reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > TK odroczył rozprawę ws. redukcji zatrudnienia w administracji

TK odroczył rozprawę ws. redukcji zatrudnienia w administracji

Trybunał Konstytucyjny ponownie w środę odroczył rozprawę, na której od wtorku rozpatrywał ustawę o racjonalizacji zatrudnienia w administracji państwowej, zakładającą m.in. zwolnienie 10 proc. urzędników. Wyrok zapadnie prawdopodobnie na początku czerwca.

We wtorek Trybunał, zanim przerwał trwającą z przerwami ponad sześć godzin rozprawę, wysłuchał stanowisk stron - reprezentantów prezydenta oraz Sejmu i rządu. Sędziowie rozpoczęli też zadawanie pytań.

W środę od rana sędziowie zadawali pytania. Mieli je wszyscy z 14-osobowego składu orzekającego. W końcowych stanowiskach strony podtrzymały swoje wnioski z wtorku.

Ustawę zaskarżył do TK prezydent Bronisław Komorowski. W swojej skardze prezydent podniósł, że ustawa obejmuje m.in. urzędników mianowanych i korpus służby cywilnej, co - jego zdaniem - jest sprzeczne m.in. z konstytucyjną zasadą zaufania do państwa. Inny zaskarżony przepis dotyczy nadania premierowi prawa wydania rozporządzenia, w którym może wskazać, w jakich jednostkach administracji może nie być redukcji zatrudnienia.

Czytaj także: Racjonalizacja zatrudnienia w administracji>>

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

ODO 24

ODO 24 – to firma, która od 2012 roku oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji. Stawia na merytorykę, praktyczne rozwiązania oraz trwałe relacje z klientami budowane w oparciu o partnerstwo, uczciwość i zaufanie. Swoim klientom pomaga chronić dane, minimalizując ryzyko związane z kontrolą, wyciekiem lub ich utratą.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama