REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

9-11 listopada 2023 r. - terminy końcowe składania wniosków o bon 2500 zł dla nauczyciela

9-11 listopada 2023 r. - terminy końcowe składania wniosków o bon 2500 zł dla nauczyciela. Sprawdź kalendarz
kalendarz, termin
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Nauczyciele składają wnioski o bon 2500 zł. Przypominamy o końcowych terminach składania wniosków w 2023 r.

W 2023 r. wnioski o bon mogą składać tylko nauczyciele klas IV-VIII.

REKLAMA

Bon 2500 zł - terminy wniosków

Termin na złożenie przez uprawnionego nauczyciela wniosku w celu otrzymania wsparcia w formie bonu wynosi 30 dni, przy czym dla każdej grupy czas liczy się od innej daty.

Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło harmonogram składania wniosków. Organy prowadzące szkołę składają wnioski przez system teleinformatyczny w zakładce zgłoś nauczyciela do programu.

Organy prowadzące szkoły mogą składać wnioski:

 • od 10 października 2023 r. dla wychowawców i nauczycieli uczących w klasach IV-VIII publicznych szkół podstawowych;
 • od 11 października 2023 r. dla wychowawców i nauczycieli uczących w klasach IV-VIII niepublicznych szkół podstawowych;
 • od 12 października 2023 r. dla wychowawców i nauczycieli uczących  klasach odpowiadających klasom IV-VIII szkoły podstawowej w publicznych szkołach artystycznych, a także w niepublicznych szkołach artystycznych posiadających uprawnienia publicznej szkoły artystycznej;
 • od 13 października 2023 r. dla innych niż nauczyciele i wychowawcy pracowników pedagogicznych w publicznych i niepublicznych szkołach podstawowych oraz w publicznych szkołach artystycznych, a także w niepublicznych szkołach artystycznych posiadających uprawnienia publicznej szkoły artystycznej, przyporządkowani do klas IV–VIII w publicznych i niepublicznych szkołach podstawowych lub do klas odpowiadających klasom IV–VIII szkoły podstawowej w publicznych szkołach artystycznych, a także w niepublicznych szkołach artystycznych posiadających uprawnienia publicznej szkoły artystycznej.

Do kiedy nauczyciele mogą składać wnioski o bon 2500 zł w 2023 r.?

Zapytał o to Ministerstwo Cyfryzacji PAP. W odpowiedzi resort przypomniał, że "od dnia w którym nauczyciel zostaje uprawniony do wnioskowania o wsparcie (tj. 10 lub 11, 12, 13 października 2023 r. – zależnie od przynależności do danej grupy nauczycieli wskazanej w rozporządzeniu) ma 30 dni na złożenie wniosku".

 • 10 października – do 9 listopada 2023 r. – przypada termin na składanie wniosków nauczycieli z grupy określonej w par. 2 ust. 1. pkt 1 rozporządzenia, za pośrednictwem dyrektora szkoły do OPS
 • 11 października – do 10 listopada 2023 r. – termin na składanie wniosków nauczycieli z grupy określonej w par. 2 ust. 1. pkt 2 rozporządzenia, za pośrednictwem dyrektora szkoły do OPS
 • 12 października – do 11 listopada 2023 r. – termin na składanie wniosków nauczycieli z grupy określonej w par. 2 ust. 1. pkt 3 rozporządzenia, za pośrednictwem dyrektora szkoły do OPS
 • 13 października – do 12 listopada 2023 r. – termin na składanie wniosków nauczycieli z grupy określonej w par. 2 ust. 1. pkt 4 rozporządzenia, za pośrednictwem dyrektora szkoły do OPS

Następnie organ prowadzący szkołę (OPS) ma 30 dni - od dnia otrzymania wniosków nauczycieli - na złożenie wniosku zbiorczego w systemie informatycznym.

OPS ma możliwość dopisywania danych nauczycieli w systemie teleinformatycznym do złożonego przez siebie wniosku maksymalnie do:

 • 9 grudnia 2023 r. dla nauczycieli z grupy określonej w par. 2 ust. 1. pkt 1 rozporządzenia
 • 10 grudnia 2023 r. dla nauczycieli z grupy określonej w par. 2 ust. 1. pkt 2 rozporządzenia
 • 11 grudnia 2023 r. dla nauczycieli z grupy określonej w par. 2 ust. 1. pkt 3 rozporządzenia
 • 12 grudnia 2023 r. dla nauczycieli z grupy określonej w par. 2 ust. 1. pkt 4 rozporządzenia.

"Każdy OPS, poprzez swoje indywidualne konto logowania w systemie teleinformatycznym, składa jeden wniosek dla wszystkich uprawnionych nauczycieli, podzielony na osobne dokumenty zawierające dane nauczycieli dla każdej szkoły. Jest to funkcjonalność systemu IT wynikająca ze struktury danych przekazywanych przez MEIN" - przypomina Ministerstwo Cyfryzacji.

WAŻNE! Bon można zrealizować do 31 grudnia 2025 r.

Kto otrzyma bon 2500 zł? - lista uprawnionych do końca czerwca 2024 r. 

Bon na laptopa przysługuje wychowawcom i innym pracownikom pedagogicznym pozostającym w stosunku pracy na dzień 30 września 2023 r. w publicznych i niepublicznych szkołach podstawowych i ponadpodstawowych oraz w publicznych szkołach artystycznych, a także w niepublicznych szkołach artystycznych posiadających uprawnienia publicznej szkoły artystycznej.

Bon przysługuje również nauczycielom przebywającym na urlopie macierzyńskim, rodzicielskim czy na urlopie wychowawczym.

Prawo do bonu nie przysługuje natomiast nauczycielom, którzy pozostają w stanie nieczynnym, przebywają na świadczeniu rehabilitacyjnym lub na urlopie dla poratowania zdrowia, jest zawieszony w pełnieniu obowiązków (art. 85t Karty Nauczyciela), przebywają na urlopie bezpłatnym, trwającym nie krócej niż 14 dni lub są urlopowani albo całkowicie zwolnieni z obowiązku świadczenia pracy na podstawie ustawy o związkach zawodowych.

Wysokość bonu została ustalona na kwotę 2500 zł i będzie on przyznawany raz na 5 lat. Prawo do dokonania płatności bonem wygasa 31 grudnia 2025 r.

Kto otrzyma bon 2500 zł? - lista uprawnionych w 2023 r. 

Do otrzymania bonów na zakup laptopów lub laptopów przeglądarkowych uprawnieni są:

 • nauczyciele prowadzący zajęcia w klasach IV-VIII lub z uczniami klas IV-VIII publicznych i niepublicznych szkół podstawowych, w tym prowadzący:

a) obowiązkowe zajęcia edukacyjne;

b) dodatkowe zajęcia edukacyjne, do których zalicza się zajęcia z języka obcego nowożytnego innego niż język obcy nowożytny nauczany w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych oraz zajęcia, dla których nie została ustalona podstawa programowa, lecz program nauczania tych zajęć został włączony do szkolnego zestawu programów nauczania;
c) zajęcia rewalidacyjne dla uczniów niepełnosprawnych;
d) zajęcia prowadzone w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej;
e) zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia uczniów, w szczególności w celu kształtowania ich aktywności i kreatywności;
f) zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego;
g) zajęcia religii lub etyki
h) naukę języka mniejszości narodowej, języka mniejszości etnicznej, języka regionalnego oraz naukę własnej historii i kultury
i)  zajęcia wychowania do życia w rodzinie

 • nauczyciele prowadzący dodatkową naukę języka polskiego dla uczniów klas IV-VIII podstawowych, którzy nie znają języka polskiego albo znają go na poziomie niewystarczającym do korzystania z nauki;
 • nauczyciele wspomagający, którzy prowadzą zajęcia w klasach IV-VIII publicznych i niepublicznych szkół podstawowych;
 • nauczyciele specjaliści: pedagog, pedagog specjalny, psycholog, logopeda, terapeuta pedagogiczny, doradca zawodowy 
 • wychowawcy świetlic szkolnych prowadzący zajęcia z uczniami klas IV-VIII publicznych i niepublicznych szkół podstawowych;
 • nauczyciele bibliotekarze bibliotek szkolnych w szkołach podstawowych, w których strukturze są klasy IV-VIII;
 • dyrektorzy szkół podstawowych, w których strukturze są klasy IV-VIII, a także dyrektorzy zespołów szkół i ośrodków, w skład których wchodzi taka szkoła podstawowa, niezależnie od tego, czy realizują oni tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć, czy też zostali zwolnieni z obowiązku jego realizacji.
 • nauczyciele uczący w ogólnokształcącej szkole muzycznej I stopnia w oddziałach klas IV-VIII oraz w ogólnokształcącej szkole baletowej. Dotyczy to zarówno nauczycieli przedmiotów ogólnych jak i nauczycieli przedmiotów artystycznych.  
 • urlopy macierzyńskie, urlopy rodzicielskie, urlopy wychowawcze –  nauczyciel przebywający na urlopie macierzyńskim, rodzicielskim czy na urlopie wychowawczym może ubiegać się o wsparcie w postaci bonu na zakup laptopa.
 
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Ministerstwo Edukacji i Nauki

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Sektor publiczny
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Minister edukacji: Będą kolejne zmiany w szkołach - edukacja zdrowotna zastąpi wychowanie do życia w rodzinie

  1 września 2025 r. w szkołach pojawi się nowy przedmiot. Edukacja zdrowotna zastąpi wychowane do życia w rodzinie – poinformowała Barbara Nowacka, minister edukacji. Uczniowie będą się uczyć m.in. o ochronie zdrowia psychicznego, odżywianiu i edukacji seksualnej.

  600 tys. zł na innowacyjny biznes. Jak się zgłosić do programu?

  Osoby z innowacyjnymi pomysłami na biznes mogą teraz zgłaszać się do Platform Startowych, które działają w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej. Pod okiem ekspertów będą mogli rozwijać swoje pomysły, a najlepsi mają szansę na dotację wynoszącą blisko 600 tys. zł.

  Min. Leszczyna: szczepienia HPV dzieci w szkołach w obecności rodzica; w soboty lub po obiedzie

  Minister Zdrowia Izabela Leszczyna przypomniała 12 kwietnia 2024 r., że szczepienie przeciw HPV w szkole byłoby świadczeniem medycznym. W związku z tym w jego trakcie będzie konieczna obecność rodzica. Chciałybyśmy organizować to w soboty albo po obiedzie, żeby rodzice, którzy pracują, mogli towarzyszyć dzieciom - wyjaśniła.

  Rząd: Będą nowe progi finansowe dla stypendium. Problem ze studentami Collegium Humanum

  1,9 mld zł zapisano na wsparcie studentów w budżecie na rok 2024 – poinformował w piątek szef resortu nauki Dariusz Wieczorek. Tym samym zwiększono środki finansowe na wsparcie studentów o 24 proc.

  REKLAMA

  Urzędy przypominają: Skorzystaj z ePUAP. Jeszcze tylko 18 dni na złożenie wniosku o dodatek osłonowy

  Wniosek o wypłatę dodatku osłonowego należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do 30 kwietnia 2024 r. Wnioski złożone po tej dacie pozostawia się bez rozpatrzenia. 

  Planujesz majówkę za granicą? Nie zapomnij o EKUZ!

  Majówka 2024. Dlaczego Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego przyda się na wyjeździe? W jakich miejscach można z niej skorzystać i jak ją wyrobić? 

  Co zostanie po ludzkości? Można się zdziwić

  Geolog prof. Jan Zalasiewicz inicjator ustanowienia epoki zwanej antropocenem w rozmowie z PAP opowiada, o tym jak zmieniała się Ziemia, jaki wpływ na planetę ma człowiek i co po nas zostanie. 

  Resort rolnictwa: Przygotowano rozporządzenie dotyczące pełnej refundacji bioasekracji dla wniosków złożonych od 2024 roku

  Przygotowano rozporządzenie dotyczące pełnej refundacji bioasekracji dla wniosków złożonych od 2024 roku - wynika z informacji przekazanej dzisiaj przez wiceministra rolnictwa Jacka Czerniaka.

  REKLAMA

  Ramowe plany nauczania: Edukacja obywatelska zamiast HiT-u i obowiązkowe zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Projekt rozporządzenia skierowany do konsultacji

  W roku szkolnym 2024/2025 zmienią się ramowe plany nauczania. Zamiast historii i teraźniejszości zostanie wprowadzony nowy przedmiot - edukacja obywatelska. Uczniowie szkół podstawowych będą mieli zajęcia z udzielania pierwszej pomocy.

  Wojciechowski: Najbardziej uciążliwe wymogi Zielonego Ładu zostaną zmienione; zmiany wejdą z mocą wsteczną od 1 stycznia 2024 r.

  Najbardziej uciążliwe wymogi Zielonego Ładu zostaną zmienione; przewiduje to projekt rozporządzenia, który popierają wszystkie kraje - poinformował dzisiaj unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski. Zniesiony ma być m.in. obowiązek ugorowania. Zmiany wejdą z mocą wsteczną od 1 stycznia 2024 r.

  REKLAMA