| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Dotacje na przeciwdziałanie przemocy w rodzinie

Dotacje na przeciwdziałanie przemocy w rodzinie

Samorządy mają otrzymać wsparcie na realizację programów przeciwdziałania przemocy w rodzinie. W ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” łącznie można uzyskać 3 mln zł.

Program Osłonowy - edycja 2014

Samorządy mają obowiązek opracowania i realizacji programów przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Działania te wymagają znacznych nakładów finansowych, przekraczających często możliwości finansowe władz lokalnych. Program Osłonowy „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” pozwala ministrowi odpowiedzialnemu za politykę społeczną na udzielanie pomocy w tych działaniach.

Właśnie została ogłoszona kolejna edycja Programu, na którą w tym roku przeznaczono 3 mln zł. Samorządy mogą do 14 marca składać wnioski w otwartym konkursie ofert. Projekty mogą być realizowane przez jednostki samorządu terytorialnego szczebla gminnego, powiatowego lub wojewódzkiego.

W tegorocznej edycji dofinansowane będą działania w ramach trzech priorytetów: Priorytet I - Podejmowanie działań mających na celu poprawę sytuacji rodzin zagrożonych zjawiskiem przemocy w rodzinie. W jego ramach można organizować np. lokalne kampanie społeczne, kursy, warsztaty, badania. Priorytet II - Podejmowanie działań profilaktycznych w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Obejmuje m.in. indywidualne konsultacje ze specjalistami, tworzenie i wspierane grup wsparcia. Priorytet IV - Udzielanie pomocy dzieciom i młodzieży z rodzin zagrożonych i dotkniętych przemocą w rodzinie. Przykładowe działania to dodatkowe zajęcia pozalekcyjne i pozaszkolne, doradztwo i opieka psychologiczna, a także imprezy rekreacyjne.

W ubiegłym roku dotacje przyznano 94 projektom.

Zobacz również: Opieka społeczna

Źródło: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Lirefay

Liferay tworzy oprogramowanie, które pomaga przedsiębiorstwom kreować doświadczenia cyfrowe poprzez komputery, urządzenia mobilne i inne punkty kontaktu. 

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »