reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Rachunkowość budżetowa

Nagrody i zwrot kosztów wolontariuszy

Aktualizacja: 13.01.2010

Przedstawiamy - na przykładach - odpowiedzi na Państwa pytania w zakresie udzielania świadczeń i zwrotu kosztów wolontariuszom przez korzystającego. »

Zasady dofinansowania remontów budynków

Aktualizacja: 13.01.2010

Inwestorzy realizujący przedsięwzięcia termomodernizacyjne mogą ubiegać się o premię termomodernizacyjną ze środków Funduszu Termomodernizacji. Premia ta przyznawana jest w wysokości 25 proc. wykorzystanego kredytu na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego. »

Korzyści dla gmin z emisji obligacji komunalnych

Aktualizacja: 13.01.2010

W latach 2007-2008 z emisji obligacji komunalnych organizowanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego sfinansowane zostały inwestycje warte prawie 250 mln zł. »

Inwestycje unijne nie są wliczane do zadłużenia samorządu

Aktualizacja: 13.01.2010

Do limitu zadłużenia samorządy nie wliczają zarówno długu zaciągniętego na zapewnienie wkładu własnego, jak i długu na sfinansowanie zadania podlegającego refundacji ze środków europejskich. Wyjaśnienia takiego udzieliło Ministerstwo Finansów w piśmie skierowanym do przewodniczącego Krajowej Rady Regionalnych Izb Obrachunkowych. »

Jaka jest rola skarbnika w zarządzaniu finansami

Aktualizacja: 13.01.2010

Co należy do głównych zadań skarbnika? Jakie mogą być pozytywne konsekwencje jego działania? »

Struktura budżetu

Aktualizacja: 13.01.2010

Budżet państwa jest planem finansowym polityki państwa oraz narzędziem polityki społecznej, uwzględniającym planowane dochody i wydatki państwa na następny rok budżetowy. „Budżet państwa” jest pojęciem wieloznacznym, mieści się w nim zarówno znaczenie polityczne, ekonomiczne, jak i prawnicze.   »

Planowanie i prognozowanie na rok 2009

Aktualizacja: 13.01.2010

W wielu jednostkach sektora finansów publicznych trwają prace dotyczące opracowania wstępnego projektu planu finansowego czy też projektu budżetu na rok 2009. Do 15 listopada roku poprzedzającego rok budżetowy zarząd jednostki samorządu terytorialnego - w gminach wójt (burmistrz, prezydent miasta), ma obowiązek przedłożyć organowi stanowiącemu i właściwej regionalnej izbie obrachunkowej projekt uchwały budżetowej na kolejny rok budżetowy. »

Budżet 2009: zmaleją podatki, wzrosną pensje i emerytury

Aktualizacja: 18.03.2010

Mimo planowanej na 2009 rok obniżki PIT, do kasy państwa wpłynie ponad 1 mld zł więcej.,10 mln osób otrzymujących z ZUS i KRUS emerytury i renty dostanie 6-proc. podwyżkę. O około 80 gr wzrośnie cena paczki papierosów, a o 23 gr litr gazu na stacji benzynowej. »

Dotacje samorządu dla organizacji pozarządowych

Aktualizacja: 13.01.2010

Rozliczenie dotacji przekazanych np. przez gminy organizacjom pozarządowym następuje na podstawie sprawozdania z wykonania zadania częściowego i ostatecznego, w terminach określonych w umowie o przekazanie dotacji. »

Jakie korzyści dla wsi i straty dla gmin przyniesie fundusz sołecki

Aktualizacja: 22.06.2011

Od 2009 r. sołtys i rada sołecka, zgodnie z projektem ustawy o funduszu sołeckim, ma dysponować środkami publicznymi. Powołanie funduszy sołeckich ma spowodować dopływ środków do zapóźnionych w rozwoju wsi. Z drugiej strony odbierze pieniądze gminom, zmniejszając ich możliwości inwestycyjne. »

Jakie zasady obowiązują przy wpłatach na część równoważącą subwencji ogólnej

Aktualizacja: 13.01.2010

Czy obecnie obowiązujące przepisy umożliwiają zwolnienie z obowiązku dokonywania wpłat przez bogatsze jednostki samorządu terytorialnego na rzecz budżetu państwa tzw. janosikowego? »

Jak restrukturyzować zobowiązania dłużników gmin

Aktualizacja: 13.01.2010

Jakie efekty można osiągnąć dzięki restrukturyzacji należności przysługujących samorządom terytorialnym? Na co należy zwrócić uwagę, przygotowując i przeprowadzając restrukturyzację długów? »

Co trzeba wziąć pod uwagę, przygotowując ubezpieczenie dla miasta

Aktualizacja: 13.01.2010

Jakie korzyści wiążą się z odpowiednio przygotowanym programem ubezpieczeniowym? Jak należy wykorzystać rozwiązania informatyczne w dostępie do informacji o funkcjonującym programie ubezpieczeniowym? »

Potrzebny jest nowy wskaźnik zadłużenia dla samorządu terytorialnego

Aktualizacja: 13.01.2010

Można i trzeba limitować poziom zadłużania się jednostek samorządu terytorialnego w oparciu o ustawowo określony algorytm, ale liczony indywidualnie dla każdej jednostki, zależny od jej faktycznej zdolności do obsługi zadłużenia. »

Prefinansowanie jest szansą na realizację wielu projektów unijnych w ramach Funduszu Spójności

Aktualizacja: 13.01.2010

Prefinansowanie to ważny instrument wspomagający dla jednostek sektora finansów publicznych, które realizują projekty w ramach Funduszu Spójności. Bank Gospodarstwa Krajowego przez najbliższe dwa lata będzie finansował jedną z największych inwestycji w kraju - modernizację gospodarki wodno-ściekowej w dorzeczu Parsęty. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Advicero Nexia

Doradztwo podatkowe, księgowość, corporate services, obsługa płacowo-kadrowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama