reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Szczecin: konsultacje społeczne w sprawie gospodarki odpadami

Szczecin: konsultacje społeczne w sprawie gospodarki odpadami

W Szczecinie rozpoczęły się konsultacje społeczne ws. gospodarki odpadami. Na stronach internetowych urzędu miasta można m.in. zapoznać się z trzema metodami naliczania opłat za wywóz śmieci - poinformowały służby prasowe magistratu.

Według nowych zasad za wywóz odpadów opłaty będzie pobierała gmina, której uchwała określi stawki. Nowe zasady wejdą w życie 1 lipca 2013 r. Gminy muszą wypracować system naliczania opłat w oparciu o jedną z kilku możliwości, które wskazuje ustawa.

Przed podjęciem decyzji o wyborze metody naliczania opłat prezydent Szczecina zachęca mieszkańców do włączenie się do dyskusji na ten temat.

Na stronach internetowych magistratu znalazły się trzy metody obliczania stawki za wywóz odpadów w zależności od: liczby metrów kwadratowych mieszkania, od zużycia wody i od liczby mieszkańców w gospodarstwie domowym.

Zamów książkę: Gospodarowanie odpadami komunalnymi >>

Znajdują się tam również kalkulatory opłat, dzięki którym można policzyć, jaka będzie stawka za wywóz śmieci dla każdej z metod. Wszyscy mieszkańcy mogą opowiedzieć się za konkretną metodą i oddać na nią głos.

Konsultacje w tej sprawie potrwają do 18 października. Następnie odbędzie się specjalna sesja rady miasta, poświęcona tylko gospodarce odpadami.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowe oznaczenia w ewidencji VAT i JPK_VAT (PDF)24.90 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Juszczyk

doradca podatkowy w firmie inFakt

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama