| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Rozwój i promocja > Euro 2012 > Euro 2012 - wybrano 5500 wolontariuszy UEFA

Euro 2012 - wybrano 5500 wolontariuszy UEFA

UEFA i lokalne komitety organizacyjne na Ukrainie i w Polsce dokonały wyboru 5500 wolontariuszy, którzy w ośmiu miastach gospodarzach pomagać będą w organizacji finałowego turnieju piłkarskich mistrzostw Europy - podało Centrum Informacyjne "Ukraina 2012".

Wybór poprzedził trwający trzy miesiące proces rekrutacji, podczas którego przeprowadzono między innymi bezpośrednie rozmowy kwalifikacyjne z blisko 24 tysiącami kandydatów.

"Program wolontariatu Euro 2012 przyciągnął rekordową liczbę 23 965 chętnych. Od tej chwili 5 500 spośród nich stanowi już część ekipy organizacyjnej i działać będzie ramię w ramię z 650 pracownikami UEFA i lokalnych komitetów organizacyjnych dla wspólnego sukcesu turnieju" - ocenił dyrektor turnieju na Ukrainie Markijan Łubkiwski.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy wolontariuszy podczas losowania grup turnieju finałowego. Podczas imprezy wspierało nas 246 wolontariuszy, z których każdy stał się współorganizatorem tego ważnego wydarzenia. Pracowali na wszystkich oficjalnych obiektach, takich jak lotniska, hotele i w samym Pałacu +Ukraina+" - dodał Łubkiwski.

Dyrektor turnieju podkreślił, że wolontariusze odgrywają kluczową rolę w organizacji mistrzostw pomagając w realizacji wszystkich projektów Euro-2012. Praca wolontariatu ma duży wpływ na poziom organizacji turnieju i jego postrzeganie w krajach-gospodarzach oraz poza nimi. Zdaniem Łubkiwskiego wolontariat jest "twarzą" wydarzenia sportowego.

W styczniu i lutym podpisane zostaną umowy z wolontariuszami, a w marcu rozpocznie się szkolenie za pośrednictwem internetu. W kwietniu i maju zaplanowane są już wspólne zajęcia i treningi. Bezpośrednia działalność operacyjna rozpocznie się pod koniec kwietnia i potrwa do początku lipca 2012. Czas zaangażowania konkretnego wolontariusza zależeć będzie od specyfiki pełnionej przez niego funkcji.

W pierwszym etapie szkolenia wykorzystane zostanie specjalnie w tym celu stworzone oprogramowanie sieciowe. Na etapie rekrutacji wolontariusze UEFA będą mogli po raz pierwszy w historii Euro skorzystać z kalendarza online, aby zarezerwować dogodny czas na rozmowy kwalifikacyjne. W trakcie turnieju kalendarz online pomoże zaplanować harmonogram pracy wolontariuszy. Jeszcze w styczniu ruszy specjalny portal internetowy dla wolontariuszy. Dostęp do niego będą miały tylko osoby prowadzące i uczestniczące w szkoleniach.

"Wolontariusze zostali wybrani, ale to jeszcze nie koniec akcji naboru. W połowie lutego rozpoczną się bowiem castingi dla chętnych do występów w tak zwanych ceremoniach przedmeczowych, a także ceremonii otwarcia mistrzostw w Warszawie" - wyjaśnia rzecznik spółki Euro 2012 Polska Juliusz Głuski.

Każdy mecz poprzedzać będzie krótka, sześciominutowa uroczystość zawierająca elementy charakterystyczne dla miasta-gospodarza i kraju, w którym odbywa się mecz. Nabór wolontariuszy-artystów prowadzić będą miasta, a szczegółowe wymogi i terminy castingów opublikowane będą na stronach internetowych miast-gospodarzy.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Brysiewicz i Wspólnicy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »