reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Organizacja > Pracownicy > Oświadczenia majątkowe urzędników samorządowych do 30 kwietnia 2014 r.

Oświadczenia majątkowe urzędników samorządowych do 30 kwietnia 2014 r.

Najpóźniej do końca kwietnia 2014 r. pracownicy samorządowi zajmujący stanowiska kierownicze mają obowiązek składania oświadczeń majątkowych. Obowiązek składania takich oświadczeń może dotyczyć innych osób zatrudnionych na stanowiskach urzędniczych i niepełniących funkcji kierowniczych.

Obowiązek składania oświadczeń majątkowych w odniesieniu do niektórych pracowników samorządowych wynika wprost z przepisów. W przypadku osób niewymienionych bezpośrednio w ustawie o pracownikach samorządowych zatrudnionych na stanowiskach:
● urzędniczych, w tym kierowniczych stanowiskach urzędniczych,
● doradcy lub asystenta,
złożenie oświadczenia następuje w razie wystąpienia z takim żądaniem przez osobę upoważnioną do dokonywania czynności w sprawach z zakresu prawa pracy w danej jednostce samorządowej.

Takie żądanie może być złożone w każdym momencie w trakcie trwającego stosunku pracy. Nie można jednak domagać się złożenia oświadczenia przez kandydata do pracy na etapie postępowania kwalifikacyjnego.

INFORLEX.PL Sektor Publiczny poleca artykuł Pracownicy samorządowi powinni złożyć oświadczenia majątkowe do 30 kwietnia 2014 r.

W artykule znajdziesz tabelaryczne zestawienie osób, których dotyczy obowiązane składania oświadczeń majątkowych, omówienie zakresu składanych informacji oraz skutków nieterminowego złożenia lub niezłożenia w ogóle oświadczenia majątkowego

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR LEX Finanse Publiczne

Zdjęcia

Oświadczenia majątkowe pracowników samorządowych do 30 kwietnia 2014 r./ Fot. Fotolia
Oświadczenia majątkowe pracowników samorządowych do 30 kwietnia 2014 r./ Fot. Fotolia

Wideoszkolenie: JPK_VAT w nowej formie149.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

e-file sp. z o.o.

Producent aplikacji i rozwiązań pomocnych w biznesie oraz w kontaktach z urzędami

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama