reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Umowy na wywóz śmieci z firmami komunalnymi należy wypowiedzieć!

Umowy na wywóz śmieci z firmami komunalnymi należy wypowiedzieć!

Od 1 lipca obowiązek wywozu śmieci od mieszkańców przejmują samorządy i to one podpiszą nowe umowy z firmami komunalnymi. Nie oznacza to jednak, że dotychczasowe umowy, które mieszkańcy podpisywali wcześniej z firmami tracą moc. Trzeba je wypowiedzieć, bo inaczej może się zdarzyć, że mieszkaniec otrzyma dwa rachunki za to samo.

Rzecznik Ministerstwa Środowiska Paweł Mikusek mówi, że już najwyższy czas przyjrzeć się zapisom dotychczasowych umów i sprawdzić kiedy je wypowiedzieć. W niektórych miejscach w Polsce nowy system już działa, ale cały kraj obejmie 1 lipca. - Najpóźniej pierwszego lipca wszystkie gminy będą odbierać śmieci i to one będą podpisywały umowy z firmami, a od mieszkańców pobierały opłaty. Stąd jeśli ktoś nie będzie oddawać jakichś specjalistycznych odpadów, takie umowy już nie będą potrzebne - mówi rzecznik resortu środowiska.

Wprowadzenie tak zwanej ustawy śmieciowej ma między innymi na celu uszczelnienie systemu gospodarki odpadami. Premiowani będą chociażby ci mieszkańcy, którzy będą sortować śmieci. Mniej odpadów ma lądować na tak zwanych dzikich wysypiskach.

Zobacz więcej Wiadomości.

reklama

Czytaj także

Źródło:

IAR
Nowe oznaczenia w ewidencji VAT i JPK_VAT (PDF)24.90 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ewelina Jankowska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama