reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Stolica: Zwiększono zakres ulgi za przedszkole i żłobek

Stolica: Zwiększono zakres ulgi za przedszkole i żłobek

O rozszerzeniu ulgi przysługującej, gdy do przedszkola lub żłobka uczęszcza rodzeństwo, zdecydowali stołeczni radni. Rada Warszawy przyjęła także uchwały ws. likwidacji kilku szkół.

Do tej pory 25 proc. ulgi przysługiwało, gdy rodzeństwo uczęszczało do jednego typu placówki np. przedszkola lub żłobka.

Zgodnie z przyjętymi uchwałami, od 1 września za pobyt dziecka w przedszkolu rodzice zapłacą mniej także wtedy, gdy jego rodzeństwo uczęszcza do punktu przedszkolnego, zespołu wychowania przedszkolnego, stołecznego żłobka, klubu dziecięcego lub pozostaje pod opieką dziennych opiekunów wpisanych do miejskiego rejestru.

Podobnie będzie w przypadku żłobków - 25 proc. ulgi będzie przysługiwało, gdy rodzeństwo uczęszcza do stołecznego żłobka lub klubu dziecięcego, pozostaje pod opieką dziennego opiekuna, przedszkola, punktu przedszkolnego lub zespołu wychowania przedszkolnego.

Radni przyjęli także uchwały ws. likwidacji kilku szkół (decyzje dotyczą w większości szkół zawodowych w związku ze zmianą ustawy o systemie oświaty oraz likwidacji dwóch liceów ogólnokształcących, które ostatni uczniowie opuszczą w tym roku) oraz o powstaniu dwóch nowych szkół podstawowych na Woli i Bielanach.

Stołeczny ratusz zaznacza, że aby w pełni wykorzystać budynki, ich bazę dydaktyczną a także zracjonalizować wydatki, w kolejnych latach planuje się przekształcenia i stopniowe wygaszania szkół, w których spada liczba uczniów. Zaznacza, że nie wpłynie to na dostępność kształcenia.

Z danych przedstawionych przez ratusz wynika, że w samorządowych szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych uczy się blisko 171 tys. dzieci i młodzieży. Ponad 46 tys. dzieci uczy się w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w podstawówkach.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
INFORLEX Plan kont – program dla księgowych jednostek budżetowych199.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Milena Bernacka-Stachniałek

Adwokat i doradca restrukturyzacyjny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama