reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Pomorskie: Ponad 340 mln zł na rozwój przedsiębiorczości i edukacji

Pomorskie: Ponad 340 mln zł na rozwój przedsiębiorczości i edukacji

Ponad 340 mln zł ma być przeznaczone w br. na rozwój przedsiębiorczości, edukacji, konkurencyjności firm, aktywizację społeczną i zawodową w woj. pomorskim. Samorząd udzieli bezzwrotnych dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej i dofinansuje przedszkola.

Rzeczniczka urzędu marszałkowskiego woj. pomorskiego Małgorzata Pisarewicz poinformowała, że zarząd województwa zatwierdził Plany działania Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na rok 2012 dla woj. pomorskiego.

Marszałek województwa Mieczysław Struk poinformował, że ponad 340 mln zł będzie przekazane jednostkom samorządu terytorialnego, organizacjom pozarządowym, placówkom edukacyjnym i szkołom, przedsiębiorcom oraz ośrodkom pomocy społecznej i powiatowym urzędom pracy na realizację najlepszych projektów.

"Znaczące środki trafią także do pomorskich szkół zawodowych z przeznaczeniem na modernizację ich bazy dydaktycznej oraz dostosowanie kierunków kształcenia do aktualnych potrzeb pracodawców" - zapowiedziała Pisarewicz.

Władze regionu planują także zorganizowanie kursów i szkoleń dla mieszkańców terenów wiejskich, podnoszących kwalifikacje i umiejętności w zakresie języków obcych i technologii teleinformatycznych.

Marszałek zapewnił, że pomorscy przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o dofinansowanie wybranych przez siebie szkoleń i specjalistycznego doradztwa w zakresie poprawy konkurencyjności swoich firm. Władze województwa zapowiadają też wspieranie spółdzielni socjalnych, które zatrudniają osoby zagrożone wykluczeniem społecznym (np. niepełnosprawne), mające największe problemy zawodowe i społeczne.

W ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013, w 2011 r. w realizowanych projektach uczestniczyło prawie 45 tys. osób (w tym ok. 26 tys. kobiet i 18 tys. mężczyzn). Od początku realizacji tego programu uczestniczyło w nim prawie 195 tys. osób (w tym ok. 114 tys. kobiet i 80 tys. mężczyzn).

W ub. roku podpisano 354 umowy na realizacje projektów o wartości 261,5 mln zł. Od początku realizacji tego programu w regionie podpisano 1371 umów na projekty warte w sumie ponad 1 mld 165 mln zł.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
CIT 2020. Komentarz199.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dr Katarzyna Pfeifer - Chomiczewska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama