reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Przetarg śmieciowy w Warszawie może być kontynuowany

Przetarg śmieciowy w Warszawie może być kontynuowany

Krajowa Izba Odwoławcza uznała, iż cena może być najważniejszym, a nawet jedynym kryterium przetargu śmieciowego. Z wyroku zadowolone są władze Warszawy.

Cena może być najważniejszym, a nawet jedynym kryterium przetargu śmieciowego - orzekła Krajowa Izba Odwoławcza. Rozpatrywała ona skargę jednej z firm, która nie zgadzała się z likwidacją kryterium jakościowego.

Zdaniem przedsiębiorców, władze miasta powinny brać pod uwagę, co się dzieje z odpadami po ich odbiorze. Izba nie podzieliła jednak stanowiska firmy. W uzasadnieniu skład orzekający uznał, że przepisy nie nakazują, by stosować inne kryteria. Zaznaczył, że byłoby wskazane i pożądane, by samorządy brały pod uwagę, w jaki sposób firma gospodaruje odpadami, czy jak inwestuje w systemy segregacyjne. Jednak przepisy nie pozostawiają wątpliwości, że obowiązkowe jest tylko kryterium cenowe.

Przedstawiciele strony pozywającej zapowiedzieli, że odwołają się od dzisiejszego wyroku do sądu. Firma zainwestowała w nowy system sortowania odpadów 70 milionów złotych. Jej przedstawiciele uważają, że najniższa cena spowoduje kryzys śmieciowy w stolicy.

Zobacz również: Ustawa śmieciowa - podsumowanie pierwszego miesiąca obowiązywania

Z wyroku zadowolone są władze miasta. Urzędnicy mówią, że dzisiejsze rozstrzygnięcie pozwoli kontynuować przetarg na firmy odbierające odpady od warszawiaków.

W stolicy nie wprowadzono w całości tak zwanej ustawy śmieciowej. Samorząd podpisał umowy z firmami, które dotychczas obsługiwały mieszkańców. Rada miasta uchwaliła tymczasowe stawki odbioru, które będą obowiązywać co najmniej do końca stycznia przyszłego roku.

Podyskutuj: Forum

reklama

Czytaj także

Źródło:

IAR

Zdjęcia

ustawa śmieciowa, przetarg, Warszawa
ustawa śmieciowa, przetarg, Warszawa

Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Poniewierka Kancelaria Radcy Prawnego

Kancelaria Radców Prawnych i Mediatorów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama