| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Śląskie: Wyłudzają pieniądze za darmowe broszury o funduszach UE

Śląskie: Wyłudzają pieniądze za darmowe broszury o funduszach UE

Nawet kilkaset złotych każą sobie płacić nieuczciwe firmy doradcze za poradniki, informatory czy ulotki na temat funduszy europejskich. W rzeczywistości są one darmowe - informuje częstochowski magistrat, ostrzegając przed oszustami.

Jak podano w komunikacie, do Urzędu Miasta coraz częściej zgłaszają się przedsiębiorcy oszukani przez nieuczciwe firmy consultingowe i doradcze.

Ofiarami naciągaczy padają zwykle osoby i firmy chcące skorzystać z unijnych dotacji. Płacą doradcom za materiały informacyjne, w zamian otrzymując często publikacje, które można pobrać ze stron internetowych lub otrzymać za darmo w punktach informacyjnych.

Ostatnio do częstochowskiego magistratu zgłosił się np. właściciel małej firmy, któremu oferowano komplet dokumentów dotyczących programów unijnych, w tym Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO), za cenę 150-250 zł.

Urzędnicy wskazują, że do praktyk stosowanych przez firmy doradcze należy także przekazywanie nieprawdziwych informacji odnośnie kolejnych przewidywanych konkursów wdrażanych przez Śląskie Centrum Przedsiębiorczości w latach 2012-2013.

Przedstawiciele Urzędu Miasta informują, że wszystkie materiały informacyjno-promocyjne dotyczące funduszy europejskich są udostępnianie za darmo. W przypadku RPO można je pobrać ze stron internetowych: www.rpo.slaskie.pl lub www.scp-slask.pl.

Urzędnicy apelują o ostrożność w korzystaniu z ofert odpłatnych publikacji poświęconych funduszom europejskim. Zachęcają także do sięgania po powszechnie dostępne i bezpłatne materiały informacyjne oraz do kontaktu z punktami informacyjnymi Urzędu Marszałkowskiego, gdzie udziela się darmowych porad.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Nowodworski Estates

Biuro Nieruchomości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »