reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

UE/ Odszkodowania za opóźnione i odwołane rejsy statków

Aktualizacja: 06.07.2010

Parlament Europejski postanowił we wtorek, że w połączeniach morskich i na wodach śródlądowych będą przysługiwały odszkodowania za opóźnione albo odwołane połączenia, tak jak już jest w lotnictwie. Potem przyjdzie kolej na odszkodowania w transporcie drogowym. »

Spór o podwyżki w budżetówce w 2011 r

Aktualizacja: 06.07.2010

Zespół problemowy Komisji Trójstronnej ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych zajmie się dziś wskaźnikiem wzrostu płac w sferze budżetowej w 2011 roku. »

PKW: Oficjalne wyniki wyborów

Aktualizacja: 06.07.2010

W II turze wyborów prezydenckich Bronisław Komorowski (PO) uzyskał 53,01 proc. głosów, a Jarosław Kaczyński (PiS) - 46,99 proc. - to oficjalne wyniki niedzielnego głosowania podane w poniedziałek przez Państwową Komisję Wyborczą. »

"Dziennik Gazeta Prawna": budżetowa wycinanka

Aktualizacja: 06.07.2010

Jak dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna", resort finansów planuje większe ograniczenie wydatków, niż wynikałoby to z przyjętej reguły budżetowej. Wcześniej zakładano, że dziurę budżetową załata wzrost gospodarczy. »

Dwukrotnie wzrosła liczba kandydatów na urzędników mianowanych

Aktualizacja: 06.07.2010

3 lipca odbył się egzamin sprawdzający wiedzę i umiejętności uczestników postępowania kwalifikacyjnego w Służbie Cywilnej - prowadzonego przez Krajową Szkołę Administracji Publicznej (KSAP). Liczba chętnych wzrosła dwukrotnie – w porównaniu do ubiegłego roku. »

Ostatnie dni na ogłoszenie listy radnych

Aktualizacja: 06.07.2010

Do 12 lipca zarządzenie wojewody ustalające liczbę radnych powinno zostać opublikowane w wojewódzkim dzienniku urzędowym oraz obwieszczone w gminie. »

Rząd we wtorek m.in. o specjalnych strefach ekonomicznych

Aktualizacja: 06.07.2010

Rząd na wtorkowym posiedzeniu zajmie się projektem noweli ustawy dotyczącej świadczeń rodzinnych i alimentów oraz propozycjami zmian w ustawie o specjalnych strefach ekonomicznych. Ministrowie będą też rozmawiać o wspieraniu budownictwa mieszkaniowego. »

Zasiłki dla rodzin dotkniętych przez powódź majową i czerwcową

Aktualizacja: 05.07.2010

Rząd doprecyzował przepisy przyznające powodzianom prawo do zasiłku dla uczących się dzieci. Według nowych regulacji pomoc otrzymają zarówno dotknięci przez powódź majową jak i czerwcową. »

"Rzeczpospolita": Bogaci bez becikowego?

Aktualizacja: 05.07.2010

Rząd nie zmieni podatków, aby obniżyć deficyt finansów publicznych, ale będzie szukał oszczędności, m.in. ograniczając ulgi w VAT i wypłaty becikowego - dowiedziała się "Rzeczpospolita". »

MSP chce przekazywać nieodpłatnie PKS-y na rzecz samorządów

Aktualizacja: 04.07.2010

Ministerstwo skarbu planuje przekazywać nieodpłatnie samorządom kolejne Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej. Resort poinformował, że Turek otrzymał od MSP miejscowy PKS o wartości 2,8 mln zł. MSP nadzoruje obecnie 49 PKS-ów w całej Polsce. »

Założenia budżetowe w czwartek na Komitecie Stałym RM

Aktualizacja: 04.07.2010

Ministerstwo Finansów chciałoby, aby założenia do przyszłorocznego budżetu zostały w czwartek wysłane do Komitetu Stałego Rady Ministrów - poinformował w piątek szef resortu Jacek Rostowski. »

NFZ: kolejki na świadczenia zdrowotne krótsze niż się wydaje

Aktualizacja: 04.07.2010

Polscy pacjenci, wbrew przepisom, wciąż zapisują się do kilku kolejek na świadczenia medyczne. Efekt to rekordowe, nawet kilkuletnie, przewidywane okresy oczekiwania na zabiegi. W rzeczywistości czas oczekiwania jest dużo krótszy - przekonuje NFZ. »

Senat przyjął poprawki do ustawy przeciwpowodziowej

Aktualizacja: 04.07.2010

Senat przyjął w piątek wieczorem ponad 30 poprawek, z czego większość redakcyjnych, do ustawy ułatwiającej wykup gruntów na cele przeciwpowodziowe. Teraz ustawą zajmie się Sejm. »

"Dziennik Gazeta Prawna": Młodzi, polscy emeryci

Aktualizacja: 02.07.2010

Średnia wieku przechodzenia na emeryturę jest obecnie taka sama, jak przed likwidacją części przywilejów - ujawnia "Dziennik Gazeta Prawna". »

Radni nie mogą być wiązani umowami

Aktualizacja: 01.07.2010

Umowa zawarta pomiędzy burmistrzem a inwestorem zobowiązująca radę gminy do uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w określonym terminie jest nieważna – orzekł sąd apelacyjny w Poznaniu. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Buchholc

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama