REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wakacje 2023 r. Przy których plażach płatne parkingi? Gdzie? Za ile?

Wakacje 2023 r. W których gminach będą płatne parkingi przy plażach
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Ile w 2023 r. turyści zapłacą za parkowanie przy plażach nad Bałtykiem?

W części nadmorskich gmin turystycznych Pomorza Środkowego strefy płatnego parkowania są uruchamiane tylko w sezonie letnim, w czerwcu. W Ustce za parkowanie na wyznaczonych drogach publicznych pobierane będą opłaty od czwartku. Płacić już trzeba m.in. w Darłowie, w Mielnie i Sarbinowie

Strefy płatnego parkowania w Ustce [wakacje 2023 r.]

W Ustce (Pomorskie) strefa płatnego parkowania, obejmująca 17 ulic i plac Wolności, uruchomiona zostanie 15 czerwca i działać będzie do 15 września. Jak poinformowała rzeczniczka magistratu Eliza Mordal, pobór opłat odbywać się ma od poniedziałku do piątku w godz. 9-21.

Parkowanie do 30 minut to koszt 2,50 zł. Za pierwszą godzinę parkowania w strefie trzeba będzie zapłacić 5 zł, za drugą 6 zł, za trzecią 7,20 zł, a za każdą kolejną 5 zł. Opłata dzienna wyniesie 50 zł. Stawką zerową objęte są m.in. pojazdy służące do przewożenia osób niepełnosprawnych. Miasto wprowadziło również szereg abonamentów dla mieszkańców i turystów.

Jak podała Mordal, za nieopłacony postój w strefie płatnego parkowania pobierana będzie opłata dodatkowa w wysokości 200 zł z terminem płatności 14 dni od dnia wystawienia zawiadomienia. Ta sama kwota będzie naliczana za przekroczenie opłaconego postoju, z tym że obniżona zostanie do 100 zł, jeśli właściciel pojazdu zapłaci ją w ciągu 7 dni od wystawienia wezwania.

Magistrat, informując o uruchomieniu strefy płatnego parkowania, jedocześnie wskazał, że w Ustce jest możliwość korzystania z bezpłatnych parkingów na ul. Słupskiej, Portowej oraz ul. Rybackiej.

Strefy płatnego parkowania w Darłowie [wakacje 2023 r.]

W Darłowie (Zachodniopomorskie) Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego (SPPN) oraz Płatne Parkingi Niestrzeżone (PPN) funkcjonują od 1 czerwca do 31 sierpnia. SPPN administruje magistrat, a PPN Darłowski Ośrodek Kultury i korzystający z miejskich parkingów, jak wskazał magistrat, partycypują w kosztach miejskich wydarzeń kulturalnych.

Na PPN, wyznaczonych w dziewięciu lokalizacjach, pobierane są opłaty w każdy dzień tygodnia, w godz. 8-23, natomiast w SPPN - obejmującej 12 ulic - płacić trzeba od poniedziałku do piątku w godz. 8-20. Łącznie w ramach SPPN i PPN funkcjonują 42 parkometry, w 12 umożliwiających płatność kartą płatniczą.

W SPPN w Darłowie obowiązuje stawka zerowa dla pojazdów elektrycznych. Zarówno w SPPN, jak i w PPN parkowanie za pierwszą godzinę kosztuje 5 zł, za drugą 6 zł, za trzecią 7 zł, a za każdą następną 5 zł. Pozostawienie pojazdu na cały dzień to koszt 30 zł. Administratorzy wprowadzili też abonamenty.

Za nieuiszczenie opłaty za parkowanie lub przekroczenie czasu opłaconego parkowania pobiera się opłatę dodatkową. W SPPN wynosi ona 150 zł i może być pomniejszona o połowę, jeśli zostanie zapłacona dzień po wystawieniu wezwania. Podobna możliwość istnieje na PPN, z tym że tam opłata dodatkowa wynosi 200 zł.

Strefy płatnego parkowania w Mielnie [wakacje 2023 r.]

W gminie Mielno (Zachodniopomorskie), jak wynika z treści uchwały rady miejskiej z marca br., SPP działa w przy 14 ulicach Mielnie i ul. Południowej Sarbinowie od 1 czerwca do 15 września, od poniedziałku do piątku, w godz. 8-24. W Mielnie za pierwsze pół godziny parkowania trzeba zapłacić 2,60 zł, za pierwszą godzinę 5,20 zł, za drugą 6,20 zł, za trzecią 7,40 zł, a za każdą kolejną 5,20 zł. W Sarbinowie jest nieco taniej. Stawki zerowe obowiązują m.in. w oznakowanych miejscach dla osoby niepełnosprawnej. Na brak opłaty lub przekroczenie czasu parkowania pobieranych jest 250 zł. Do 130 zł ta dodatkowa opłata jest pomniejszana w przypadku zapłaty w ciągu dwóch dni roboczych od wystawienia wezwania.

Źródło: SS PAP

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Duże zmiany w wojsku. Nowy plan MON

14 sierpnia nastąpi istotna zmiana w strukturach dowodzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Jak poinformował wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej, Cezary Tomczyk, podczas posiedzenia sejmowej Komisji Obrony Narodowej, WOT zostaną bezpośrednio podporządkowane Sztabowi Generalnemu Wojska Polskiego.

Bezpłatne szkolenia wojskowe dla każdego! - Trenuj z Wojskiem 5

Bezpłatne szkolenia wojskowe dla każdego ruszają. To już 5. edycja programu Trenuj z Wojskiem. Można nauczyć się posługiwania się bronią, strzelania na trenażerze, przetrwania, zachowania podczas alarmów, walki wręcz, a nawet rzutu granatem. Kiedy odbywają się szkolenia? Kto może się zgłosić?

Top 10 szkół przyjaznych LGBTQ+ w 2024 roku. Nowy ranking

W ramach 4. ogólnopolskiej edycji Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+, przeprowadzonej pod hasłem "Szkoła Zaufania", zebrano opinie 20 tys. osób. Po raz pierwszy wyniki zostały zaprezentowane w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Szkoły, które zdobyły najwyższe miejsca, otrzymają tarcze z rysunkiem tęczy i napisem "Szkoła Zaufania".

Europejska karta parkingowa dla osób z niepełnosprawnościami. Parlament Europejski zatwierdził nowe przepisy

Parlament Europejski zatwierdził nowe przepisy, które mają na celu ułatwienie życia osobom z niepełnosprawnościami w całej Unii Europejskiej. Przepisy te wprowadzają ogólnounijną kartę dla osób z niepełnosprawnościami oraz europejską kartę parkingową dla osób z niepełnosprawnościami.

REKLAMA

Rada Krajowa KO zatwierdziła listy do Parlamentu Europejskiego. Sienkiewicz podał się do dymisji

Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej zatwierdziła listy Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego. Na czele list znajdują się znane postacie, w tym członkowie rządu.

Jak walczyć z przymrozkami? Gdzie? kiedy? Co z kwitnącymi sadami, ogrodami, plantacjami? [prognoza pogody]

Przymrozki 24-26 kwietnia. Gdzie? kiedy? Jakie? Co z kwitnącymi jabłoniami, gruszami, śliwami, borówką, porzeczkami?

Jaka jest liczba ludności w Polsce? Dane GUS

Liczba ludności w Polsce znów się zmniejszyła. Ile wynosi na koniec I kwartału 2024 r.? GUS podał dane. 

Różowe skrzyneczki w szkołach. MEN pracuje nad nowym projektem

Wiceminister edukacji Paulina Piechna-Więckiewicz poinformowała, że resort bierze pod uwagę kwestię dostępności w szkołach tzw. różowych skrzyneczek ze środkami higieny intymnej. Przekazała, że w środę spotka się w tej sprawie z przedstawicielami samorządu.

REKLAMA

ZNP: gwałtowna zainteresowanie nauczycieli urlopami dla poratowania zdrowia. Emerytury stażowe bez tego urlopu

W ciągu ostatnich trzech lat o 40 proc. wzrosła liczba wniosków nauczycieli o urlopy dla poratowania zdrowia, a także liczba zwolnień lekarskich. Nie skorzystają z urlopu nauczyciele na wcześniejszych emeryturach.

Nowa lista lektur. Co proponuje Ministerstwo Edukacji Narodowej?

W projekcie MEN znalazły się m.in. lektury szkolne wydane w ostatnich latach. Jakie pozycje zniknęły z listy?

REKLAMA