REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

„Deszcz inspiracji” – Największa w Polsce konferencja dotycząca wód opadowych

„Deszcz inspiracji” – Największa w Polsce konferencja dotycząca wód opadowych
„Deszcz inspiracji” – Największa w Polsce konferencja dotycząca wód opadowych

REKLAMA

REKLAMA

STORMWATER Poland 2020 to największa w Polsce konferencja dotycząca wód opadowych. Odbędzie się po raz czwarty w dniach 3 - 5 marca w Gdańsku w Europejskim Centrum Solidarności. Hasło przewodnie – Deszcz Inspiracji – nawiązuje bezpośrednio do misji organizatorów, którą jest inspirowanie do nowego podejścia do wód opadowych. Lepsze zarządzanie wodą deszczową i traktowanie wody deszczowej jako cennego zasobu to w dzisiejszych czasach konieczność. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Infor.pl.

W dobie wyraźnych zmian klimatycznych nie ma już miejsca na inne podejście do wody deszczowej. Problem upałów i susz z jednej strony, oraz gwałtownych deszczów, burz i powodzi dotyczy i dotyka każdego. Powoduje istotne zniszczenia, jest źródłem wysokich, nie zawsze zaplanowanych wydatków oraz – co równie istotne – braku poczucia bezpieczeństwa całych społeczności.

REKLAMA

Wysoka świadomość, odpowiedzialność i aktywność

Problem zmian klimatycznych oraz konieczności zarządzania wodami opadowymi dostrzegają także przedstawiciele najważniejszych instytucji w naszym państwie. Ich patronat nad konferencją STROMWATER potwierdza, jak istotna jest tematyka wód opadowych, którą zajmiemy się w ciągu 3 marcowych dni.

  • Dla Ministerstwa Klimatu problematyka wodna to jeden z naczelnych priorytetów. Wiemy, że w rządowych planach ujęte są inwestycje w tzw. małą retencję, czyli gromadzenie wody w niewielkich zbiornikach poprzez jej zatrzymywanie lub spowalnianie jej spływu, przy jednoczesnym zachowaniu i wspieraniu rozwoju krajobrazu naturalnego.
  • „Wody Polskie” aktywnie i skutecznie prowadzą kampanię Stop suszy!
  • Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska przygotowuje programy wspierające adaptację do zmian klimatycznych

Przedstawiciele tych instytucji będą prelegentami na konferencji STORMWATER POLAND 2020 i opowiedzą o prowadzonych działaniach i wadze poruszanych zagadnień.

Deszczowe inspiracje, czyli główne tematy konferencji

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Program konferencji obejmie kluczowe zagadnienia związane z retencjonowaniem wód deszczowych oraz zmianami klimatycznymi. Znajduje się w nim pięć podstawowych bloków tematycznych:

  1. To musimy zrobić dla naszych dzieci – blok poświęcony zmianom klimatycznym oraz metodom, projektom i technikom adaptacji do tych zmian.

Zależy nam na tym, aby podczas spotkania propagować konkretne działania i dobre praktyki w tym zakresie – dlatego swoim doświadczeniem będą dzielić się:

Profesor Maciej Zalewski, twórca koncepcji ekohydrologii, która stanowi podstawę metodologii Nature Based Solutions rozwijanej przy ONZ. Profesor opowie o perturbacjach w cyklu krążenia wody, które są skutkiem zmian klimatycznych.

Doktor Małgorzata Stolarska, która reprezentuje „Wody Polskie”, opowie o projekcie Stop suszy! i postawie proaktywnej, niezbędnej w obecnej sytuacji do skutecznego przeciwdziałania skutkom suszy.

Anna Czyżewska z NFOŚiGW oraz Piotr Czarnocki z Ministerstwa Klimatu w bardzo konkretny sposób opowiedzą o tym, gdzie poszukiwać źródeł finansowania działań zmierzających do adaptacji do zmian.

  1. Inspiracje deszczowe – blok dotyczący rozwiązań i technologii pochodzących z Polski i świata, które służyć mają odtwarzaniu utraconej retencji oraz prawidłowemu gospodarowaniu wodami opadowymi.

Doktor Suresh Kumar Rohilla z Centrum Nauki i Środowiska z Indii opowie o uczynnianiu miast wrażliwymi na wodę. Indyjskie doświadczenia pozyskiwania wody to wartościowy głos w dyskusji o suszy, jaka staje się realnym zagrożeniem dla Polski.

Przedstawiciele miast Słupska oraz Rumii zaprezentują przykłady realnych, lokalnych sukcesów w zarządzaniu deszczówką.

  1. We’re digital – blok inspirowany premierą programu PANDa.

Z dumą zaprezentujemy projekt Polskiego Atlasu Natężeń Deszczów PANDa wraz z zestawem narzędzi internetowych, które wspólnie tworzą Cyfrową Platformę Projektanta (CPP). CCP to efekt wytężonej, wspólnej pracy liderów rynku technologii wód opadowych w Polsce i Europie.

Warto wymienić takie firmy jak Hauraton, Amiblu, Wavin i Ecol-Unicon. Inspiracje do rozwoju przedstawią przedstawiciele z Danii i Holandii.

  1. Jak robią to nasi sąsiedzi – blok służący podpatrzeniu tego, co inni robią lepiej czy inaczej w obszarze gospodarowania wodami opadowymi i retencji w naszym najbliższym sąsiedztwie.

Ocieplenie klimatu to zjawisko globalne. Nie można efektywnie mu zapobiegać, czy skutecznie wdrażać strategii adaptacji z perspektywy tylko jednego interesariusza lub kraju. Przedstawiciele Słowacji, Ukrainy, Litwy i Rumunii podzielą się swoimi doświadczeniami w zakresie stanu zarządzania wodami opadowymi.

  1. Powodzie miejskie – blok, w którym zbierzemy trudne i cenne doświadczenia organizacji akcji przeciwpowodziowych.

REKLAMA

Osoby, które musiały organizować akcje przeciwpowodziowe, przedstawiciele firm wodociągowych, reprezentanci miast czy ubezpieczyciele podzielą się swoimi, jakie różnymi perspektywami na jeden i ten sam problem – miejskich powodzi. Doświadczeniem z zagranicy podzieli się przedstawiciel firmy Veolia.

Tak opracowany program i udział prawdziwych autorytetów daje nam pewność, że dostarczymy realną wartość każdemu uczestnikowi, któremu bliskie są tematy związane z mądrym zarządzaniem wodą jako cennym zasobem.

Czekamy na Państwa zgłoszenia pod adresem www.stormwater.retencja.pl. Warto zarejestrować się już dziś!

Do zobaczenia w Gdańsku już 3-5 marca 2020 r. na STORMWATER POLAND 2020!

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Polaków ubywa, takie są fakty. Dane GUS pokazują co się dzieje

Polaków jest coraz mniej. W porównaniu z poprzednim rokiem liczba ludności w Polsce zmniejszyła się o prawie 130 tys. osób. Spadek liczby ludności zanotowano w 14 województwach i w 270 powiatach. Takie dane podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Tragiczne dane z weekendu - wypadki i utonięcia

Statystyki z minionego weekendu są zatrważające. W niedzielę w pięciu wypadkach śmiertelnych zginęło 5 osób, łącznie w weekend zginęło 11 osób. 17 osób utonęło.

Nie żartuj, że masz bombę w walizce, nie zostawiaj bagażu bez opieki. Mandaty są surowe

Pozostawienie na lotnisku bagaży bez opieki staje się plagą. Straż Graniczna od początku czerwca interweniowała już 125 razy. Nałożono mandaty na łączna kwotę 11 tys. zł.

Globalna awaria systemów Microsoft. Czy mamy się czym martwić w Polsce?

Wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski uspokaja, że obecnie w Polsce systemy infrastruktury informatycznej działają płynnie. 

REKLAMA

Jak uczniowie Szkoły w Chmurze poradzili sobie z maturą? "Wyniki są dramatyczne"

Kilkanaście procent polskich maturzystów nie zdało egzaminu maturalnego. Jak poszło uczniom Szkoły w Chmurze? 

Coraz większa liczba dzieci ukraińskich w polskich szkołach

Od 1 września 2024 r. do polskich szkół może pójść między 20 tys. a 60 tys. ukraińskich dzieci - szacuje Paulina Chrostowska z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zdaniem nauczycieli największym wyzwaniem w edukacji uczniów z doświadczeniem migracji jest bariera językowa.

Ta substancja wydłużyła życie myszy ok. 25%, wyszczupliła i zmniejszyła podatność na nowotwory. Teraz testy na ludziach

Międzynarodowa grupa badaczy aktualnie testuje nowy lek hamujący interleukinę 11, który wydłuża życie myszy prawie o jedną czwartą. Nie wiadomo jeszcze jak działa on u ludzi, ale rozpoczęto pierwsze badania kliniczne - informuje tygodnik „Nature” - ukazujące się od 1869 r. jedno z najbardziej prestiżowych czasopism naukowych.

Co czwarty uczeń nie zdał matury w tej szkole. A oceny końcowe były wysokie. MEN: kuratoria przyjrzą się jakości kształcenia

Minister edukacji Barbara Nowacka poinformowała 18 lipca 2024 r., że kuratoria przyjrzą się wynikom egzaminów maturalnych w Szkole w Chmurze oraz temu, jak mają się one do ocen końcowych uczniów. Oceny te były wyjątkowo wysokie i nie przekładają się na wyniki matur - dodała.

REKLAMA

Co oznaczają tajemnicze paski na tubkach past do zębów?

Większość Polaków nie wie, co oznaczają kolorowe paski na tubkach past do zębów. Jakie informacje przekazuje klientowi kolor tajemniczego paska na tubce? Czy konsumenci mogą być wprowadzani w błąd? 

Coś takiego raz na 5-10 tysięcy lat: Asteroida przeleci bliżej Ziemi niż satelity geostacjonarne 13 kwietnia 2029 roku. ESA przyśpiesza misję Ramses

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) przyspiesza realizację nowej misji o nazwie Ramses, która ma na celu dotarcie do asteroidy Apophis – podał portal Space.com. W 2029 r. obiekt będzie bardzo blisko Ziemi, bliżej niż satelity geostacjonarne. Asteroida nie zagraża jednak naszej planecie.

REKLAMA