reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Świętokrzyskie: 30 mln zł na usuwanie skutków klęsk żywiołowych

Świętokrzyskie: 30 mln zł na usuwanie skutków klęsk żywiołowych

Dziewięć powiatów i 47 gmin województwa świętokrzyskiego otrzymało we wtorek promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Dotacja, na łączną kwotę 30 mln zł, pochodzi z rezerwy celowej budżetu państwa.

Promesy na odbudowę dróg, mostów i obiektów użyteczności publicznej - zniszczonych głównie podczas powodzi z 2010 r. i podczas nawałnicy w 2011 r. - wręczył w Kielcach szefom lokalnych samorządów wiceminister spraw wewnętrznych Stanisław Rakoczy.

"Nie są to duże pieniądze, ale na pewno się przydadzą. Najważniejsze, że będą przeznaczane na naprawdę potrzebne cele" - powiedział Rakoczy. Wiceminister podziękował samorządowcom za bardzo dobrze przygotowane wnioski o dotacje, a także za dobre rozliczenie z pieniędzy pozyskanych na usuwanie klęsk żywiołowych w ubiegłym roku.

Spośród gmin największe dotacje otrzymały: Sandomierz (1,3 mln zł), Staszów (1 mln zł) oraz Chmielnik, Połaniec, Baćkowice i Łubnice (po 600 tys. zł). Po 1,5 mln zł otrzymały powiaty: buski, jędrzejowski, kazimierski, kielecki, opatowski, ostrowiecki, sandomierski i staszowski, a milion zł - pińczowski.

Starosta sandomierski Stanisław Masternak tłumaczył, że pieniądze będą wydane przede wszystkim na odbudowę dróg powiatowych w gminach Dwikozy, Samborzec i Wilczyce - zalanych lub podtopionych podczas powodzi w 2010 r.

Władze Sandomierza zamierzają za otrzymane pieniądze wyremontować zniszczone podczas ulewy w lipcu 2011 r. tzw. kozie schodki na skarpie Starówki, oraz ulice: Podwale Górne, Zamkową, Żydowską i Topolową.

Dzięki przekazanej pomocy w powiecie jędrzejowskim wyremontowane zostaną dwa mosty. Natomiast w gminach Skalbmierz, Mirzec i Brody będą udrażniane i odbudowywane rowy melioracyjne.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Klasyfikacja budżetowa 202090.30 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Beata Naróg

Usługi i Doradztwo Kadrowe. Szkolenia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama