reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Zasiłek przez 3 miesiące po zawarciu kontraktu socjalnego

Aktualizacja: 01.12.2010

Osoba zawierająca kontrakt socjalny będzie mogła otrzymać zasiłek okresowy lub celowy i nie utraci do niego prawa po znalezieniu pracy – informuje „Dziennik Gazeta Prawna” »

Raport: gimnazja wiejskie słabsze w nauczaniu angielskiego

Aktualizacja: 01.12.2010

6,5 pkt. słabiej w porównaniu z młodzieżą miejską wypadają gimnazjaliści z małych miejscowości podczas egzaminów z języka angielskiego - wynika z przedstawionego w środę raportu opracowanego przez przedstawicieli Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej (EFRWP). »

Komisja finansów za odrzuceniem projektu ustawy o finansach publicznych

Aktualizacja: 01.12.2010

Sejmowa komisja finansów opowiedziała się we wtorek za odrzuceniem rządowego projektu ustawy o finansach publicznych. Domagał się tego PiS, który sprzeciwia się ewentualnym podwyżkom VAT i włączeniu Lasów Państwowych do sektora finansów publicznych. »

Strefy ochronne na terenie uzdrowisk

Aktualizacja: 01.12.2010

W najbardziej chronionej strefie uzdrowisk nie będą mogły powstawać hotele ani stacje bazowe telefonii komórkowej. Uzdrowiskami będą mogły natomiast zostać wyrobiska kopalni soli - zakłada projekt nowelizacji ustawy o uzdrowiskach. »

W Sejmie kodeks wyborczy, ograniczenie subwencji dla partii i repatriacja

Aktualizacja: 30.11.2010

Sejm, który w środę rozpoczyna trzydniowe posiedzenie, zajmie się m.in. projektem ustawy ograniczającej subwencje dla partii politycznych w latach 2012-2013. Posłowie rozpatrzą też projekt kodeksu wyborczego oraz projekt ustawy repatriacyjnej dla Polaków ze Wschodu. »

Wolne święto Trzech Króli – już w Dzienniku Ustaw

Aktualizacja: 01.12.2010

Opublikowano nowelizację ustanawiającą święto Trzech Króli dniem wolnym od pracy oraz odmawiającą pracownikom prawa do dnia wolnego w zamian za święto przypadające w dzień wolny od pracy. »

MF: nadwyżka budżetów samorządów po trzech kwartałach 902 mln zł

Aktualizacja: 30.11.2010

Budżety jednostek samorządu terytorialnego po trzech kwartałach 2010 roku osiągnęły nadwyżkę w wysokości 902 mln zł, przy planowanym na ten rok deficycie w wysokości 28 mld 667 mln zł - poinformował resort finansów we wtorek w komunikacie. »

"Dziennik Gazeta Prawna": wolny rynek dla nauczycieli

Aktualizacja: 30.11.2010

Rząd chce zrzucić z siebie odpowiedzialność za nauczycielskie pensje. Odpowiadać będą za nie samorządy. To one mają decydować o wysokości zarobków oraz pensum, czyli obowiązkowej liczbie godzin, które musi przepracować nauczyciel - ustalił "Dziennik Gazeta Prawna". »

Nowy sprzęt Służby Celnej m.in. do walki z dopalaczami

Aktualizacja: 30.11.2010

Najnowszy sprzęt laboratoryjny do szybkiego i precyzyjnego wykrywania zakazanych substancji, m.in. narkotyków i dopalaczy, zaprezentowali w poniedziałek celnicy w Centralnym Laboratorium Celnym (CLC) w Otwocku pod Warszawą. »

Ustawa o zatrudnianiu i rehabilitacji niepełnosprawnych - podpisana

Aktualizacja: 29.11.2010

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał w poniedziałek nowelizację ustawy o zatrudnianiu i rehabilitacji osób niepełnosprawnych, która zmniejsza dofinansowanie do zatrudnienia niepełnosprawnych w stopniu lekkim, a zwiększa - dla niepełnosprawnych w stopniu znacznym. »

Do końca tygodnia można składać wnioski o dopisanie do rejestru wyborców

Aktualizacja: 29.11.2010

Wyborcy chcący oddać głos w II turze wyborów na wójta, burmistrza lub prezydenta miasta do piątku mogą składać wnioski o dopisanie do rejestru wyborców w miejscowości, w której mieszkają, ale nie są zameldowani na stałe. »

Wzrost wynagrodzeń pielęgniarek

Aktualizacja: 30.11.2010

Wzrost wynagrodzeń pielęgniarek oraz ograniczenie handlu długami szpitali - to główne założenia znowelizowanej ustawy o zakładach opieki zdrowotnej, którą w piątek podpisał prezydent Bronisław Komorowski. »

"Rzeczpospolita": Zadłużone metropolie

Aktualizacja: 29.11.2010

W połowie roku jedno miasto miało więcej niż 50 proc. długów wobec dochodów - informuje resort finansów. Najprawdopodobniej był to Kraków. Z informacji zebranych przez "Rzeczpospolitą" do końca roku mogą dołączyć do niego: Toruń, Wrocław, Bydgoszcz, Warszawa i Poznań. »

ARiMR: od 1 grudnia br. rolnicy będą dostawali dopłaty bezpośrednie

Aktualizacja: 29.11.2010

Od 1 grudnia br. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpocznie wypłacanie dopłat bezpośrednich za 2010 rok. W ciągu dwóch pierwszych dni chce przekazać rolnikom ok. 2 mld zł. W pierwszej kolejności pieniądze dostaną powodzianie. »

Ustawa o publicznym transporcie zbiorowym - uchwalona

Aktualizacja: 26.11.2010

Sejm uchwalił ustawę o publicznym transporcie zbiorowym. Oznacza to, że m.in. samorządy będą zajmować się organizowaniem przewozu osób, niezbędnego z punktu widzenia interesu społecznego. Pozostałe przewozy będą wykonywali na zasadach rynkowych przewoźnicy komercyjni. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Andrzej Kik

Dyrektor ds. maszyn i urządzeń w Aureus

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama