Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Warto zainwestować w Łomży

Subskrybuj nas na Youtube
  • Artykuł sponsorowany
fot. materiały prasowe

Doskonałe położenie przy trasie Via Baltica, przygotowane tereny inwestycyjne, wsparcie merytoryczne i finansowe Urzędu Miejskiego, a także wykwalifikowane kadry – to wszystko sprawia, że warto zainwestować w Łomży. 

Z myślą o potencjalnych inwestorach Miasto przygotowało Łomżyńską Strefę Inwestycji. Obszar ten obejmuje powierzchnię ponad 200 ha, objętych miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego przygotowaną pod przyszłe inwestycje. Bardzo ważna jest lokalizacja w pobliżu międzynarodowej trasy Via Baltica, łączącej zachód Europy z państwami Europy północno-wschodniej. Miasto dzieli niespełna 150 kilometrów od stolicy i tyle samo od granicy łączącej Polskę z Litwą.

– Podejmujemy działania związane z zagospodarowaniem Łomżyńskiej Strefy Inwestycji. To nie tylko w pełni uzbrojone przygotowane pod nowe inwestycje tereny, ale również system ulg w tym: zwolnienie z podatku dochodowego przez okres 15 lat (na podstawie ustawy o wspieraniu nowych inwestycji z 2018 r.) czy podatku od nieruchomości przez 3 lata. Tworzymy dobry klimat dla biznesu podczas śniadań biznesowych, indywidualnych spotkań z władzami miasta oraz promocję lokalnych firm w realizowanych przez miasto inicjatywach gospodarczych – podkreśla Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży.

Dodaje, że w Urzędzie Miejskim działa Centrum Obsługi Przedsiębiorców, które zapewnia kompleksowe wsparcie merytoryczne i administracyjne lokalnym przedsiębiorcom, jak również potencjalnym inwestorom na każdym etapie procesu inwestycyjnego delegując „pilota inwestycyjnego”. 

Tereny uzbrojone i dobrze skomunikowane

Łomżyńska Strefa Inwestycji położona jest w zachodniej części Łomży, zaledwie 2 kilometry od węzła „Łomża Zachód” na trasie Via Baltica. Tereny przeznaczone w miejscowym planie zagospodarowania pod zabudowę produkcyjno-usługową, magazynową i składową są w pełni uzbrojone i dobrze skomunikowane poprzez drogi gminne dostosowane do obsługi ruchu pojazdów o podwyższonej ładowności stanowiących wewnętrzną obwodnicę miasta.

Jest to prawdopodobnie największy obszar przeznaczony pod inwestycje na wschód od Wisły.

– Wspomniane drogi zostały wykonane właśnie z myślą o potencjalnych inwestorach. Jednak problemem pozostawał dojazd do Łomży. To wykluczenie komunikacyjne powodowało, że duże inwestycje omijały nasz region i miasto. Dziś, dzięki Via Baltica otwierają się w tym zakresie zupełnie nowe możliwości. Liczymy również na powrót kolei do miasta, co z pewnością podniesie atrakcyjność inwestycyjną – mówi prezydent Chrzanowski. 

Wykwalifikowane kadry

Prężnie działające w mieście uczelnie wyższe zapewniają dobrze wykształcone kadry.

– Akademia Łomżyńska kształci na takich kierunkach jak informatyka, automatyka i robotyka. Wykwalifikowani pracownicy to również absolwenci miejscowych szkół technicznych i zawodowych,  dostosowujących swoją ofertę edukacyjną do potrzeb lokalnego rynku pracy. Taki potencjał kadrowy może być z powodzeniem wykorzystywany w wielu branżach, chociażby IT – zauważa  Mariusz Chrzanowski.

Łomża to także doskonałe miejsce do życia. Żłobki, przedszkola, szkoły, infrastruktura sportowa i rekreacyjna czy bogata oferta kulturalna czynią Łomżę przyjazną całym rodzinom. 

Dlaczego warto inwestować w Łomży? 

Łomża już dziś jest gospodarczą stolicą subregionu, a dobrze skomunikowana Łomżyńska Strefa Inwestycji z pewnością stanowi doskonały impuls do rozwoju gospodarczego. 

– Doceniam starania Łomży, która chce przyciągać inwestorów. To budujące, że udało się tu zorganizować skupiony w jednym miejscu teren inwestycyjny, który jest uzbrojony i objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. To ważne z punktu widzenia potencjalnych inwestorów – podkreśla Wojciech Strzałkowski, prezes Podlaskiego Klubu Biznesu. 

Zauważa też, że sytuacja Łomży diametralnie zmieniła się po tym, gdy to właśnie tędy poprowadzono drogę Via Baltica. 

– To bodziec, który przyczyni się do rozwoju gospodarczego Łomży. Dobry dojazd to jeszcze jeden z czynników, jakie brane są pod uwagę przy wyborze miejsca do zainwestowania – podsumowuje prezes Podlaskiego Klubu Biznesu.

 

Więcej informacji na stronie: investinlomza.pl

 

łomża belka

łomża belka

 

fot. materiały prasowe

Zapisz się na newsletter
Śledź na bieżąco nowe inicjatywy, projekty i ważne decyzje, które wpływają na Twoje życie codzienne. Zapisz się na nasz newsletter samorządowy.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja
QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rządowy program "Moc Małych Społeczności". Do podziału 70 mln zł. Nabór wniosków do 9 czerwca 2025 r.

W piątek, 16 maja 2025 r. rozpoczął się nabór wniosków w ramach „Rządowego Programu wsparcia organizacji pozarządowych Moc Małych Społeczności”. Adresowany jest do NGOsów działających w mniejszych miastach oraz na terenach wiejskich.

Konkurs "Aktywny Senior 2025". Wnioski o dofinansowania można składać do 11 czerwca 2025 r.

12 maja 2025 r. Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło nabór wniosków do zadania Aktywny Senior w ramach programu Aktywność dla Każdego. Wnioski o dofinansowania w ramach konkursu "Aktywny Senior 2025" można składać do 11 czerwca 2025 r.

Duży ruch na Okęciu. Lotnisko od początku roku odprawiło ponad 6,6 mln podróżnych

Lotnisko Chopina jest na granicy przepustowości. Od stycznia do końca kwietnia br. odprawiło już ponad 6,6 mln podróżnych, podczas gdy w tym samym okresie w ubiegłym roku było to prawie 5,9 mln osób. Dokąd latamy najczęściej?

Polacy mniej chodzą do kina

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące widzów w kinach w 2024 r. W porównaniu z 2023 r., liczba widzów w kinach stałych spadła o 0,4 proc. do 49,5 mln

Spacer w lesie - lek na codzienny stres

Regularne, 30-minutowe spacery w naturze pięć razy w tygodniu mogą zmniejszyć ryzyko depresji aż o 30% – podaje raport Transforming Scotland's Health. W obliczu prognoz WHO, że do 2030 roku depresja stanie się najczęstszą chorobą na świecie, kontakt z przyrodą to skuteczna forma profilaktyki.

Są fundusze na ekologię, cyfryzację i innowacje

W dobie dynamicznego rozwoju technologii cyfrowej i wdrażania kolejnych innowacji, nie można zapominać o zagrożeniach, które się z nimi wiążą. Zgodnie z unijną zasadą „Do No Significant Harm” („Nie Czyń Znaczącej Szkody”), gdy ubiegamy się o wsparcie z funduszy, jesteśmy zobowiązani do prowadzenia inwestycji w sposób, który nie będzie wyrządzać poważnych szkód środowiskowych czy społecznych.

Spadł ruch na radomskim lotnisku, ale w planach nowe kierunki

Polskie Porty Lotnicze poinformowały, że lotnisko w Radomiu obsłużyło w kwietniu br. ok. 2,5 tys. pasażerów; to spadek o 42 proc. wobec zeszłego roku. W pierwszych czterech miesiącach tego roku ruch w radomskim pocie spadł o 31 proc.

Ratownicy medyczni nie chcą kamizelek nożoodpornych

Ogólnopolski Związek Zawodowy Ratowników Medycznych (OZZRM) uważa, że pomysł powszechnego wprowadzenia kamizelek nożoodpornych, jako reakcji na śmierć ratownika ugodzonego nożem, nie jest dobry. Co proponują związkowcy?

Ostatni dzwonek dla zdrowia młodych. 7 maja 2025 r. sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się zakazem sprzedaży wszystkich rodzajów papierosów elektronicznych oraz pojemników zapasowych osobom poniżej 18. roku życia

W środę sejmowa Komisji Zdrowia rozpatrzy rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Wcześniej, ponad 20 organizacji działających w ochronie zdrowia apelowało o jak najszybsze jej procedowanie. Chodzi o zakaz sprzedaży wszystkich rodzajów papierosów elektronicznych oraz pojemników zapasowych osobom poniżej 18 r.ż.

Wybory prezydenckie: ułatwienia dla wyborców 60+

Transport do i z lokalu wyborczego. Możliwość głosowania korespondencyjnego albo za pośrednictwem pełnomocnika. Możliwość zmiany miejsca głosowania w obwodzie właściwym dla lokalu przystosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z tych wszystkich ułatwień mogą skorzystać wyborcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania w tegorocznych wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ukończą 60. rok życia. A także wyborcy niepełnosprawni – bez względu na wiek.