reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Warmińsko-Mazurskie: Szpital w Giżycku przekształcony w spółkę z.o.o.

Warmińsko-Mazurskie: Szpital w Giżycku przekształcony w spółkę z.o.o.

Radni powiatu giżyckiego zdecydowali o przekształceniu miejscowego szpitala z Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Giżycku w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Zadłużenie szpitala wynosi obecnie 5 mln zł.

Starosta powiatu giżyckiego Mirosław Drzażdżewski powiedział, że ma nadzieję, iż przekształcenie szpitala będzie się wiązało "ze sprawniejszym zarządzaniem placówką".

"Odpowiedzialność w zarządzaniu spółką jest inna, większa, od odpowiedzialności kierowania zakładem opieki zdrowotnej. Mamy nadzieję, że przekształcenie pozwoli nam pozyskać sprawnego menadżera bo wiemy, że wszystko, w tym kondycja finansowa jednostki, zależy od ludzi" - wyjaśnił Drzażdżewski.

Uchwała podjęta w czwartek przez giżyckich radnych stwierdza, że kapitał zakładowy spółki wynosi 100 tys. zł, a jedynym wspólnikiem spółki jest powiat giżycki, który obejmie w niej 100 proc. udziałów, opłacając je w formie pieniężnej.

Uchwała zakłada także, że można będzie zbyć do 70 proc. udziałów w spółce. W rozmowie z PAP starosta giżycki przyznał, że liczy na to, że dzięki temu zapisowi w przyszłości da się pozyskać inwestora do prowadzenia działalności leczniczej.

"Przekształcenie szpitala nie stanowi żadnego zagrożenia dla jego działalności" - podkreślił Drzażdżewski.

Giżycki szpital jest obecnie zadłużony na 5 mln zł. To jedyny szpital działający w powiecie giżyckim, ma 245 łóżek na jedenastu oddziałach. Pracuje w nim ok. 380 osób. W 2010 roku szpital obchodził 100-lecie istnienia.

Uchwała o przekształceniu szpitala w spółkę wchodzi w życie w dniu podjęcia.(PAP)

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
INFORLEX Plan kont – program dla księgowych jednostek budżetowych199.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Adam Szkurłat

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama