| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Kary administracyjne dla podmiotów wprowadzających do obrotu urządzenia spalające paliwa gazowe już od 21 kwietnia 2018 r.

Kary administracyjne dla podmiotów wprowadzających do obrotu urządzenia spalające paliwa gazowe już od 21 kwietnia 2018 r.

Kary administracyjne dla podmiotów wprowadzających do obrotu urządzenia spalające paliwa gazowe już od 21 kwietnia 2018 r. - to główny cel projektu nowelizacji ustawy o systemie oceny zgodności i ustawy o systemach oceny zgodności i nadzoru rynku.

Ustawa, jak poinformował PAP resort przedsiębiorczości i technologii, jest nowelizowana ze względu na konieczność dostosowania polskiego prawa do unijnego.

"Państwa członkowskie UE mają obowiązek ustanowić i notyfikować w Komisji Europejskiej – do 21 marca 2018 r., a następnie stosować od 21 kwietnia 2018 r. – przepisy dotyczące sankcji za naruszanie przez podmioty gospodarcze rozporządzeń europejskich w sprawach: urządzeń kolei linowych przeznaczonych do przewozu osób, środków ochrony indywidualnej, urządzeń spalających paliwa gazowe" - czytamy w informacji MPiT.

Zobacz: Środowisko

"Rozporządzenia te zastąpią obowiązujące dyrektywy, a wyroby których dotyczą zostaną włączone do ustawy o systemach oceny zgodności i nadzoru rynku, mającej zastosowanie do wyrobów regulowanych prawem unijnym – zgodnym z Nowymi Ramami Prawnymi (NLF). Oznacza to wyłączenie tych wyrobów z ustawy o systemie oceny zgodności" - dodaje MPiT.

W myśl projektu do wyrobów, wskazanych w rozporządzeniach europejskich (chodzi o koleje linowe, środki ochrony indywidualnej, urządzenia spalające paliwa gazowe), zostanie zastosowany system administracyjnych kar pieniężnych za naruszenia przepisów, związanych z ich wprowadzaniem do obrotu. (PAP)

autor: Piotr Śmiłowicz

edytor: Jacek Ensztein

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

adw. Agata Stanilewicz-Krzysztofiak

Partner Kancelarii Kawczyński i Kieszkowski Adwokaci i Radcowie Prawni sp. p. www.kklaw.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »