| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Organizacja > Pracownicy > Oświadczenia majątkowe urzędników samorządowych do 30 kwietnia 2014 r.

Oświadczenia majątkowe urzędników samorządowych do 30 kwietnia 2014 r.

Najpóźniej do końca kwietnia 2014 r. pracownicy samorządowi zajmujący stanowiska kierownicze mają obowiązek składania oświadczeń majątkowych. Obowiązek składania takich oświadczeń może dotyczyć innych osób zatrudnionych na stanowiskach urzędniczych i niepełniących funkcji kierowniczych.

Obowiązek składania oświadczeń majątkowych w odniesieniu do niektórych pracowników samorządowych wynika wprost z przepisów. W przypadku osób niewymienionych bezpośrednio w ustawie o pracownikach samorządowych zatrudnionych na stanowiskach:
● urzędniczych, w tym kierowniczych stanowiskach urzędniczych,
● doradcy lub asystenta,
złożenie oświadczenia następuje w razie wystąpienia z takim żądaniem przez osobę upoważnioną do dokonywania czynności w sprawach z zakresu prawa pracy w danej jednostce samorządowej.

Takie żądanie może być złożone w każdym momencie w trakcie trwającego stosunku pracy. Nie można jednak domagać się złożenia oświadczenia przez kandydata do pracy na etapie postępowania kwalifikacyjnego.

INFORLEX.PL Sektor Publiczny poleca artykuł Pracownicy samorządowi powinni złożyć oświadczenia majątkowe do 30 kwietnia 2014 r.

W artykule znajdziesz tabelaryczne zestawienie osób, których dotyczy obowiązane składania oświadczeń majątkowych, omówienie zakresu składanych informacji oraz skutków nieterminowego złożenia lub niezłożenia w ogóle oświadczenia majątkowego

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Buszan Augustyniak Suchecka Adwokat Radcowie Prawni Spółka partnerska

Ekspert w zakresie nieruchomości, własności intelektualnej, podatków oraz praw przedsiębiorców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »