| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Wątpliwości dotyczące zwolnień z obowiązku przeprowadzania szkoleń bhp

Wątpliwości dotyczące zwolnień z obowiązku przeprowadzania szkoleń bhp

Czy od 1 stycznia 2019 r. w jednostkach oświatowych konieczne jest wykonywanie szkoleń okresowych bhp? Czy pracownicy są zwolnieni z odbywania takich szkoleń i czy powinny być one zastąpione kursami z ratownictwa medycznego?

Odpowiedź: Z uwagi na to, że działalność edukacyjna została zaliczona do 3 kategorii ryzyka, pracodawca, u którego przeważa właśnie taka działalność, na podstawie znowelizowanych przepisów podlega zwolnieniom z okresowych szkoleń z zakresu bhp, ale tylko dla pracowników administracyjno-biurowych. Pozostali pracownicy (nauczyciele, pracowniczy gospodarczy, obsługa kuchni, itp.) muszą odbywać takie szkolenia na dotychczasowych zasadach. Szkolenia bhp nie mogą być zastępowane żadnymi innymi szkoleniami. Dyrektor placówki oświatowej ma natomiast obowiązek zapewnić, aby wszyscy pracownicy tej placówki zostali przeszkoleni z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.

Przeczytaj w INFORLEX.PL Administracja cały artykuł:

Wątpliwości dotyczące zwolnień z obowiązku przeprowadzania szkoleń bhp

Zapoznaj się z uzasadnieniem odpowiedzi.

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR LEX Administracja

Zdjęcia

Wątpliwości dotyczące zwolnień z obowiązku przeprowadzania szkoleń bhp./ Fot. Fotolia
Wątpliwości dotyczące zwolnień z obowiązku przeprowadzania szkoleń bhp./ Fot. Fotolia

Prawo pracy i ZUS 2020 - pakiet STANDARD49.00 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

ELPIGAZ

ELPIGAZ jest czołowym producentem i dostawcą nowoczesnych rozwiązań dla motoryzacji w zakresie gazowych układów zasilania pojazdów, zbiorników LPG i ciśnieniowych zbiorników powietrza.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »