REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Podlaskie: 6 mln zł z UE na wsparcie niepełnosprawnych na rynku pracy

REKLAMA

6 mln zł z UE zostało przeznaczonych w Podlaskiem na wsparcie osób niepełnosprawnych na rynku pracy. Projekty muszą być jednak realizowane z partnerami z zagranicy. Urząd Marszałkowski w Białymstoku ogłosił w czwartek konkurs na najlepsze pomysły.

Pieniądze pochodzą z programu Kapitał Ludzki. Wnioski można składać do wyczerpania środków.

REKLAMA

REKLAMA

By dostać dotację, trzeba złożyć projekt we współpracy z partnerem zagranicznym lub przygotować pomysł dotyczący takiej współpracy, np. szkolenie zagraniczne - poinformowała dyrektor departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego w urzędzie marszałkowskim w Białymstoku Elżbieta Romańczuk. Współpraca międzynarodowa jest obowiązkowym elementem w projekcie.

W konkursie mają być wyłonione najlepsze programy aktywizacji zawodowej niepełnosprawnych (dla osób indywidualnych) w formie np. poradnictwa psychologicznego czy szkoleń. Wszystko ma pomóc w im w znalezieniu pracy lub podniesieniu kwalifikacji. Można też zdobyć pieniądze na staże i praktyki zawodowe, subsydiowane zatrudnienie czy też skierowanie do pracy w Zakładzie Aktywizacji Zawodowej i sfinansowanie takiej pracy. Efektem projektów ma być lepsza integracja społeczna i zawodowa osób niepełnosprawnych.

Z wcześniejszych danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku wynika, że bezrobotni niepełnosprawni w regionie stanowią ok. 5 proc. wszystkich zarejestrowanych bezrobotnych w Podlaskiem. Bez pracy jest ponad 3,7 tys. osób niepełnosprawnych, z czego ponad 1,5 tys. to kobiety.

Sami niepełnosprawni mówili podczas zorganizowanego niedawno w Białymstoku X Marszu Godności Osób Niepełnosprawnych, że brak pracy jest dla nich jednym z największych problemów.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W 2012 r. po raz pierwszy w programie Kapitał Ludzki zorganizowano osobny konkurs na najlepsze projekty wspierające niepełnosprawnych na rynku pracy. Pieniądze można m.in. uzyskać na długofalowe działania pomagające podnosić niepełnosprawnym kwalifikacje zawodowe i znalezienie im pracy (bez wymogu współpracy międzynarodowej). W Podlaskiem jest na to przeznaczonych 15 mln zł. Konkurs ruszył w marcu i ma charakter otwarty co znaczy, że można do niego składać wnioski do czasu, gdy z powodu wyczerpania środków nabór zostanie wstrzymany. Na razie konkurs nie jest rozstrzygnięty.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Podejście procesowe w nowoczesnej administracji publicznej

Współczesne zarządzanie organizacją wiąże się z podejściem procesowym. W tym modelu, kluczowe procesy biznesowe są identyfikowane, analizowane i optymalizowane, aby zapewnić maksymalną wydajność i jakość, a działania prowadzone są systematycznie i efektywnie. Zarządzanie procesowe pozwala zrozumieć, jak poszczególne czynności wpływają na osiąganie celów organizacji, a także umożliwia identyfikację i eliminację nieefektywnych praktyk. Efektywne zarządzanie procesami przekłada się na poprawę jakości usług oraz produktów, zwiększenie satysfakcji klientów a także lepsze wykorzystanie zasobów.

Wciąż są przyznawane dodatki węglowe 3000 zł. W szczególnych sytuacjach [Nowelizacja ustawy o dodatku węglowym]

Nowelizacja: Dodatek węglowy 3000 zł może być przyznany w 2024 r. Jak to możliwe? Dodatek był jednorazowo w 2022 r.

Za 27 dni szkolenia wojskowego cywil dostanie 6 tys. zł. Kto może się zgłosić?

„Wakacje z wojskiem” to nowy projekt Ministerstwa Obrony Narodowej, którego celem jest m.in. promocja służby wojskowej. Jest on skierowany głównie do młodzieży szkolnej i studenckiej.

Ważne wieści dotyczące CPK. To może być przełom w sprawie budowy portu lotniczego w Baranowie

Spółka Centralny Port Komunikacyjny (CPK) złożyła dzisiaj do Wojewody Mazowieckiego dokumenty potrzebne do wydania decyzji lokalizacyjnej dla obszaru lotniska CPK. To może być przełom w sprawie budowy portu lotniczego w Baranowie.

REKLAMA

MEN: Stawia na edukację włączającą. Dla wszystkich uczniów i szkół. Jak przyciągnąć lekarzy do szkół?

Wiceminister edukacji narodowej Izabela Ziętka: Edukacja włączająca dotyczy wszystkich uczniów i każdej placówki. Jest pomocą w szkołach dla dzieci potrzebujących pomocy i wsparcia. 

Wspólny bilet na pociągi i komunikację miejską. Znamy plany resortu infrastruktury

Ogólnopolski Bilet Zintegrowany ma umożliwić zakup jednego biletu łączącego różne rodzaje transportu publicznego, w tym transportu miejskiego i regionalnego organizowanego przez samorządy. Trwają prace nad możliwością jego wprowadzenia. 

10 tys. zł kary za akcję "Stop LGBT"

Prezes UODO nałożył karę na Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Stop LGBT" za niewłaściwe prowadzenie zbiórki podpisów. Listy z podpisami były niezabezpieczone w kościele.

Jakie zasiłki na dziecko w roku szkolnym 2024/25

Na jakie wsparcie materialne będą mogli liczyć i ich rodzice w nadchodzącym roku szkolnym? Oto zestawienie najważniejszych świadczeń i zasiłków.

REKLAMA

Kalendarz roku szkolnego 2024/2025. Kiedy początek i koniec zajęć? W jakich terminach ferie?

Znamy już kalendarz roku szkolnego 2024/2025. Jakie są najważniejsze terminy w opublikowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej dokumencie?

Nawet 30 tys. dofinansowania. Nowy program wsparcia dla przydomowych wiatraków

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował, że planuje uruchomić program "Moja elektrownia wiatrowa" w drugim lub trzecim kwartale 2024 roku. Program ten ma na celu wsparcie zakupu przydomowych wiatraków, oferując dofinansowanie do 30 tys. zł.

REKLAMA