REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Maksymalne stawki podatków i opłat lokalnych w 2011 r.

REKLAMA

Na internetowej stronie Ministerstwa Finansów ukazało się obwieszczenie szefa resortu w sprawie górnych granic stawek kwotowych podatków i opłat lokalnych w 2011 r.

Obwieszczenie aktualizuje maksymalne stawki kwotowe podatków :

REKLAMA

1) od nieruchomości:

- od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej – maksymalnie  0,80 zł od m2 powierzchni,

- od gruntów pod jeziorami, zajętych na zbiorniki wodne retencyjne lub elektrowni wodnych – maksymalnie 4,15 zł od ha powierzchni,

- od pozostałych gruntów – maksymalnie 0,41 zł od m2 powierzchni,

- od budynków lub ich części mieszkalnych – maksymalnie 0,67 zł od m2 powierzchni użytkowej,

Dalszy ciąg materiału pod wideo

- od budynków lub ich części związanych z prowadzeniem lub zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej – maksymalnie 21,05 zł od m2 powierzchni użytkowej,

- od budynków lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu kwalifikowanym materiałem siewnym – maksymalnie 9,82 od m2 powierzchni użytkowej,

- od budynków lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych – maksymalnie 4,27 zł od m2 powierzchni użytkowej,

- od pozostałych budynków lub ich części – maksymalnie 7,06 zł od m2 powierzchni użytkowej.

Czytaj także: Opłata targowa po zmianach>>

2)  od środków transportowych:

- od samochodu ciężarowego powyżej 3,5 tony do 5,5 tony włącznie – maksymalnie 748,25 zł,

- od samochodu ciężarowego powyżej 5,5 tony do 9 ton włącznie – maksymalnie  1.248,28 zł,

- od samochodu ciężarowego  powyżej 9 ton – do 12 ton – maksymalnie 1.497,92 zł,

- od samochodu ciężarowego  powyżej 12 ton – maksymalnie  2.858,47 zł,

- od ciągnika siodłowego lub balastowego – odpowiednio do przewidzianych w ustawie progów masy całkowitej pojazdu – maksymalnie 1.747,56 zł;  2.209,40 zł i  2.858,47 zł,

- od przyczepy lub naczepy – odpowiednio do przewidzianych w ustawie trzech progów masy całkowitej pojazdu – maksymalnie 1.497,92 zł;  1.747,56 zł i 2.209,40 zł,

- od autobusu z mniejszą niż 30 liczbą miejsc - 1.747,56 zł,

- od autobusu z minimum lub ponad 30 miejscami – maksymalnie 2.209,40 zł. 

Przewidziane przez ministerstwo maksymalne stawki opłat lokalnych w nadchodzącym roku przedstawiają się następująco:

- opłata targowa – maksymalnie 699,27 zł dziennie,

- opłata miejscowa w miejscowościach posiadających korzystne właściwości klimatyczne, walory krajobrazowe oraz warunki umożliwiające pobyt osób w tych celach - maksymalnie 1,99 zł dziennie,

- opłata miejscowa w miejscowościach posiadających status obszaru ochrony uzdrowiskowej – maksymalnie 2,84 zł dziennie,

- opłata uzdrowiskowa – maksymalnie 3,92 zł dziennie,

- opłata od posiadania psów - maksymalnie 110,66 zł dziennie.

Czytaj także: Podatek od nieruchomości>>

Obwieszczenie Ministra Finansów z 30 lipca 2010 w sprawie górnych granic stawek kwotowych podatków i opłat lokalnych w 2011 r>> (do pobrania w formacie PDF).

Dla porównania wykaz stawek maksymalnych obowiązujących w 2010 r.>>

Agnieszka Marek

samorzad.infor.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Sektor Publiczny

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rada Języka Polskiego opublikowała PDF-a z nowymi zasadami ortografii. Zmiany w dużych literach. Prościej z imiesłowami

Rada Języka Polskiego opublikowała 11 nowych zasad polskiej ortografii. Nowe reguły pisowni w PDF-ie w artykule. Zmiany w dużych literach. Prościej z imiesłowami. 

35-godzinny tydzień pracy dla urzędników miejskich. Już od 1 lipca w jednym z miast

Już od 1 lipca 2024 roku urzędnicy miejscy w Lesznie będą pracować 35 zamiast 40 godzin tygodniowo przy zachowaniu dotychczasowej wysokości wynagrodzenia i wymiaru urlopu wypoczynkowego. Wierzę, że moi pracownicy to docenią i sprostają wyzwaniu podniesienia efektywności pracy – mówi prezydent Leszna Grzegorz Rusiecki.

Kto może dorabiać do nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego? Wyjaśnienia ZUS

ZUS wyjaśnia, że przejście na nauczycielskie świadczenie kompensacyjne nie musi oznaczać końca aktywności zawodowej. Kadra pedagogiczna może w dalszym ciągu pracować, ale aby ZUS nie zawiesił czy nie zmniejszył wypłacanego świadczenia, trzeba spełnić określone warunki. Jakie?

Zmiany w nauczaniu religii. Rzecznik Praw Obywatelskich wyraził obawy

Rzecznik Praw Obywatelskich Marcin Wiącek wyraził obawy co do proponowanych zmian w organizacji nauki religii w szkołach. Projekt nowelizacji rozporządzenia ministra edukacji ma uelastyczniać możliwość organizacji lekcji religii i etyki, umożliwiając tworzenie grup dzieci z różnych roczników i oddziałów klasowych. Jednak RPO wskazuje na trudności związane z ochroną konstytucyjnego prawa do nauki oraz ochroną pracy. Nowa organizacja lekcji religii może prowadzić do redukcji zatrudnienia katechetów, dlatego RPO zwraca uwagę na potrzebę określenia mechanizmów pomocy dla tej grupy nauczycieli.

REKLAMA

Reforma możliwa już od 2025 r. Kilkadziesiąt miliardów złotych więcej dla JST

Reforma finansowania samorządów możliwa już od 2025 roku. Z wyliczeń Ministerstwa Finansów wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym. Projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego jest już na ukończeniu i ma zostać skierowany do konsultacji publicznych.

Min. edukacji B. Nowacka: Kontrole w szkołach ze słabymi wynikami. Matura dalej bez progu zdawalności

Dalej łatwo zdać maturę. Aż do 2026 roku nie ma ryzyka oblania egzaminu dodatkowego przez punkty (nie ma progu zdawalności 30%). Słabsze szkoły (takie, których uczniowie mają złe wyniki) muszą się przygotować na kontrole kuratorów. Sprawdzą doskonalenie zawodowe nauczycieli w szkołach uzyskujących najniższe wyniki z egzaminu ósmoklasisty.

Dostałeś wiadomość o ogromnych podwyżkach cen energii? Ministerstwo Klimatu wydało oświadczenie

W ostatnim czasie pojawiły się grafiki i posty w mediach społecznościowych, które wykorzystują wizerunki znanych osób i zawierają linki wyłudzające dane. Te fałszywe informacje sugerują, że można uniknąć ogromnych podwyżek cen energii. Ministerstwo Klimatu i Środowiska przypomina, że od 1 lipca 2024 r. obowiązuje ustawa o czasowym ograniczeniu cen za energię elektryczną, gaz ziemny i ciepło systemowe oraz o bonie energetycznym. 

Uproszczenia dla rolników, którzy ubiegają się o płatności ekologiczne do powierzchni upraw paszowych już w 2025 r. Znamy szczegóły projektu

Pojawią się uproszczenia dla rolników, którzy ubiegają się o płatności ekologiczne do powierzchni upraw paszowych. Ministerstwo rolnictwo przygotowało projekt zmian w rozporządzeniu w sprawie szczegółowych warunków i szczegółowego trybu przyznawania i wypłaty pomocy finansowej w formie płatności ekologicznych w ramach Planu Strategicznego dla wspólnej polityki rolnej na lata 2023–2027.

REKLAMA

Prace nad planem ogólnym i strategią rozwoju Warszawy wyznaczą jej politykę przestrzenną na najbliższe 20 lat

Stołeczny Ratusz poinformował o rozpoczęciu prac nad strategią rozwoju Warszawy 2040+ oraz planem ogólnym miasta. Dokumenty muszą być gotowe do końca 2025 r.

Warszawa rozpoczęła prace nad planem ogólnym i strategią rozwoju określającymi nową politykę przestrzenną miasta

Wiceprezydent m.st. Warszawy Renata Kaznowska poinformowała, że już wkrótce rozpoczną się prace nad strategią rozwoju Warszawy 2040 oraz planem ogólnym. To dokumenty, które określą, w jakim kierunku powinna się rozwijać stolica przez najbliższe 20 lat.

REKLAMA