REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dwa wzory umów na darmowe laptopy dla uczniów IV klas [własność, użyczenie]

Tomasz Król
prawnik - prawo sektora publicznego, prawo cywilne, gospodarcze, prawo administracyjne, podatki
Darmowe laptopy dla uczniów IV klas. Dwa wzory umów jakie podpiszą rodzice [własność, użyczenie]
KPRM

REKLAMA

REKLAMA

Pierwszy wzór dotyczy przejęcia komputera na własność przez rodzica, drugi to umowa użyczenia.

Rodzic przejmując laptop na własność musi się zobowiązać do:

REKLAMA

 • niezbywania komputera, 
 • nieusuwania wzorów graficznych, 
 • okazywania komputera w szkole (jeżeli zaistnieje taka potrzeba), 
 • uczestnictwa w monitoringu i ewaluacji (np. w wypełnianiu ankiet).

Wszystko to przez okres 5 lat.

Laptop dla czwartoklasisty - szczegóły umowy przekazania komputera na własność

Na umowę składają się takie stwierdzenia/zapisy:

 1. Organ prowadzący przekazuje na własność nowy, nieużytkowany i sprawny technicznie komputer przenośny typu laptop, w oryginalnym opakowaniu i z dołączonymi do niego dokumentami otrzymanymi przy jego zakupie, w szczególności deklaracjami zgodności z normami i certyfikatami lub z nimi równoważnymi oraz poradnikami obsługi w języku polskim dostępnymi on-line lub na dysku twardym komputera przenośnego typu laptop o parametrach i numerze seryjnym opisanych w protokole przekazania, o wartości …….
 2. Przyjmujący przyjmuje na własność Przedmiot Umowy przeznaczony dla ucznia klasy objętej wsparciem ………………….(imię, nazwisko, nr
  PESEL). 
 3. Wydanie Przedmiotu Umowy nastąpi w dniu podpisania przez Strony protokołu z przekazania.
 4. Organ prowadzący oświadcza, że Przedmiot Umowy przyjął od Ministra i zobowiązał się do jego dalszego przekazania na własność rodzicowi ucznia klasy objętej wsparciem. 
 5. Przyjmujący oświadcza, że jest rodzicem albo opiekunem prawnym ucznia klasy objętej wsparciem.
 6. Przyjmujący zobowiązuje się, w okresie 5 lat, od dnia zawarcia Umowy do:
   
 • niedokonywania w stosunku do Przedmiotu Umowy jakichkolwiek czynności rozporządzających, w szczególności zobowiązanie to obejmuje niedokonywanie zbycia Przedmiotu Umowy, oddanie go w użyczenie, wynajęcie lub przekazanie do użytku
  osobom trzecim;
 • nieusuwania wzorów graficznych, oznaczeń (logo), symboli, naklejek (licencji) dotyczących promocji realizowanego wsparcia wynikającego z Ustawy lub
  identyfikujących Przedmiot Umowy;
 • okazania w siedzibie szkoły, do której uczęszcza uczeń klasy objętej wsparciem Przedmiotu Umowy, jeżeli zaistnieje taka potrzeba;
  uczestnictwa w monitoringu i ewaluacji, w szczególności w wypełnianiu ankiet.

Laptop dla czwartoklasisty - wzór umowy 

wzór umowy przekazania komputera na własność w PDF

 

 

Wzór umowy użyczenia komputera przenośnego typu laptop rodzicom lub opiekunom prawnym ucznia klasy IV

Rodzice ucznia klasy objętej wsparciem mogą odmówić przyjęcia laptopa na własność, wówczas właścicielem laptopa staje się organ prowadzący szkołę, który przekazuje uczniowi laptop na podstawie umowy użyczenia zawartej z rodzicami tego ucznia. Umowę sporządza się w postaci papierowej i opatruje własnoręcznym podpisem albo w postaci elektronicznej i opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wzór umowy użyczenia komputera przenośnego typu laptop określa:
1) strony umowy;
2) przedmiot umowy;
3) formę zawarcia umowy;
4) datę zawarcia umowy.

Poniżej wzór umowy w PDF:

Wzór umowy użyczenia komputera przenośnego typu laptop

 

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(7)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • ptop
  2023-09-13 07:38:49
  wszędzie umowa w pdf zamiast ułatwić zycie i zamieścic np. w WORD, mało mamy pracy, żeby jeszcze wprowadzać tyle tekstu
  2
  pokażodpowiedzi (1)
 • OjciecProg
  2023-10-02 22:25:49
  Ocena z punktu widzenia doświadczonego gościa z branży IT: jeśli masz trudną sytuację finansową, skorzystaj. Jeśli stać cię na kupno laptopa za 2tys., kup we własnym zakresie i zachowaj honor, bo z zapisu umowy wynika, że on nie będzie nigdy tak naprawdę twój (po 5 latach to zapewne będzie już elektrośmieć), a będziesz musiał(a) biegać z nim na gwizdnięcie do szkoły i tracić czas na ich partyjne badania i ankiety. Starajmy się zachować choć trochę powagi i nie schylajmy się tak nisko. Tym bardziej, że to mydlenie oczu, żeby nikt nie zauważył, że przejedzono środki na nowoczesny system edukacyjny w OSE, który miał być i chyba nigdy nie powstanie.
  0
 • Mama
  2023-08-26 13:30:19
  A co jeśli uczeń zmieni szkołę? Zwraca laptop i dostaje w nowej szkole, czy ma zabrać ze sobą sprzęt ze szkoły, którą opuszcza??????
  0
  pokażodpowiedzi (2)
 • Anonim
  2023-10-03 19:48:05
  Już widzę jak po 5 latach będzie trza oddać laptopa, tu ryska tu pękniecie tu klawisze wytarte wiec trza zapłacić za szkody xxx zł .
  1
QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Minister edukacji: Będą kolejne zmiany w szkołach - edukacja zdrowotna zastąpi wychowanie do życia w rodzinie

1 września 2025 r. w szkołach pojawi się nowy przedmiot. Edukacja zdrowotna zastąpi wychowane do życia w rodzinie – poinformowała Barbara Nowacka, minister edukacji. Uczniowie będą się uczyć m.in. o ochronie zdrowia psychicznego, odżywianiu i edukacji seksualnej.

600 tys. zł na innowacyjny biznes. Jak się zgłosić do programu?

Osoby z innowacyjnymi pomysłami na biznes mogą teraz zgłaszać się do Platform Startowych, które działają w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej. Pod okiem ekspertów będą mogli rozwijać swoje pomysły, a najlepsi mają szansę na dotację wynoszącą blisko 600 tys. zł.

Min. Leszczyna: szczepienia HPV dzieci w szkołach w obecności rodzica; w soboty lub po obiedzie

Minister Zdrowia Izabela Leszczyna przypomniała 12 kwietnia 2024 r., że szczepienie przeciw HPV w szkole byłoby świadczeniem medycznym. W związku z tym w jego trakcie będzie konieczna obecność rodzica. Chciałybyśmy organizować to w soboty albo po obiedzie, żeby rodzice, którzy pracują, mogli towarzyszyć dzieciom - wyjaśniła.

Rząd: Będą nowe progi finansowe dla stypendium. Problem ze studentami Collegium Humanum

1,9 mld zł zapisano na wsparcie studentów w budżecie na rok 2024 – poinformował w piątek szef resortu nauki Dariusz Wieczorek. Tym samym zwiększono środki finansowe na wsparcie studentów o 24 proc.

REKLAMA

Urzędy przypominają: Skorzystaj z ePUAP. Jeszcze tylko 18 dni na złożenie wniosku o dodatek osłonowy

Wniosek o wypłatę dodatku osłonowego należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do 30 kwietnia 2024 r. Wnioski złożone po tej dacie pozostawia się bez rozpatrzenia. 

Planujesz majówkę za granicą? Nie zapomnij o EKUZ!

Majówka 2024. Dlaczego Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego przyda się na wyjeździe? W jakich miejscach można z niej skorzystać i jak ją wyrobić? 

Co zostanie po ludzkości? Można się zdziwić

Geolog prof. Jan Zalasiewicz inicjator ustanowienia epoki zwanej antropocenem w rozmowie z PAP opowiada, o tym jak zmieniała się Ziemia, jaki wpływ na planetę ma człowiek i co po nas zostanie. 

Resort rolnictwa: Przygotowano rozporządzenie dotyczące pełnej refundacji bioasekracji dla wniosków złożonych od 2024 roku

Przygotowano rozporządzenie dotyczące pełnej refundacji bioasekracji dla wniosków złożonych od 2024 roku - wynika z informacji przekazanej dzisiaj przez wiceministra rolnictwa Jacka Czerniaka.

REKLAMA

Ramowe plany nauczania: Edukacja obywatelska zamiast HiT-u i obowiązkowe zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Projekt rozporządzenia skierowany do konsultacji

W roku szkolnym 2024/2025 zmienią się ramowe plany nauczania. Zamiast historii i teraźniejszości zostanie wprowadzony nowy przedmiot - edukacja obywatelska. Uczniowie szkół podstawowych będą mieli zajęcia z udzielania pierwszej pomocy.

Wojciechowski: Najbardziej uciążliwe wymogi Zielonego Ładu zostaną zmienione; zmiany wejdą z mocą wsteczną od 1 stycznia 2024 r.

Najbardziej uciążliwe wymogi Zielonego Ładu zostaną zmienione; przewiduje to projekt rozporządzenia, który popierają wszystkie kraje - poinformował dzisiaj unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski. Zniesiony ma być m.in. obowiązek ugorowania. Zmiany wejdą z mocą wsteczną od 1 stycznia 2024 r.

REKLAMA