| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Rząd przyjął rozporządzenie o finansach funduszy ochrony środowiska

Aktualizacja: 17.11.2010

Rząd przyjął we wtorek rozporządzenie o zasadach prowadzenia finansów funduszy ochrony środowiska - Narodowego i wojewódzkich - podało Centrum Informacyjne Rządu. Środki wypłacane jednostkom budżetowym z funduszy najpierw trafią do budżetu państwa. »

Nowa lista przedsięwzięć o znaczącym oddziaływaniu na środowisko

Aktualizacja: 16.11.2010

Rodzaje przedsięwzięć mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko oraz przedsięwzięć mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko określa nowe rozporządzenie Rady Ministrów. »

PKP Intercity zapyta pasażerów, czy wagony są czyste

Aktualizacja: 16.11.2010

Pasażerowie PKP Intercity będą mogli zrobić zdjęcie lub nagrać telefonem komórkowym brudne przedziały i toalety w pociągach i wysłać je do przewoźnika. Rzeczniczka spółki Małgorzata Sitkowska zapewnia, że przewoźnik uwzględni uwagi pasażerów. »

TK: nauczyciele z przedszkoli powinni mieć ulgę na przejazdy

Aktualizacja: 16.11.2010

Nauczyciele z przedszkoli powinni mieć prawo do ulgi na przejazdy koleją i autobusami - orzekł we wtorek Trybunał Konstytucyjny. Uznał on, że dotychczasowe przepisy dotyczące ulg, wyłączające z nich nauczycieli przedszkoli, są niezgodne z konstytucją. »

Strażnik gminny dziś pouczy, wkrótce ukarze mandatem

Aktualizacja: 16.11.2010

Za złamanie zakazu palenia w miejscu publicznym strażnik gminny będzie mógł wystawić mandat – donosi „Dziennik Gazeta Prawna”. »

KGP: wydłużenie wieku emerytalnego funkcjonariuszy konieczne

Aktualizacja: 16.11.2010

Komendant główny policji Andrzej Matejuk uważa, że wydłużenie wieku, w którym funkcjonariusz przechodzi na emeryturę jest konieczne. Rozpoczęcie dyskusji o zmianie systemu emerytalnego jest możliwe pod pewnymi warunkami - odpowiada szef NSZZ Policjantów Antoni Duda. »

Rada gminy nie może regulować w statucie zasad wykonywania mandatu radnego

Aktualizacja: 15.11.2010

Nie ma podstaw prawnych do tworzenia przez rady gminy przepisów dotyczących wykonywania mandatu radnego - wykonawczych wobec ustawy o samorządzie gminnym – orzekł WSA we Wrocławiu. Na orzeczenie zwraca uwagę Związek Powiatów Polskich w najnowszym numerze informatora. »

Związkowcy, absolwenci KSAP i urzędnicy mianowani - bez ochrony przed zwolnieniem

Aktualizacja: 15.11.2010

Rząd nie ochroni przed zwolnieniem uprzywilejowanych grup pracowników. Zarówno urzędnicy mianowani jak i działacze związkowi mogą stracić pracę - poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”. »

Sukces w budowie dróg, porażka w walce z biurokracją

Aktualizacja: 15.11.2010

Reforma emerytur pomostowych, wysoki poziom wykorzystania środków unijnych, przyspieszenie prywatyzacji i budowy dróg to - zdaniem PKPP Lewiatan - sukcesy rządu w ciągu 3 ostatnich lat. Rząd - według tej organizacji - przegrywa natomiast walkę z biurokracją. »

Komisja przyjęła projekt kodeksu wyborczego

Aktualizacja: 15.11.2010

Jednomandatowe okręgi wyborcze do Senatu, możliwość dwudniowego głosowanie we wszystkich wyborach, parytety na listach wyborczych - to niektóre z rozwiązań zapisanych w projekcie kodeksu wyborczego przyjętego przez nadzwyczajną sejmową komisję. »

"Polska The Times"/Prof.Kik: Partie nie wygrają tych wyborów

Aktualizacja: 15.11.2010

W wyborach na szczeblu lokalnym przegrają wszystkie partie - powiedział w wywiadzie dla "Polska The Times" socjolog, profesor Kazimierz Kik. »

Huebner: raport spójności dobry, ale budzi też wątpliwości

Aktualizacja: 15.11.2010

Raport Komisji Europejskiej na temat spójności zawiera dużo dobrych pomysłów, ale część z nich może budzić wątpliwości - powiedziała w rozmowie z portalem europarlament.pap.pl. szefowa komisji rozwoju regionalnego Parlamentu Europejskiego Danuta Huebner (PO/EPL). »

Do NSR zgłosiło się ok. 9 tys. chętnych

Aktualizacja: 14.11.2010

Minister obrony Bogdan Klich powiedział w piątek w Krakowie, że nabór do Narodowych Sił Rezerwowych przebiega dobrze; jest ok. 9 tys. chętnych. »

Wchodzi w życie ustawa antynikotynowa

Aktualizacja: 14.11.2010

Całkowity zakaz palenia tytoniu będzie obowiązywał od poniedziałku m.in. w zakładach opieki zdrowotnej, szkołach, na dworcach oraz w publicznych obiektach kultury. Palić będzie można tylko w tych lokalach gastronomicznych, które posiadają dwie sale konsumpcyjne. »

Sejm nie zdejmie z pracowników obowiązku wysyłania PIT-ów

Aktualizacja: 14.11.2010

Sejm nie będzie już pracował nad ustawą zwalniającą pracowników z wysyłania rocznych PIT-ów do urzędów skarbowych - poinformowało biuro prasowe Sejmu. Ustawa, która miała wejść w życie od 1 stycznia 2011 r. i objąć tegoroczne rozliczenia, trafi do kosza. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Wilk Latkowski Doradcy Podatkowi i Radcowie Prawni

Nowoczesna kancelaria doradztwa podatkowego i prawnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »