reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Koleje Śląskie ogłosiły przetargi na zespoły trakcyjne i lokomotywy

Koleje Śląskie ogłosiły przetargi na zespoły trakcyjne i lokomotywy

Koleje Śląskie - spółka należąca do samorządu wojewódzkiego, która na Śląsku zastąpi Przewozy Regionalne - ogłosiły przetargi na dostawę 36 spalinowych zespołów trakcyjnych (SZT) i 10 lokomotyw elektrycznych. Łączna wartość tych zamówień to ponad 170 mln zł.

Ogłoszenia w tej sprawie Koleje Śląskie, które od 9 grudnia zaczną obsługiwać wszystkie regionalne połączenia kolejowe w województwie, przesłały w środę i w czwartek do publikacji w Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej - podał rzecznik spółki Adam Warzecha.

Przedmiotem pierwszego zamówienia jest dostawa w formie leasingu finansowego 36 SZT - 16 jednoczłonowych i 20 dwuczłonowych. Czas realizacji zamówienia wynosi 60 miesięcy. Pojazdy mają być po naprawie głównej i modernizacji. Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 140 mln zł netto. Oferty można składać do 30 października br.

To już drugi przetarg na dostawę 36 SZT. W poprzednim nie wpłynęła żadna oferta. W tej sytuacji zamawiający zdecydował się zmodyfikować ofertę. Aby zwiększyć konkurencyjność, zamówienie podzielono na 5 części (poprzednio były 3). W tym celu zmniejszono też o 2/3 wysokość wymaganych wadiów, a o połowę wysokość wymaganych środków lub zdolność kredytową - wyjaśnił Warzecha.

Przedmiotem drugiego zamówienia jest dostawa w formie najmu 10 lokomotyw elektrycznych wraz z wykonaniem usług dodatkowych, bezpośrednio związanych z eksploatacją pojazdów. Chodzi m.in. o szkolenia pracowników w zakresie ich budowy lokomotyw, zasady działania i eksploatacji. Czas realizacji tego zamówienia wynosi 12 miesięcy. Szacunkowa wartość wynosi 33 mln zł netto, a termin składania ofert upływa 31 października br.

Specyfikacje Istotnych Warunków Zamówienia zostaną podane po opublikowaniu ogłoszenia w Suplemencie. Pełna treść ogłoszeń jest dostępna na stronie: http://www.kolejeslaskie.com/ogloszenia,cid-1,page-1.html.

11 września zarząd woj. śląskiego podpisał z Kolejami Śląskimi trzyletnią umowę na realizację kolejowego transportu publicznego w regionie. Podczas realizacji umowy spółka otrzyma z budżetu województwa ok. 470 mln zł dofinansowania. W tym czasie jej pociągi przejadą z pasażerami blisko 30 mln km. W dotacji z samorządu mają mieścić się m.in. wszystkie koszty związane z pozyskaniem niezbędnego taboru.

Według nowego rozkładu Koleje Śląskie będą uruchamiały każdego dnia 629 pociągów, obecnie jest ich 480. Aby obsłużyć tak dużą liczbę połączeń, spółka potrzebuje odpowiedniej liczby pociągów - 56 składów, w tym 25 elektrycznych zespołów trakcyjnych (EZT). Obecnie dysponuje 20 pociągami i jest w trakcie pozyskiwania kolejnych. Niedawno przewoźnik rozstrzygnął przetarg na 6 nowoczesnych EZT, które ma dostarczyć bydgoska Pesa.(PAP)

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Klasyfikacja budżetowa 202090.30 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ltdconsulting.pl

Biuro księgowe wzbogacone o doradztwo i consulting gospodarczy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama