REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Egzamin ósmoklasisty 2023: Matematyka [ODPOWIEDZI I ARKUSZE CKE]

Tomasz Król
prawnik - prawo pracy, cywilne, gospodarcze, administracyjne, podatki, ubezpieczenia społeczne, sektor publiczny
Egzamin ósmoklasisty 2023: Matematyka [ODPOWIEDZI I ARKUSZE CKE]
INFOR

REKLAMA

REKLAMA

Zakończył się dzisiejszy egzamin ósmoklasisty 2023 z matematyki. Publikujemy arkusz egzaminacyjny CKE. Publikujemy także odpowiedzi z matematyki przygotowane przez naszych ekspertów. Zapraszamy do lektury.

Wynik egzaminu ósmoklasisty 2023 z matematyki jest ważny dla każdego ucznia. Ma wpływ na przyjęcie do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej. 

REKLAMA

Egzamin ósmoklasisty 2023 z matematyki: Jak wyglądał?

Egzamin ósmoklasisty z matematyki rozpoczął się w środę o godz. 9.00. Trwał 100 minut. Dla uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu, np. z dysleksją, mógł być przedłużony do 150 minut.

Na dzisiejszym egzaminie ósmoklasisty z matematyki uczniowie spodziewali się m.in. zadań wymagających od nich nieskomplikowanych obliczeń w pamięci, weryfikowania i interpretowania otrzymanych wyników oraz oceny sensowności rozwiązania. Z wymagań egzaminacyjnych wynika, że przydały się im umiejętności używania języka matematycznego do opisu rozumowania i uzyskanych wyników, dostrzegania regularności, podobieństw oraz analogii i formułowaniu wniosków na ich podstawie

Zob. DGP: Egzamin ósmoklasisty 2023: Uczniowie zaczęli pisać matematykę

Egzamin ósmoklasisty: matematyka. Arkusz CKE

REKLAMA

Zdobyliśmy arkusz egzaminacyjny. Zawiera 19 zadań (15 zadań zamkniętych i cztery otwarte). Zadania zamknięte to takie, w których uczeń wybiera odpowiedź spośród podanych. Zadania otwarte to takie, w których uczeń samodzielnie formułuje odpowiedź.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zdający musieli się wykazać umiejętnością wykonywania działań na liczbach rzeczywistych, np. wykonywać działania na potęgach i pierwiastkach oraz wykonywać obliczenia procentowe. Ósmoklasiści musieli także wykazać się znajomością figur i brył geometrycznych oraz ich właściwości.

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2023 - MATEMATYKA: 

Podstawowy arkusz egzaminacyjny z matematyki 2023 r.

Kliknij w link: Arkusz egzaminacyjny albo ściągnij arkusz w formacie PDF:

matematyka

 

 

Egzamin ósmoklasisty 2023 r. – ODPOWIEDZI z matematyki

Publikujemy odpowiedzi z matematyki przygotowane przez naszych ekspertów. Aby sprawdzić rozwiązania z egzaminu ósmoklasisty, kliknij po 13.00 F5, ponieważ strona nie odświeża się automatycznie.

Poniżej znajdziecie odpowiedzi do arkusza CKE z egzaminu ósmoklasisty 2023

matematyka - arkusz

 

 

CKE

 

zadanie 1 - matematyka

zadanie 1 - matematyka

 

INFOR

 

zadanie 2 - matematyka

zadanie 2 - matematyka

 

INFOR

 

zad. 3

zad. 3

 

INFOR

 

zad. 4

zad. 4

 

INFOR

 

zad. 5

zad. 5

 

INFOR

 

zad. 6

zad. 6

 

INFOR

zad. 7

zad. 7

 

INFOR

 

zad. 8

zad. 8

 

INFOR

 

zad. 9

zad. 9

 

INFOR

 

zad. 10

zad. 10

 

INFOR

 

zad. 11

zad. 11

 

INFOR

 

zad. 12

zad. 12

 

INFOR

 

zad. 13

zad. 13

 

INFOR

 

zad. 14

zad. 14

 

INFOR

 

zad. 15

zad. 15

 

INFOR

 

zad. 16

zad. 16

 

INFOR

zad. 17

zad. 17

 

INFOR

 

zad. 18

zad. 18

 

INFOR

zad. 19

zad. 19

 

INFOR

Zapoznaj się także z wczorajszymi odpowiedziami na pytania z języka polskiego:

Jak przebiegał egzamin z matematyki w tym roku?

Dyrektor CKE Marcin Smolik, zapytany po zakończeniu egzaminu o jego przebieg, powiedział, że przebiegł spokojnie.

Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów. Harmonogram jest następujący:

  1. 3 lipca - ogłoszenie ogólnopolskich wyników egzaminu ósmoklasisty, 
  2. 3 lipca - swoje indywidualne wyniki poznają uczniowie, 
  3. 6 lipca - uczniowie otrzymają zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Jakie znaczenie ma przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty? Jest to warunek ukończenia szkoły podstawowej. Wynik egzaminu ma kluczowe znaczenie dla przyjęcia ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej. Aż połowa wszystkich punktów do zdobycia to punkty za egzamin. A druga połowa to punkty za oceny na świadectwie szkolnym i inne osiągnięcia ucznia.

 

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rekordowa liczba pasażerów z lotniska Chopina

Ponad 2 mln odprawionych w ciągu miesiąca pasażerów. To rekord, który padł w czerwcu na lotnisku Chopina. Z szacunków wynika, ze w całym roku ta liczba będzie wynosić 20 mln. 

Darmowe potańcówki w Warszawie

Wracają potańcówki na Grochowskiej. Od 12 lipca mieszkańcy dzielnicy Praga-Południe i okolic będą mogli tańczyć do muzyki z różnych stron świata. 

Koncert życzeń związków nauczycielskich: 500 zł dodatku za wychowawstwo, 15% lub 20% podwyżki w 2025 roku, 4 dni urlopu na żądanie, zmiany w zastępstwach, odprawach, godzinach ponadwymiarowych i inne postulaty

Związek Nauczycielstwa Polskiego i  Prezydium Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" wystosowały 10 lipca 2024 r. odrębne pisma do Ministerstwa Edukacji Narodowej zawierające obszerne listy spraw wymagających pilnego uregulowania. Są to odpowiedzi na ustalenia grupy roboczej ds. wynagradzania nauczycieli z 26 czerwca br. działającej w ramach Zespołu ds. pragmatyki zawodowej nauczycieli. Czego domagają się związkowcy?

Mięsak. Poznaj objawy tego nowotworu

Mięsak to rzadki nowotwór. Stanowi około 1% wszystkich nowotworów u dorosłych i około 15% u dzieci. Lipiec to miesiąc poświęcony budowaniu świadomości na temat mięsaków. Warto wiedzieć, czym są te nowotwory, jakie dają objawy i jak ważna jest szybka diagnoza. 

REKLAMA

Czy warto iść na tradycyjne studia w 2024 roku? Gdzie zdobyć praktyczne umiejętności przydatne w pracy?

Dziś coraz więcej osób kwestionuje sens tradycyjnego modelu akademickiego, który koncentruje się głównie na zdobywaniu wiedzy teoretycznej, bez jednoczesnego zapewnienia praktycznych umiejętności przydatnych na rynku pracy. Także rosnące koszty edukacji oraz obawy o przyszłe zatrudnienie skłaniają młodych ludzi do poszukiwania alternatywnych ścieżek rozwoju zawodowego, takich jak kursy, szkolenia praktyczne czy praca zdalna. Czy warto zatem jeszcze iść na tradycyjne studia?

Dyrektor CKE: Będą zmiany w maturach i egzaminie ósmoklasisty w 2025 r. Rok szkolny 2024/2025: Odchudzona o 20% podstawa programowa

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik w rozmowie z Polską Agencją Prasową udzielił informacji odnośnie zmian w maturach i egzaminie ósmoklasisty wynikających z uszczuplenia podstawy programowej od roku szkolnego 2024/2025. Najwięcej zmian ma być na egzaminie maturalnym z języka polskiego, tak pisemnym, jak i ustnym, np. znacznie skrócona zostanie lista pytań jawnych.

Min. Sikorski: kilka tysięcy osób w Polsce zgłosiło się do Legionu Ukraińskiego. Polska zapewnia sprzęt i szkolenie

Kilka tysięcy osób zarejestrowało się już w Polsce, aby dołączyć do Legionu Ukraińskiego, czyli nowej ukraińskiej ochotniczej jednostki wojskowej - poinformował minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski podczas Forum Publicznego NATO, zorganizowanego przy okazji szczytu tej organizacji w Waszyngtonie.

Od piątku utrudnienia w Warszawie

W piątek kierowcy w stolicy napotkają utrudnienia na Wale Miedzeszyńskim i moście Poniatowskiego. 

REKLAMA

Poprawka matury w sierpniu 2024

Kiedy jest poprawka matury w sierpniu 2024 roku? Kiedy jest poprawkowa matura pisemna, a kiedy ustna? Co trzeba zrobić, aby przystąpić do terminu poprawkowego? Wyników można spodziewać się we wtorek 10 września 2024 r.

Siedem wsi w Polsce stanie się miastem od początku 2025 roku. Wiemy już które

Od 1 stycznia 2025 r. roku w Polsce przybędzie siedem miast. Tak wynika z założeń projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustalenia granic niektórych gmin i miast, nadania niektórym miejscowościom statusu miasta oraz zmiany siedziby władz gminy, które zostały opublikowane 9 lipca 2024 r. w wykazie prac legislacyjnych rządu. Nastąpi też 7 zmian dotyczących ustalenia granic gmin i 11 zmian dotyczących ustalenia granic miast.

REKLAMA