reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Śląskie: Wyłudzają pieniądze za darmowe broszury o funduszach UE

Śląskie: Wyłudzają pieniądze za darmowe broszury o funduszach UE

Nawet kilkaset złotych każą sobie płacić nieuczciwe firmy doradcze za poradniki, informatory czy ulotki na temat funduszy europejskich. W rzeczywistości są one darmowe - informuje częstochowski magistrat, ostrzegając przed oszustami.

Jak podano w komunikacie, do Urzędu Miasta coraz częściej zgłaszają się przedsiębiorcy oszukani przez nieuczciwe firmy consultingowe i doradcze.

Ofiarami naciągaczy padają zwykle osoby i firmy chcące skorzystać z unijnych dotacji. Płacą doradcom za materiały informacyjne, w zamian otrzymując często publikacje, które można pobrać ze stron internetowych lub otrzymać za darmo w punktach informacyjnych.

Ostatnio do częstochowskiego magistratu zgłosił się np. właściciel małej firmy, któremu oferowano komplet dokumentów dotyczących programów unijnych, w tym Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO), za cenę 150-250 zł.

Urzędnicy wskazują, że do praktyk stosowanych przez firmy doradcze należy także przekazywanie nieprawdziwych informacji odnośnie kolejnych przewidywanych konkursów wdrażanych przez Śląskie Centrum Przedsiębiorczości w latach 2012-2013.

Przedstawiciele Urzędu Miasta informują, że wszystkie materiały informacyjno-promocyjne dotyczące funduszy europejskich są udostępnianie za darmo. W przypadku RPO można je pobrać ze stron internetowych: www.rpo.slaskie.pl lub www.scp-slask.pl.

Urzędnicy apelują o ostrożność w korzystaniu z ofert odpłatnych publikacji poświęconych funduszom europejskim. Zachęcają także do sięgania po powszechnie dostępne i bezpłatne materiały informacyjne oraz do kontaktu z punktami informacyjnymi Urzędu Marszałkowskiego, gdzie udziela się darmowych porad.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Sądej

Prawnik specjalizujący się w tematyce podatkowej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama