REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Obalono mit noszenia teczki!

Szkolenie/ Fot. Fotolia
Szkolenie/ Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

W zorganizowanym przez Fundację The Institute of Strategy and Development (ISD) szkoleniu, postanowiono sobie za cel obalenie mitu - mitu noszenia teczki i braku kompetencji wśród młodych ludzi. Praktycy i eksperci zaproszeni przez Fundację podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, które pomogą młodym ludziom radzić sobie w sytuacjach kryzysowych oraz pełnić rolę profesjonalnego doradcy.

REKLAMA

„Crast-test dla doradców – obalamy mit noszenia teczki. Zostań kompetentnym doradcą” to pierwsze z cyklu planowanych przez Fundację szkoleń. „Crast-test” przeznaczony był dla doradców i dyrektorów biur poselskich i senatorskich. „Nasz cykl postanowiliśmy rozpocząć od szkolenia dla pracowników biur poselskich i senatorskich. Dlaczego? Chcemy dawać różnym grupom społecznym szansę na rozwój kompetencji niezbędnych w ich pracy. Specjalizujemy się w budowaniu dialogu i porozumienia. Doradcy polityków to osoby, którym te umiejętności są szczególnie potrzebne” – twierdzi Nikola Jennek, Dyrektor Zarządzający Fundacji.

Polecamy: Rodzina 500+ (PDF)

Szkolenie odbyło się 26 lutego 2016 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Na spotkaniu pojawili się przedstawiciele wielu województw, między innymi lubuskiego, dolnośląskiego czy śląskiego. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane tak, aby przekazać uczestnikom praktyczną wiedzę z obszarów komunikacji z mediami i wyborcami, ale także ważne wskazówki jak korzystać z dostępnych w Sejmie i Senacie narzędzi.

Jeśli osoby piastujące najważniejsze funkcje państwowe będą wspierane przez kompetentny zespół, istnieje duża szansa, że zachęceni tym pracodawcy będą inwestować w rozwój swoich pracowników, dzięki czemu młodzi ludzie będą mieli w przyszłości większe szanse na rynku pracy” – dodaje Anna Miastkowska, Dyrektor ds. Komunikacji Zewnętrznej Fundacji.

Organizatorzy zadbali o znakomitych prelegentów, ludzi praktyki, którzy wiedzą jak prowadzić dialog. Wśród trenerów znaleźli się Ryszard Kalisz i Grzegorz Napieralski, dzięki którym uczestnicy dowiedzieli się o funkcjonowaniu Parlamentu i możliwościach, którymi dysponują. Bezcenne były również wskazówki o tym, jak budować relacje z wyborcami i jak radzić sobie w sytuacji konfliktu społecznego. O swoich doświadczeniach w kontakcie z mediami opowiedział Kierownik Wydziału Prasowego NIK – pan Zbigniew Matwiej. Pracownicy biur poselskich i senatorskich dowiedzieli się czego unikać w kontaktach z przedstawicielami mediów, na co zwracać szczególną uwagę, aby każda ze stron spełniła swój obowiązek i  dbała o swoje prawa.

Ostatnią część szkolenia przeznaczono na warsztaty. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy, w których trenerzy zainicjowali potencjalne sytuacje kryzysowe mogące wystąpić w codziennej pracy doradcy. Dzięki symulacji dowiedzieli się jak ważna jest mowa ciała podczas wystąpień publicznych, o której opowiedziała dr Agnieszka Kamińska - Redaktor Naczelna Agencji Informacyjnej Pracodawców RP
i wykładowca SWPS. Mateusz Parys, rzecznik prasowy „Młodzi dla Polski” podpowiadał jak prowadzić portale społecznościowe i fanpage posła lub senatora. Trener Mateusz Litewski - manager ds. regulacji, Europa Środkowa i Wschodnia – UBER, rozmawiał z uczestnikami swoich doświadczeniach w zarządzaniu kryzysowym w skali europejskiej.

Patronat merytoryczny nad szkoleniem sprawowały Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), Pracodawcy RP, Instytut Inicjatyw Publicznych, Młodzi dla Polski oraz Niezależne Zrzeszenie Studentów. Patronat medialny objęły: Infor.pl, Studentnews.pl i Radio Kampus.

* * *

Fundacja The Institute of Strategy and Development Poland Foundation jest organizacją pozarządową powstałą w 2015 r., działającą w obszarach komunikacji, dialogu i konsultacji społecznych. Nadrzędnym celem Fundacji jest budowanie pomostów łączących różne środowiska dzięki rzetelnemu dialogowi. Inicjując ważne społecznie tematy Fundacja wskazuje pola, w których potrzebny jest dialog
i porozumienie. Wspiera grupy społeczne poprzez wzmacnianie ich kompetencji i umiejętności. Opierając się na zasadzie synergii Fundacja dąży do budowania i rozwijania społeczeństwa obywatelskiego.

Polecamy serwis: Organizacja

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Cyberprzemoc i przemoc szkolna przybierają na sile w zastraszającym tempie. Jak ochronić nasze dzieci?

Smartfon lub tablet pojawia się w dłoniach coraz młodszych dzieci. Dostęp do internetu rodzi wiele zagrożeń. W Polsce nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci. W szkołach też nie jest najlepiej – przemocy mogło doświadczyć 10 proc. dzieci.

Wybory do PE 2024. PKW zarejestrowała 4 komitety koalicyjne, 27 komitetów partii i 9 komitetów wyborców

Komitety wyborcze mają czas do 2 maja na zgłaszanie list kandydatów na europosłów. Kto może startować do Parlamentu Europejskiego?

Dopłaty do zboża 2024 - rozporządzenie przyjęte! Stawki pomocy będą zróżnicowane; wnioski do 5 czerwca

Rząd przyjął rozporządzenie, na podstawie którego będzie realizowana pomoc w formie dopłat do zbóż dla producentów rolnych. Pomocą zostaną objęci producenci zbóż, którzy w od 1 stycznia do 31 maja br. sprzedali lub sprzedadzą pszenicę, pszenżyto, żyto, jęczmień i mieszankę zbożową. Wnioski o dopłaty należy złożyć do 5 czerwca 2024 r.

Ministerstwo Zdrowia: Ogłoszono konkurs ofert na wybór realizatorów programu in vitro. Oferty można składać do 9 maja 2024 r.

9 maja 2024 r. minie termin składania ofert na wybór realizatorów programu in vitro. Realizatorami programu mogą być zarówno ośrodki prywatne, jak i podmioty publiczne.

REKLAMA

Wykaz zmian na liście lektur w podstawówkach [rok 2024/2025]. Części lektur nie będzie na egzaminie ósmoklasisty

W podstawówce poza listą lektur "Syzyfowe prace" Stefana Żeromskiego i wiersze Jarosława Marka Rymkiewicza.

Ministerstwo Cyfryzacji: Jak chronić małoletnich w internecie? Grupa robocza zaczęła prace

Grupa robocza ds. ochrony małoletnich w internecie rozpoczęła działalność. Posiedzenie inauguracyjne odbyło się w Ministerstwie Cyfryzacji. Grupa robocza ma wypracować rozwiązania zwiększające ochronę małoletnich przed szkodliwymi treściami powszechnie dostępnymi w internecie.

7 maja plan dla Europy, 10 maja rekonstrukcja rządu. Napięty grafik premiera Donalda Tuska

Premier Donald Tusk poinformował o nadchodzących wydarzeniach i planach rządu. Po krótkiej przerwie spowodowanej chorobą, premier jest gotowy do intensywnej pracy.

Majówka. Kleszcze mogą zepsuć nam wypoczynek. Jak się przed nimi chronić?

Majówka to okres, który wielu z nas chce spędzić na łonie natury, ciesząc się pięknem otoczenia i towarzystwem bliskich. Jednak wraz z nadejściem wiosny, musimy pamiętać o zagrożeniu, jakie niosą ze sobą kleszcze i choroby przez nie przenoszone, takie jak kleszczowe zapalenie mózgu. Dlatego niezwykle ważne jest, aby pamiętać o odpowiednich środkach ochrony, w tym o szczepieniach przeciwko KZM.

REKLAMA

MF: Już 30 tys. uczniów bierze udział w edukacyjnym programie Finansoaktywni. Zgłoszenia do programu przyjmowane są do 6 maja br. Czekają atrakcyjne nagrody!

„Finansoaktywni” to program edukacyjny organizowany przez Ministerstwo Finansów. Misja tegorocznej edycji brzmi „Podatki płacimy, korzyści widzimy”. W tym roku w programie bierze udział prawie 30 tysięcy uczniów szkół podstawowych z 1800 klas z całej Polski. Zgłoszenia do programu i konkursu trwają do 6 maja 2024 r.

Duże zmiany w wojsku. Nowy plan MON

14 sierpnia nastąpi istotna zmiana w strukturach dowodzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Jak poinformował wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej, Cezary Tomczyk, podczas posiedzenia sejmowej Komisji Obrony Narodowej, WOT zostaną bezpośrednio podporządkowane Sztabowi Generalnemu Wojska Polskiego.

REKLAMA