| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Dotacje na przeciwdziałanie przemocy w rodzinie

Dotacje na przeciwdziałanie przemocy w rodzinie

Samorządy mają otrzymać wsparcie na realizację programów przeciwdziałania przemocy w rodzinie. W ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” łącznie można uzyskać 3 mln zł.

Program Osłonowy - edycja 2014

Samorządy mają obowiązek opracowania i realizacji programów przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Działania te wymagają znacznych nakładów finansowych, przekraczających często możliwości finansowe władz lokalnych. Program Osłonowy „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” pozwala ministrowi odpowiedzialnemu za politykę społeczną na udzielanie pomocy w tych działaniach.

Właśnie została ogłoszona kolejna edycja Programu, na którą w tym roku przeznaczono 3 mln zł. Samorządy mogą do 14 marca składać wnioski w otwartym konkursie ofert. Projekty mogą być realizowane przez jednostki samorządu terytorialnego szczebla gminnego, powiatowego lub wojewódzkiego.

W tegorocznej edycji dofinansowane będą działania w ramach trzech priorytetów: Priorytet I - Podejmowanie działań mających na celu poprawę sytuacji rodzin zagrożonych zjawiskiem przemocy w rodzinie. W jego ramach można organizować np. lokalne kampanie społeczne, kursy, warsztaty, badania. Priorytet II - Podejmowanie działań profilaktycznych w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Obejmuje m.in. indywidualne konsultacje ze specjalistami, tworzenie i wspierane grup wsparcia. Priorytet IV - Udzielanie pomocy dzieciom i młodzieży z rodzin zagrożonych i dotkniętych przemocą w rodzinie. Przykładowe działania to dodatkowe zajęcia pozalekcyjne i pozaszkolne, doradztwo i opieka psychologiczna, a także imprezy rekreacyjne.

W ubiegłym roku dotacje przyznano 94 projektom.

Zobacz również: Opieka społeczna

Źródło: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

KPMG

KPMG jest międzynarodową siecią firm audytorsko-doradczych. KPMG w Polsce świadczy usługi z zakresu audytu, doradztwa podatkowego, księgowego, rachunkowego oraz doradztwa gospodarczego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »