reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Świętokrzyskie: Kulturalny telemost połączy trzy miasta

Świętokrzyskie: Kulturalny telemost połączy trzy miasta

Trzy miasta województwa świętokrzyskiego - Skarżysko-Kamienną, Starachowice i Ostrowiec Świętokrzyski - połączy kulturalny telemost. Dzięki kamerom i telebimom, miasta będą mogły wspólnie organizować i transmitować imprezy kulturalne.

Internetowe Centrum Kultury - bo tak nazywa się projekt - ma wystartować do końca 2012 roku. Całość jest pomyślana w ten sposób, by na czas dużych imprez miasta mogły łączyć się. Możliwe będą więc wspólne koncerty, konferencje, wernisaże czy dyskusje.

Do projektu zaproszono także Bibliotekę Jagiellońską w Krakowie. "Chcemy transmitować wykłady, spotkania i konwersatoria, które są prowadzone właśnie w Bibliotece Jagiellońskiej" - powiedział Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej Krzysztof Szczygieł. Według niego, placówek uczestniczących w projekcie w przyszłości może być więcej.

Koszt przedsięwzięcia to 750 tysięcy złotych. Centra Kultury ze Skarżyska-Kamiennej, Starachowic i Ostrowca Świętokrzyskiego mają wyłożyć z własnych środków po 5 proc. Reszta będzie pochodziła z funduszy unijnych. Mobilne telebimy będą ustawiane przed centrami kultury. Dzięki rzutnikom transmisje będzie można także oglądać w środku.

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej ma już doświadczenie w organizowaniu wspólnych imprez na odległość. W 2008 roku otwierało wystawę wspólnie z galerią w Chicago za pomocą łącz internetowych.

Skarżysko-Kamienna, Starachowice i Ostrowiec Świętokrzyski to po Kielcach trzy największe miasta województwa świętokrzyskiego. Położone w północnej i północno-wschodniej części regionu zamieszkuje łącznie ponad 170 tys. osób, czyli ok. 13 proc wszystkich mieszkańców województwa. (PAP)

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
INFORLEX Plan kont – program dla księgowych jednostek budżetowych199.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Accace Polska

Accace to zespół doświadczonych ekspertów oferujących kompleksową obsługę prawną, profesjonalne usługi doradztwa podatkowego, doradztwa transakcyjnego oraz nowoczesny outsourcing księgowości, kadr i płac.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama