reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Obradowała Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego

Obradowała Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się kolejne posiedzenie plenarne Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Podczas posiedzenia przyjęto 28 propozycji ustaw i innych aktów prawnych przygotowywanych przez rząd.

Podczas posiedzenia Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego przyjęła m.in.: projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie określania rodzajów przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko, zaproponowany przez Ministerstwo Środowiska,  projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie sprawowania przez służbę medycyny pracy profilaktycznej opieki zdrowotnej nad osobami objętymi opieką na ich wniosek, przedstawiony przez resort zdrowia, projekt rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania, przygotowany przez MPiPS oraz zaproponowany przez Ministerstwo Infrastruktury projekt założeń do projektu ustawy Prawo pocztowe.

Samorządowcy i przedstawiciele rządu dyskutowali szerzej na temat propozycji ministra infrastruktury dotyczących projektu nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz niektórych innych ustaw, a także noweli ustawy o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego „Polskie Koleje Państwowe” oraz ustawy o transporcie kolejowym. Uzgodniono, że na najbliższym posiedzenie Zespołu do spraw Infrastruktury, Rozwoju Lokalnego, Polityki Regionalnej oraz Środowiska zaplanowanym na 19 kwietnia br. strony przedstawią swoje stanowiska oraz ostatecznie wypracują jednolite rozwiązanie na temat drugiej z wymienionych nowelizacji.

Komisja Wspólna odniosła się także do poruszanej, na ostatnim spotkaniu w lutym br., sprawie powoływania komunalnych związków powiatowo-gminnych.

Kolejne spotkanie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego zaplanowano na 28 kwietnia 2010 r.

KPRM

 

reklama

Czytaj także

Źródło:

Sektor Publiczny
Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sławomir Wnuczek

Jestem aplikantem adwokackim Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. W swojej pracy wspierałem klientów w obszarze prawa podatkowego i postępowań.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama