REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wakacje 2023 r. Przy których plażach płatne parkingi? Gdzie? Za ile?

Wakacje 2023 r. W których gminach będą płatne parkingi przy plażach
Wakacje 2023 r. W których gminach będą płatne parkingi przy plażach
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Ile w 2023 r. turyści zapłacą za parkowanie przy plażach nad Bałtykiem?

W części nadmorskich gmin turystycznych Pomorza Środkowego strefy płatnego parkowania są uruchamiane tylko w sezonie letnim, w czerwcu. W Ustce za parkowanie na wyznaczonych drogach publicznych pobierane będą opłaty od czwartku. Płacić już trzeba m.in. w Darłowie, w Mielnie i Sarbinowie

Strefy płatnego parkowania w Ustce [wakacje 2023 r.]

W Ustce (Pomorskie) strefa płatnego parkowania, obejmująca 17 ulic i plac Wolności, uruchomiona zostanie 15 czerwca i działać będzie do 15 września. Jak poinformowała rzeczniczka magistratu Eliza Mordal, pobór opłat odbywać się ma od poniedziałku do piątku w godz. 9-21.

Parkowanie do 30 minut to koszt 2,50 zł. Za pierwszą godzinę parkowania w strefie trzeba będzie zapłacić 5 zł, za drugą 6 zł, za trzecią 7,20 zł, a za każdą kolejną 5 zł. Opłata dzienna wyniesie 50 zł. Stawką zerową objęte są m.in. pojazdy służące do przewożenia osób niepełnosprawnych. Miasto wprowadziło również szereg abonamentów dla mieszkańców i turystów.

Jak podała Mordal, za nieopłacony postój w strefie płatnego parkowania pobierana będzie opłata dodatkowa w wysokości 200 zł z terminem płatności 14 dni od dnia wystawienia zawiadomienia. Ta sama kwota będzie naliczana za przekroczenie opłaconego postoju, z tym że obniżona zostanie do 100 zł, jeśli właściciel pojazdu zapłaci ją w ciągu 7 dni od wystawienia wezwania.

Magistrat, informując o uruchomieniu strefy płatnego parkowania, jedocześnie wskazał, że w Ustce jest możliwość korzystania z bezpłatnych parkingów na ul. Słupskiej, Portowej oraz ul. Rybackiej.

Strefy płatnego parkowania w Darłowie [wakacje 2023 r.]

W Darłowie (Zachodniopomorskie) Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego (SPPN) oraz Płatne Parkingi Niestrzeżone (PPN) funkcjonują od 1 czerwca do 31 sierpnia. SPPN administruje magistrat, a PPN Darłowski Ośrodek Kultury i korzystający z miejskich parkingów, jak wskazał magistrat, partycypują w kosztach miejskich wydarzeń kulturalnych.

Na PPN, wyznaczonych w dziewięciu lokalizacjach, pobierane są opłaty w każdy dzień tygodnia, w godz. 8-23, natomiast w SPPN - obejmującej 12 ulic - płacić trzeba od poniedziałku do piątku w godz. 8-20. Łącznie w ramach SPPN i PPN funkcjonują 42 parkometry, w 12 umożliwiających płatność kartą płatniczą.

W SPPN w Darłowie obowiązuje stawka zerowa dla pojazdów elektrycznych. Zarówno w SPPN, jak i w PPN parkowanie za pierwszą godzinę kosztuje 5 zł, za drugą 6 zł, za trzecią 7 zł, a za każdą następną 5 zł. Pozostawienie pojazdu na cały dzień to koszt 30 zł. Administratorzy wprowadzili też abonamenty.

Za nieuiszczenie opłaty za parkowanie lub przekroczenie czasu opłaconego parkowania pobiera się opłatę dodatkową. W SPPN wynosi ona 150 zł i może być pomniejszona o połowę, jeśli zostanie zapłacona dzień po wystawieniu wezwania. Podobna możliwość istnieje na PPN, z tym że tam opłata dodatkowa wynosi 200 zł.

Strefy płatnego parkowania w Mielnie [wakacje 2023 r.]

W gminie Mielno (Zachodniopomorskie), jak wynika z treści uchwały rady miejskiej z marca br., SPP działa w przy 14 ulicach Mielnie i ul. Południowej Sarbinowie od 1 czerwca do 15 września, od poniedziałku do piątku, w godz. 8-24. W Mielnie za pierwsze pół godziny parkowania trzeba zapłacić 2,60 zł, za pierwszą godzinę 5,20 zł, za drugą 6,20 zł, za trzecią 7,40 zł, a za każdą kolejną 5,20 zł. W Sarbinowie jest nieco taniej. Stawki zerowe obowiązują m.in. w oznakowanych miejscach dla osoby niepełnosprawnej. Na brak opłaty lub przekroczenie czasu parkowania pobieranych jest 250 zł. Do 130 zł ta dodatkowa opłata jest pomniejszana w przypadku zapłaty w ciągu dwóch dni roboczych od wystawienia wezwania.

Źródło: SS PAP

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Sektor publiczny
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Rząd kończy prace nad nowym rozporządzeniem o szkoleniach w Policji. Co się zmienia? [projekt rozporządzenia]

  Nowe rozporządzenie odpowiada regulacjom określonym w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 grudnia 2022 r. w sprawie szczegółowych warunków odbywania szkoleń zawodowych oraz doskonalenia zawodowego w Policji (Dz. U. poz. 2826). 

  Krajowy Program Żeglugowy do roku 2030 ustanowiony. Co jest w planach?

  Czy rola śródlądowego transportu wodnego wreszcie się zwiększy? Rada Ministrów przyjęła uchwałę ws. ustanowienia Krajowego Programu Żeglugowego do roku 2030. Co ma zapewnić program? 

  MON: Zasady mianowania na stopnie wojskowe [Rozporządzenie od 13 października 2023 r.]

  ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 28 sierpnia 2023 r. w sprawie mianowania na stopnie wojskowe (Dziennik Ustaw - rok 2023 poz. 2113)

  Świadczenia dla żołnierza zawodowego: dodatek za rozłąkę, zwrot kosztów dojazdu, dopłaty do wypoczynku i rehabilitacji dzieci [ROZPORZĄDZENIE od 24 X 2023 r.]

  Zostało opublikowane ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 18 września 2023 r. w sprawie świadczeń socjalnobytowych dla żołnierzy zawodowych. Wejdzie w życie 24 X 2023 r.

  REKLAMA

  Codzienne picie herbaty może mieć znaczenie w profilaktyce cukrzycy

  Codzienne picie herbaty, zwłaszcza ciemnej tj. herbaty podwójnie fermentowanej, korzystnie wpływa na metabolizm glukozy i w ten sposób może obniżać ryzyko stanu przedcukrzycowego oraz cukrzycy typu 2 – wynika z badania naukowców z Australii i Chin.

  Bon 2500 zł: ROZPORZĄDZENIE MINISTRA CYFRYZACJI z dnia 28 września 2023 r. [poz. 2071]

  ROZPORZĄDZENIE MINISTRA CYFRYZACJI z dnia 28 września 2023 r. w sprawie określenia grup nauczycieli, wychowawców i innych pracowników pedagogicznych uprawnionych do otrzymania wsparcia sfinansowanego ze środków publicznych.

  Ministerstwo Cyfryzacji: przykładowy wzór wniosku o bon 2500 zł. Do wniosku koniecznie dołącz plik Excel

  Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało wzór wniosku o bon 2500 zł dla nauczycieli klas IV-VIII i uprawnionych pracowników pedagogicznych.

  Instrukcja Ministra Cyfryzacji: Jak złożyć wniosek o wydanie bonu 2500 zł na zakup laptopa? [Dla nauczycieli i dyrektorów szkół]

  Od 10 października 2023 r. nauczyciele klas IV-VIII klas mogą składać wnioski o przyznanie bonu 2500 zł przeznaczonego na zakup laptopa. Prawo to mają także pracownicy pedagogiczni przyporządkowani do tych klas.  

  REKLAMA

  Jakie kwalifikacje musi mieć nauczyciel? Nowe rozporządzenie MEiN od 3 października 2023 r.

  W dniu 3 października 2023 r. weszło w życie nowe rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z  14 września 2023 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli. Rozporządzenie to określa szczegółowe kwalifikacje wymagane od nauczycieli, w szczególności poziom wykształcenia i jego zakres w odniesieniu do poszczególnych typów szkół i rodzajów placówek. W rozporządzeniu znajdują się też warunki uzyskiwania kwalifikacji do nauczania języków obcych, wykaz egzaminów, poprzez które uzyskuje się kwalifikacje do nauczania języków obcych, a także szkoły i przypadki, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli.

  Stypendium socjalne, rektora, zapomoga. Na jakie świadczenia mogą liczyć studenci w roku akademickim 2023/24?

  Rozpoczął się nowy rok akademicki. Ministerstwo Edukacji i Nauki przypomniało, o jakiego rodzaju świadczenia mogą ubiegać się studenci. Komu przysługuje prawo do świadczeń? 

  REKLAMA