reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Dodatek dla pracowników wykonujących kontrole

Aktualizacja: 13.01.2011

W Dzienniku Ustaw ukazało się Rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie dodatku kontrolerskiego dla pracowników podległych ministrowi właściwemu do spraw finansów publicznych. »

Senat zgłosił 18 poprawek do ustawy budżetowej na 2011 r.

Aktualizacja: 13.01.2011

Do budżetu na 2011 r. Senat zgłosił 18 poprawek. W głosowaniu wzięło udział 92 senatorów, za podjęciem uchwały w sprawie ustawy budżetowej głosowało 55, przeciw było 36, a jeden wstrzymał się od głosu. »

Narodowy spis powszechny także przez internet

Aktualizacja: 12.01.2011

Po raz pierwszy wszyscy objęci narodowym spisem powszechnym będą mogli przekazać informacje na swój temat przez internet. Ci, którzy z tego nie skorzystają, zostaną spisani w tradycyjnym sposób - przez rachmistrzów. Spis rozpocznie się 1 kwietnia 2011 r. »

RPD: niektóre przedszkola nie spełniają zalecanych standardów

Aktualizacja: 08.03.2011

Rzecznik praw dziecka Marek Michalak uważa, że w niektórych przedszkolach dzieci uczą się w zbyt małych salach. W jego ocenie wynika to z braku odpowiednich regulacji; w tej sprawie RPD zwrócił się w środę do minister edukacji narodowej Katarzyny Hall. »

Nowelizacja KPA: skarga na przewlekłość postępowania i prawo strony do kopiowania dokumentów

Aktualizacja: 31.03.2011

Skarga na przewlekłe prowadzenie postępowania, sprecyzowane prawo strony do kopiowania dokumentów zawartych w aktach sprawy, obowiązek ustanowienia w Polsce pełnomocnika do doręczeń przez stronę zamieszkałą za granicą, ocena załatwiania skarg i wniosków dokonywana przez organ nadzoru nie rzadziej niż raz na dwa lata - to główne zmiany jakie wprowadza nowelizacja kodeksu postępowania administracyjnego. »

"Metro": punkty na karcie zamiast wypłaty

Aktualizacja: 12.01.2011

Zero gotówki. Rachunki i podatki mamy płacić przelewem lub kartą. Stypendia i zasiłki dostaniemy tylko na konto. Ministerstwo Finansów forsuje wirtualny pieniądz. Rewolucji w naszych płatnościach chce dokonać w ciągu trzech lat - pisze "Metro". »

Wzory świadectw w wersjach dwujęzycznych

Aktualizacja: 11.01.2011

Ministerstwo Edukacji Narodowej udostępniło na stronie Biuletynu Informacji Publicznej nowe wzory świadectw – w wersjach dwujęzycznych. »

Nowe zasady nabywania dworców kolejowych przez samorządy

Aktualizacja: 11.01.2011

Obowiązuje nowelizacja ustawy o komercjalizacji PKP. PKP S.A. będzie mogła przekazać jednostkom samorządu terytorialnego dworce kolejowe wraz z należącymi do nich gruntami. »

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o wojewodzie i administracji

Aktualizacja: 11.01.2011

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o wojewodzie i administracji rządowej w województwie oraz o zmianie niektórych innych ustaw. Ma ona m.in. dostosować administrację do zmian w wojsku, po zastąpieniu powszechnego poboru przez dobrowolną, zawodową służbę. »

Elektroniczny wzór sprawozdania z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli

Aktualizacja: 11.01.2011

W terminie do dnia 10 lutego organ prowadzący szkołę będący jednostką samorządu terytorialnego sporządza sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach i placówkach prowadzonych przez tę jednostkę samorządu terytorialnego – stanowi art. 30a Karty Nauczyciela. »

Rząd: Radny nie zostanie ławnikiem

Aktualizacja: 11.01.2011

Projekt Prawa o ustroju sądów powszechnych, ustalający m.in. warunki, jakie muszą spełniać kandydaci na ławników, przyjął we wtorek rząd. Określa on także sposób ich powoływania i odwoływania, a także reguluje zasady wynagradzania. »

"Rzeczpospolita": Będą kary za utrudnianie akcji strażakom

Aktualizacja: 11.01.2011

Będą kary za utrudnianie akcji strażakom oraz niezawiadomienie o pożarze. Mandat może wynieść od 50 do 500 zł - informuje "Rzeczpospolita". »

MF: deficyt budżetowy w 2010 r. poniżej 45 mld zł

Aktualizacja: 11.01.2011

Resort finansów poinformował w poniedziałek, że deficyt budżetowy w 2010 roku był niższy o 7 mld zł od planowanego i wyniósł 45 mld zł. Według ekonomistów ważniejszy jest deficyt sektora finansów publicznych. MF zapowiada, że i ten wskaźnik będzie spadał. »

"Gazeta Wyborcza": Kto utrzyma szpitale

Aktualizacja: 11.01.2011

Zdaniem marszałków województw planowana zamiana szpitali w spółki na zasadach proponowanych przez rząd pogrąży finansowo samorządy - informuje "Gazeta Wyborcza". »

Podział części oświatowej subwencji ogólnej dla samorządów w 2011 r

Aktualizacja: 10.01.2011

Od początku bieżącego roku obowiązuje rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie sposobu podziału części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego w roku 2011. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawa Sportowego i Gospodarczego „Dauerman”

Kancelaria specjalizuje się w prawie sportowym i gospodarczym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama