reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Edukacja > Rodzice i Uczniowie > Radosław Lis: Izolacja uczniów jest największym problemem [PODCAST]

Radosław Lis: Izolacja uczniów jest największym problemem [PODCAST]

Znajdujemy się w nietypowej sytuacji, kiedy uczeń – nastolatek jest zamknięty w czterech ścianach. Monitor komputera czy ekran smartfona nie zastąpi żywego kontaktu - mówi Radosław Lis. Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Nauka zdalna to wyzwanie

Nauka zdalna jest dużym wyzwaniem dla całej społeczności szkolnej – mówi Radosław Lis, dyrektor XII Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu. Jak podkreśla w rozmowie z Agnieszką Gorczycą (Infor.pl) sytuacja zarówno dla uczniów jak i nauczycieli jest nietypowa i nadzwyczajna. Jedni uczniowie radzą sobie lepiej, inni gorzej.

- Rozpoczęliśmy ten bieżący rok szkolny pierwszego września od nauki stacjonarnej, jednak już po kilku czy kilkunastu tygodniach okazało się, że jesteśmy zmuszeni ponownie, jak to miało miejsce wiosną, przejść na nauczanie zdalne - podkreśla Lis.

Czy pojawiają się kłopoty psychologiczne?

- Jesteśmy w kontakcie z uczniami zarówno na płaszczyźnie naukowej, jak i psychologicznej. Pojawiają się poszczególne głosy, że przeciągająca się nauka zdalna, mimo jej wysokiej jakości, stwarza problemy nauki psychologicznej. Mamy tu do czynienia z sytuacją, kiedy uczeń – nastolatek jest zamknięty w czterech ścianach. Monitor komputera czy ekran smartfona nie zastąpi żywego kontaktu - podsumowuje Lis.

Radosław Lis – dyrektor XII LO w Radomiu. Od 2005 roku związany jest z radomską oświatą jako nauczyciel języka niemieckiego i egzaminator maturalny, ponadto w latach 2008-2012 wykładał w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Radomiu. Od 2013 roku współpracuje z Uniwersytetetem Technologiczno-Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu, a w kręgu jego zainteresowań badawczych znajduje się językoznawstwo kognitywne, komunikacja międzykulturowa i glottodydaktyka.

Słuchaj podcastów DGPtalk: Z PIERWSZEJ STRONY

Spotify http://prawna.pl/spotify

iTunes Podcast http://prawna.pl/itunes

Google Podcast http://prawna.pl/google

Strona DGPtalk https://podcast.gazetaprawna.pl

Zapraszamy do odsłuchania kolejnego wywiadu Z PIERWSZEJ STRONY”, który ukazywać się będzie co tydzień w ramach podcastu „DGPtalk”. Gośćmi Agnieszki Gorczyca są praktycy, komentatorzy i uczestnicy najważniejszych wydarzeń w kraju.

PODCASTY "Z PIERWSZEJ STRONY" - poprzednie odcinki

  1. Renata Durda, Niebieska Linia: Państwo nie radzi sobie z przemocą w rodzinie [PODCAST]
  2. Sebastian Pitoń, Góralskie Veto: „To polityka rządu, a nie COVID nas zabija” [PODCAST]
reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Samorządowy Serwis Prawny

Serwis Kancelarii Ślązak, Zapiór i Wspólnicy dla jednostek samorządu terytorialnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama