reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Organizacja > Pracownicy > Jak rozliczyć dokument związany z należnością za podróż służbową

Jak rozliczyć dokument związany z należnością za podróż służbową

Czy dokument dotyczący potwierdzenia kosztów noclegów (hotelu) powinien być wystawiony na osobę delegowaną? Czy można uznać rachunek za dwie osoby na jednym rachunku i rozliczyć to w delegacji?

Dokument zapłaty za hotel związany z kosztami podróży służbowej pracowników powinien być wystawiony na jednostkę budżetową. Dokument taki można rozliczyć w delegacji jednego pracownika.

Polecamy serwis: Pracownicy

Pracownikowi wykonującemu na polecenie pracodawcy zadanie służbowe poza miejscowością, w której znajduje się siedziba pracodawcy, lub poza stałym miejscem pracy przysługują należności na pokrycie kosztów związanych z podróżą służbową – wynika z art. 775 § 1 ustawy z 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy.

Szczegółowe zasady określające wysokość oraz warunki ustalania należności przysługujących pracownikowi, zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej, z tytułu podróży służbowej na obszarze kraju oraz poza granicami kraju uregulowano w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 29 stycznia 2013 r. w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej (dalej: rozporządzenie w sprawie należności z tytułu podróży służbowej).

Przeczytaj w INFORLEX.PL Sektor publiczny cały artykuł: Jak rozliczyć dokument związany z należnością za podróż służbową

W artykule omówiono należności przysługujące z tytułu podróży służbowej.

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Andersen Tax & Legal

Andersen Tax & Legal w Polsce tworzy zespół doświadczonych ekspertów oferujących kompleksową obsługę prawną, najwyższej klasy doradztwo podatkowe, doradztwo w zakresie cen transferowych i outsourcing księgowy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama