reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Podkarpackie: prawie 2,5 mln zł na aktywizację bezrobotnych

Podkarpackie: prawie 2,5 mln zł na aktywizację bezrobotnych

Prawie 2,5 mln zł zostanie przeznaczone w 10 podkarpackich powiatach na programy aktywizujące osoby bezrobotne. Pieniądze te udało się zaoszczędzić powiatowym urzędom pracy na bieżącej działalności.

Jak poinformowała Monika Zając z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie, zaoszczędzone pieniądze powiatowe urzędy będą mogły przeznaczyć np. na staże, dotacje na uruchomienie własnej działalności gospodarczej, dofinansowanie miejsc pracy, szkolenia dla bezrobotnych.

Największe środki na walkę z bezrobociem ze swoich oszczędności przeznaczy Jasło i Mielec - po 360 tys. zł, oraz Strzyżów, Przeworsk i Jarosław - po 350 tys. zł. Nieco mniejsze kwoty na programy skierowane do bezrobotnych znajdą się jeszcze w Łańcucie - 220 tys., Brzozowie - 204 tys. zł, Ropczycach - 170 tys. zł, Nisku - 90 tys. zł i Leżajsku - 40 tys. zł.

Aby powiatowe urzędy pracy mogły swoje oszczędności przeznaczyć na realizację programów aktywizujących bezrobotnych, konieczna była zgoda ministra pracy i polityki społecznej na przesunięcie środków z puli wydatków fakultatywnych Funduszu Pracy na walkę z bezrobociem. Fundusz Pracy jest państwowym funduszem celowym. Pieniądze z tego funduszu przeznaczone są przede wszystkim na łagodzenie skutków bezrobocia, aktywizację zawodową i promocję zatrudniania.

Od początku tego roku Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przekazało dla woj. podkarpackiego łącznie ponad 198 mln zł na programy związane z aktywizacją bezrobotnych. To jest o ponad 38,5 mln zł więcej niż w całym ubiegłym roku; w 2011 r. na Podkarpacie resort na ten cel przekazał łącznie ponad 159,5 mln zł.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Wideoszkolenie: JPK_VAT w nowej formie149.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mariusz Miśkiewicz

Starszy konsultant w Departamencie Doradztwa Podatkowego w Mariański Group

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama