reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Podkarpackie: prawie 2,5 mln zł na aktywizację bezrobotnych

Podkarpackie: prawie 2,5 mln zł na aktywizację bezrobotnych

Prawie 2,5 mln zł zostanie przeznaczone w 10 podkarpackich powiatach na programy aktywizujące osoby bezrobotne. Pieniądze te udało się zaoszczędzić powiatowym urzędom pracy na bieżącej działalności.

Jak poinformowała Monika Zając z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie, zaoszczędzone pieniądze powiatowe urzędy będą mogły przeznaczyć np. na staże, dotacje na uruchomienie własnej działalności gospodarczej, dofinansowanie miejsc pracy, szkolenia dla bezrobotnych.

Największe środki na walkę z bezrobociem ze swoich oszczędności przeznaczy Jasło i Mielec - po 360 tys. zł, oraz Strzyżów, Przeworsk i Jarosław - po 350 tys. zł. Nieco mniejsze kwoty na programy skierowane do bezrobotnych znajdą się jeszcze w Łańcucie - 220 tys., Brzozowie - 204 tys. zł, Ropczycach - 170 tys. zł, Nisku - 90 tys. zł i Leżajsku - 40 tys. zł.

Aby powiatowe urzędy pracy mogły swoje oszczędności przeznaczyć na realizację programów aktywizujących bezrobotnych, konieczna była zgoda ministra pracy i polityki społecznej na przesunięcie środków z puli wydatków fakultatywnych Funduszu Pracy na walkę z bezrobociem. Fundusz Pracy jest państwowym funduszem celowym. Pieniądze z tego funduszu przeznaczone są przede wszystkim na łagodzenie skutków bezrobocia, aktywizację zawodową i promocję zatrudniania.

Od początku tego roku Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przekazało dla woj. podkarpackiego łącznie ponad 198 mln zł na programy związane z aktywizacją bezrobotnych. To jest o ponad 38,5 mln zł więcej niż w całym ubiegłym roku; w 2011 r. na Podkarpacie resort na ten cel przekazał łącznie ponad 159,5 mln zł.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
INFORLEX Plan kont – program dla księgowych jednostek budżetowych199.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

PWSK

Pomagamy firmom oraz instytucjom wprowadzać systemy do ewidencji i inwentaryzacji majątku trwałego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama