REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Pomorskie: Ponad 340 mln zł na rozwój przedsiębiorczości i edukacji

REKLAMA

Ponad 340 mln zł ma być przeznaczone w br. na rozwój przedsiębiorczości, edukacji, konkurencyjności firm, aktywizację społeczną i zawodową w woj. pomorskim. Samorząd udzieli bezzwrotnych dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej i dofinansuje przedszkola.

Rzeczniczka urzędu marszałkowskiego woj. pomorskiego Małgorzata Pisarewicz poinformowała, że zarząd województwa zatwierdził Plany działania Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na rok 2012 dla woj. pomorskiego.

REKLAMA

Marszałek województwa Mieczysław Struk poinformował, że ponad 340 mln zł będzie przekazane jednostkom samorządu terytorialnego, organizacjom pozarządowym, placówkom edukacyjnym i szkołom, przedsiębiorcom oraz ośrodkom pomocy społecznej i powiatowym urzędom pracy na realizację najlepszych projektów.

"Znaczące środki trafią także do pomorskich szkół zawodowych z przeznaczeniem na modernizację ich bazy dydaktycznej oraz dostosowanie kierunków kształcenia do aktualnych potrzeb pracodawców" - zapowiedziała Pisarewicz.

Władze regionu planują także zorganizowanie kursów i szkoleń dla mieszkańców terenów wiejskich, podnoszących kwalifikacje i umiejętności w zakresie języków obcych i technologii teleinformatycznych.

REKLAMA

Marszałek zapewnił, że pomorscy przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o dofinansowanie wybranych przez siebie szkoleń i specjalistycznego doradztwa w zakresie poprawy konkurencyjności swoich firm. Władze województwa zapowiadają też wspieranie spółdzielni socjalnych, które zatrudniają osoby zagrożone wykluczeniem społecznym (np. niepełnosprawne), mające największe problemy zawodowe i społeczne.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013, w 2011 r. w realizowanych projektach uczestniczyło prawie 45 tys. osób (w tym ok. 26 tys. kobiet i 18 tys. mężczyzn). Od początku realizacji tego programu uczestniczyło w nim prawie 195 tys. osób (w tym ok. 114 tys. kobiet i 80 tys. mężczyzn).

W ub. roku podpisano 354 umowy na realizacje projektów o wartości 261,5 mln zł. Od początku realizacji tego programu w regionie podpisano 1371 umów na projekty warte w sumie ponad 1 mld 165 mln zł.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
60 złotych brutto za godzinę dodatkowych zajęć dla nauczycieli. Będzie można wykorzystać 100 dodatkowych godzin

W programie „Aktywna Szkoła” właśnie wprowadzono istotne zmiany. Osoby prowadzące zajęcia dostaną wyższe wynagrodzenie. Poszerzy się też katalog osób prowadzących zajęcia.

Prezes NFOŚiGW dla "DGP": perspektywa ewentualnego wycofania dotacji dla pieców gazowych wywołuje niezadowolenie i niepewność

Decyzja o dalszym dofinansowaniu pieców gazowych w ramach programu Czyste Powietrze będzie musiała zostać podjęta w tym roku – powiedziała "Dziennikowi Gazecie Prawnej" prezes NFOŚiGW Dorota Zawadzka-Stępniak.

Ile depresja Polaków kosztuje gospodarkę?

66,6% - aż tle dorosłych Polaków odczuwa przynajmniej jeden z syndromów kojarzonych z depresją. Najczęściej to uczucie zmęczenia i obniżenie nastroju. To poprawa względem ubiegłego roku, ale wciąż bardzo duża liczba. Tak wynika z danych najnowszego raportu. Autorzy badania szacują, że gospodarka traci na tym około 3 mld zł rocznie. 

Dostajesz podejrzane SMS-y? Twój operator sieci komórkowej je zablokuje

Przedsiębiorcy telekomunikacyjni podłączyli się do systemu służącego do wymiany informacji o fałszywych wiadomościach – telegraf.cert.pl. System służy do przekazywania wzorca fałszywej wiadomości SMS.

REKLAMA

Egzamin ósmoklasisty - język polski. Zrób powtórkę z naszymi testami wiedzy

Egzamin ósmoklasisty już coraz bliżej. Uczniowie kończący szkołę podstawową przystąpią do sprawdzianów wiedzy w dniach 14-16 maja 2024. Przygotowaliśmy małą powtórkę z języka polskiego. 

Masz 18 lat i kochasz podróżować? Sprawdź, jak wygrać podróż po Europie

Do końca kwietnia można się zgłaszać do konkursu DiscoverEU i wygrać podróż po Europie. Jakie warunki trzeba spełnić? Jak się zgłosić?  

Kongresmeni USA: Charków na krawędzi upadku, sytuacja jest rozpaczliwa

Charków jest na krawędzi upadku, historia nas osądzi, czy będziemy Chamberlainem, czy Churchillem - powiedział 16 kwietnia 2024 r. szef komisji spraw zagranicznych Izby Reprezentantów Michael McCaul. Wezwał do przyjęcia ustaw o pomocy Ukrainie i Izraelowi mimo gróźb rewolty skrajnego skrzydła partii.

ZNP interweniuje przeciwko zwolnieniom z pracy nauczycieli albo zmniejszeniu im liczby godzin

W roku szkolnym 2024/2025 w klasach pierwszych nie będzie przedmiotu HIT oraz edukacja obywatelska. Co z nauczycielami prowadzącymi te przedmioty. Niektórzy dla nich wrócili do pracy w szkole. Czy będą zwolnieni? Co ze zmniejszeniem liczby godzin nauczycieli, którzy nie zostaną zwolnieni?

REKLAMA

Żmije pojawiły się w Tatrach. Co robić, gdy spotkamy je na szlaku?

Na tatrzańskich szlakach pojawiły się żmije zygzakowate. To efekt wyjątkowo ciepłego początku kwietnia. Jak się zachować, gdy natkniemy się na ten jadowity gatunek węża? 

Nowy wzór legitymacji nauczyciela [Rozporządzenie z 11 kwietnia 2024 r. Dziennik Ustaw poz. 565]

Od wtorku 16 kwietnia 2024 r. obowiązuje nowy wzór legitymacji nauczyciela. Jednak do 12 lipca 2024 r. nauczyciel może otrzymać legitymację na starym wzorze.

REKLAMA