REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Bon 2500 zł na laptop: Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało instrukcję. Bo błędy w e-mailach, telefonach. Nauczyciele nie w swoich szkołach

Bon 2500 zł na laptop. Liczne błędy. Błędy w e-mailach, telefonach i przypisaniu nauczycieli do szkół. Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało instrukcję jak ich uniknąć
Bon 2500 zł na laptop. Liczne błędy. Błędy w e-mailach, telefonach i przypisaniu nauczycieli do szkół. Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało instrukcję jak ich uniknąć
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Ministerstwo Cyfryzacji informuje o dużej liczbie błędów we wnioskach o przyznanie tzw. bonu na laptop dla nauczyciela. 

Najczęstsze błędy popełniane przez organy prowadzące szkoły dotyczą adresu e-mail, numeru telefonu, czy przyporządkowania nauczyciela do danej szkoły. W związku z tym resort ponawia wytyczne dotyczące wypełnienia wniosku i publikuje film instruktażowy.

Bony o wartości 2500 zł na zakup laptopów

Program „Laptop dla nauczyciela” ruszył w październiku. W jego ramach nauczyciele publicznych i niepublicznych szkół podstawowych, którzy prowadzą zajęcia w klasach IV-VIII otrzymują bony o wartości 2,5 tys. zł na zakup laptopów. 

By uzyskać bon, nauczyciel musi złożyć odpowiedni wniosek do dyrektora szkoły. Następnie organ prowadzący szkołę (OPS) ma 30 dni - od dnia otrzymania wniosków nauczycieli - na złożenie wniosku o bon.

Każdy OPS, poprzez swoje indywidualne konto logowania w systemie teleinformatycznym, składa jeden wniosek dla wszystkich uprawnionych nauczycieli, podzielony na osobne dokumenty zawierające dane nauczycieli dla każdej szkoły.

 

Komunikat Ministerstwa Cyfryzacji o bonie 2500 zł 

Ministerstwo Cyfryzacji przypomina, że organ prowadzący szkołę składa wniosek o przyznanie kodu świadczenia dla nauczyciela poprzez system teleinformatyczny w zakładce: zgłoś nauczyciela do programu.

"W związku z dużą ilością błędów w już złożonych wnioskach (najczęstsze to błędny adres e-mail nauczyciela, błędny nr telefonu nauczyciela, błędne przyporządkowanie nauczyciela do danej szkoły), prosimy o dokładną weryfikację danych zamieszczonych we wniosku" - zaapelował resort.

Wobec dużej liczby błędnych wniosków ministerstwo przygotowało film instruktażowy.

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(1)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • krka
    2023-11-08 22:24:34
    Tyle tych restrykcji i warunków że już lepiej w zwykłym mediaexpercie kupic niz na jakims nie wiadomo jakim serwisie i spokoj.
    0
QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rząd Tuska już 11 grudnia? Marszałek Hołownia: tego dnia M. Morawiecki wygłosi expose i będzie głosowanie nad wotum zaufania

W dniu 11 grudnia o godzinie 10 premier M. Morawiecki wygłosi expose; ok. godz. 15 powinno nastąpić głosowanie nad wotum zaufania dla rządu - powiedział 29 listopada 2023 r. marszałek Sejmu Szymon Hołownia. Następnie, jak wyjaśnił, ogłosi przerwę, w której będzie oczekiwał na zgłoszenie kandydatur na premiera w drugim konstytucyjnym kroku.

Rząd ostrzega przed "zaświadczeniami na druku MEN/MEiN". Ministerstwo nie wydaje takich dokumentów na potwierdzenie kwalifikacji po kursach

Zaświadczenie o ukończeniu kursu jest wydawane przez organizatora kursu i potwierdza wyłącznie uczestnictwo w danym kursie, nie zaświadcza o uzyskanych efektach kształcenia i kwalifikacjach - informuje MEiN. 

Zamrożenie cen prądu, gazu i ciepła do połowy 2024 roku na koszt Orlenu? D.Obajtek: dziś opozycja powoduje spadek wartości Orlenu o ponad 5,5 mld zł

29 listopada 2023 r. na platformie X prezes Orlenu Daniel Obajtek napisał: - Najpierw opozycja atakowała fuzje, potem zapowiadała rozbijanie koncernu, a dziś powoduje spadek wartości Orlenu o ponad 5,5 mld zł. Odniósł się w ten sposób do doniesień medialnych, że zamrożenie cen prądu, gazu i ciepła dla gospodarstw domowych do połowy 2024 roku odbędzie się na koszt Orlenu.

Jak przechowywać leki? Jak je prawidłowo przyjmować? Czym jest wielolekowość?

W ramach "Środy z Profilaktyką" NFZ przypomniał, jak prawidłowo przechowywać i przyjmować leki oraz przybliżył temat wielolekowości. Co trzeci Polak po 65. roku życia przyjmuje wiele leków oraz suplementów diety jednocześnie.

REKLAMA

Przyznanie świadczenia wspierającego – 32 obszary codziennego funkcjonowania osoby niepełnosprawnej [rozporządzenie, test 32 czynności]

Ocena 32 czynności związanych z obszarami codziennego funkcjonowania osoby niepełnosprawnej.

Jest rozporządzenie w sprawie ustalania poziomu potrzeby wsparcia. Dz.U. poz. 2581 [świadczenie wspierające, osoby niepełnosprawne, PDF]

Rozporządzenie reguluje szczegóły przyznawania punktów osobom niepełnosprawnym przez wojewódzkie zespoły do spraw orzekania o niepełnosprawności.

Czy umowa o dożywocie wyklucza świadczenie pielęgnacyjne?

Fakt istnienia umowy o dożywocie zawartej między osobą wymagającą opieki a jedną z osób wskazanych przez ustawodawcę jako ta, której potencjalnie przysługuje świadczenie pielęgnacyjne, nie ma wpływu na ocenę spełniania przez inną z tych osób przesłanek uprawniających do świadczenia pielęgnacyjnego. Taką tezę postawił Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku. 

MRiRW: lista firm importujących zboże z Ukrainy

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi udostępnia listę firm importujących zboże z Ukrainy.

REKLAMA

Antysemityzm w Europie Zachodniej. Tysiące przypadków od 7 października 2023 r. Francja, Niemcy, Belgia

Mnożą się doniesienia o wzroście liczby zdarzeń antysemickich we Francji, Niemczech, Belgii i innych państwach Europy Zachodniej po 7 października 2023 r., czyli od ostatniego ataku Hamasu na Izrael.

D.Tusk o zmianach w traktatach UE: nic o was bez was; polska suwerenność nie jest zagrożona przez Brukselę czy Unię Europejską

Między innymi po to starałem się o zwycięstwo w wyborach, żeby znowu Polska wpływała na decyzje Europy, a nie odwrotnie. To my będziemy rozstrzygać o tym, jakie będą kierunki zmian w Unii Europejskiej - powiedział lider KO Donald Tusk, pytany o zmiany w traktatach UE. Na pewno nic o was bez was - dodał.

REKLAMA