REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wniosek pracodawcy do Krajowego Funduszu Szkoleniowego w 2023 r. W Warszawie 1 -10 II 2023 r.

Wniosek pracodawcy do Krajowego Funduszu Szkoleniowego w 2023 r. W Warszawie 1 -10 II 2023 r.
Wniosek pracodawcy do Krajowego Funduszu Szkoleniowego w 2023 r. W Warszawie 1 -10 II 2023 r.

REKLAMA

REKLAMA

Powiatowe urzędy pracy w całym kraju prowadzą nabór wniosków o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na rok 2023. O środki z KFS-u starać się mogą pracodawcy - osoby, bądź instytucje, które zatrudniają pracowników na umowę o pracę.

"O środki z KFS-u starać się mogą pracodawcy, czyli osoby, bądź instytucje, które zatrudniają pracowników na umowę o pracę. Jest to jednym z dwóch warunków, które należy spełnić. Drugi jest taki, że trzeba spełnić jeden z priorytetów ministra ogłoszony na dany rok oczywiście, jeśli chodzi o nabór podstawowy" – powiedziała PAP Bożenna Parol – specjalista ds. rozwoju zawodowego Urzędu Pracy m.st. Warszawy. Dodała, że w rezerwie KFS-u priorytety określa Rada Rynku Pracy.

REKLAMA

Krajowy Fundusz Szkoleniowy w 2023 r. - nabór wniosków

REKLAMA

Parol poinformowała, że na stronie Urzędu Warszawy jest ogłoszony nabór wniosków, znajdują się tam wszelkie niezbędne dokumenty oraz zasady, na jakich Urząd Pracy w Warszawie przyznaje środki. Znajdują się tam także wytyczne przez ministra właściwego do spraw pracy dla Urzędów Pracy, gdzie omówiono szczegółowo co uznaje się za spełnienie określonego priorytetu.

"W terminie określonym przez Urząd Pracy, u nas (m.st. Warszawa – PAP) jest to od 1 lutego do 10 lutego. Należy składać wnioski w formie papierowej, albo za pośrednictwem platformy ePUAP (Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej – PAP)" – przekazała Parol.

Krajowy Fundusz Szkoleniowy - szkolenie z pracy zdalnej

Pytana o to, czy pracodawcy mogą wykorzystać przyznane środki z KFS na szkolenia związane z wprowadzaniem pracy zdalnej, powiedziała, że jeszcze z takimi się nie spotkała.

Krajowy Fundusz Szkoleniowy a priorytety

Zaznaczyła jednak, że wszystko zależy od tego jak zostanie skonstruowany wniosek oraz jakie będzie uzasadnienie do wniosku, a także jaki priorytet zostanie określony. Wtedy komisja do spraw oceny taki wniosek oceni i zadecyduje, czy przyznać środki.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jednym z priorytetów ustalonych przez ministra właściwego do spraw pracy jest wsparcie kształcenia ustawicznego w związku z zastosowaniem w firmach nowych procesów, technologii i narzędzi pracy.

REKLAMA

Poradziła, by zapoznać się z wytycznymi dla Urzędów Pracy, jakie jest wyjaśnienie tego priorytetu. Dzięki czemu będzie można określić, czy dane szkolenie, pomagające wprowadzić pracę zdalną w firmie, może zostać sfinansowane ze środków KFS-u.

Dodała też, że warto także sprawdzić, czy dany pracodawca zatrudnia pracowników deficytowych. "Jednym z priorytetów przyznawania środków z KFS-u jest wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które znajdują się na liście zawodów deficytowych w danym powiecie lub województwie" – powiedziała Parol.

Co to jest barometr zawodów deficytowych

Barometr zawodów deficytowych 2023 można znaleźć na stronie https://barometrzawodow.pl/.

 

Informacje na temat wysokości środków oraz priorytetów wydatkowania KFS można sprawdzić na stronie https://www.gov.pl/web/rodzina/kfs-2023.

Co to jest Krajowy Fundusz Szkoleniowy?

Krajowy Fundusz Szkoleniowy jest narzędziem rynku pracy, wydzielonym z Funduszu Pracy, przeznaczonym na szkolenie ustawiczne za zgodą lub na wniosek pracodawców.

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Sektor publiczny
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  D. Tusk odblokował unijne pieniądze na polskie KPO [137 mld euro, 600 mld zł]. W przyszłym tygodniu dwie ważne decyzje. von der Leyen: Razem będziemy bronić praworządności w całej Europie

  Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen oraz premier Belgii Alexander De Croo w piątek 23 lutego 2023 r. rozmawiali w Warszawie z premierem Tuskiem. Przewodnicząca KE poinformowała po spotkaniu, że w przyszłym tygodniu zapadną dwie decyzje ws. funduszy europejskich dla Polski. Uwolnią one do 137 mld euro z funduszu spójności i Funduszu Odbudowy.

  PFRON: Od 1 marca wnioski o samochody dla osób niepełnosprawnych. Dopłata 80% od 150 000 zł albo 85% od 130 000 zł

  Maksymalna wartość samochodu objęta wsparciem wynosi 300 000 zł (osoba niepełnosprawna jest kierowcą) albo 230 000 zł (opiekun jest kierowcą). Muszą to być samochody dostosowane do potrzeb osób korzystających w poruszaniu się wózkiem inwalidzkim.

  Depresja nie wybiera. Ale na dobrostan psychiczny może wpłynąć dieta albo... pies

  23 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. To dobra okazja do tego, aby przypomnieć sobie, że ta choroba może dotknąć każdego. Gdzie szukać pomocy? Jak poprawić swój dobrostan psychiczny? 

  Stawki uposażenia żołnierzy zawodowych w 2024 roku [Tabela]. Podwyżka z wyrównaniem od 1 stycznia. Rozporządzenie już obowiązuje. Będzie też zmiana dot. dodatków za długoletnią służbę wojskową

  W rozporządzeniu Ministra Obrony Narodowej z 16 lutego 2024 r. w sprawie stawek uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych zostały określone te stawki ze skutkiem od 1 stycznia 2024 r. Rozporządzenie weszło w życie 21 lutego 2024 r. Od 1 kwietnia 2024 r. będzie też zmiana dot. dodatków za długoletnią służbę wojskową żołnierzy zawodowych.

  REKLAMA

  Będzie zakaz sprzedaży elektronicznych papierosów jednorazowych. Już 64% młodzieży miało do czynienia z takimi papierosami

  Aż 64 proc. młodych ludzi miało kontakt z jednorazowymi papierosami elektronicznymi. Czy wkrótce to się skończy? Minister Zdrowia Izabela Leszczyna poinformowała w środę, że może rozpocząć pracę nad zakazem sprzedaży elektronicznych papierosów jednorazowych. 

  Zakaz sprzedaży e-papierosów jednorazowych. I.Leszczyna: Zielone światło od Donalda Tuska dla zmiany przepisów

  W dniu 21 lutego 2024 r. Minister Zdrowia Izabela Leszczyna poinformowała, że może już rozpocząć pracę nad zakazem sprzedaży elektronicznych papierosów jednorazowych. Dodała, że chciałaby jak najszybszej ścieżki, bo aż 64 procent młodych ludzi miało z nimi kontakt.

  Te województwa otrzymają milionowe dofinansowania dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów

  W województwie świętokrzyskim samorządy mogą otrzymać ponad 52 mln na opiekę dla osób niesamodzielnych. W małopolskim blisko 21 mln zł na wsparcie opiekunów osób niepełnosprawnych. Co trzeba zrobić? 

  Z jakimi objawami jechać na SOR, a kiedy skorzystać z nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej?

  Pacjenci często zastanawiają się, z jakimi objawami mogą jechać na SOR, a kiedy zgłosić się na NiŚOZ. W artykule postaramy się rozwiać te wątpliwości. 

  REKLAMA

  Rok 2023 był rekordowy pod względem skali strat gospodarczych spowodowanych przez katastrofy naturalne

  W 2023 r. 398 globalnych katastrof naturalnych wyrządziło szkody w wysokości 380 mld dolarów. Najbardziej kosztowne okazały się silne trzęsienia ziemi i gwałtowne burze. Ubiegły rok był najgorętszym rokiem w historii z „bezprecedensowymi anomaliami cieplnymi” i rekordowymi wartościami odnotowanymi w 24 krajach i terytoriach. 

  Opłacalność cen dla rolników tematem dzisiejszego posiedzenia Rady ds. rolnictwa

  Opłacalność cen dla rolników tematem dzisiejszego posiedzenia Rady ds. rolnictwa. "Czy można rolnikom zapewnić opłacalne ceny, czy Krajowa Grupa Spożywcza będzie pomagała w stabilizacji rynków rolnych" - to pytania, na które ma odpowiedzieć dzisiejsze posiedzenie Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich - poinformował jej przewodniczący Jan Krzysztof Ardanowski.

  REKLAMA