżetowej ma dostosować obecne zasady sporządzania sprawozdań do nowej ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego. Projekt zawiera m.in. nowe wzory i instrukcje sporządzania sprawozdań składanych przez JST.

REKLAMA

Młodzieżowe Słowo Roku 2024. Znamy finałową dwudziestkę plebiscytu

Na liście 20 słów w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2024 znalazły się m.in. "aura", "skibidi", "yapping", "czemó" i "womp womp". Organizatorem plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN.

Młodzieżowe Słowo Roku 2024: finałowa 20-ka. Co znaczą te słowa? Można już głosować

Pierwszy etap dziewiątego plebiscytu PWN – Młodzieżowe Słowo Roku – jest już za nami! Dzięki zaangażowaniu głosujących do plebiscytowej bazy trafiło tysiące ciekawych słów i wyrażeń, spośród których Jury wyłoniło finałową dwudziestkę. Teraz czas na kolejną rundę – można już głosować na swoje ulubione słowo! Organizator plebiscytu, Wydawnictwo Naukowe PWN, czeka na głosy tylko do 30 listopada. Już niebawem przekonamy się, które słowo zostanie tym SZCZEGÓLNYM dla współczesnej, młodzieżowej polszczyzny.

REKLAMA