reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Organizacja > Pracownicy > Wynagrodzenia pracowników samorządowych 2014 – zmiany

Wynagrodzenia pracowników samorządowych 2014 – zmiany

Wynagrodzenia pracowników samorządowych ulegną nieznacznym zmianom, jakie przewiduje projekt rozporządzenia z 14 marca 2014 r. Celem wprowadzenia nowych przepisów jest określenie kwot wynagrodzenia dla burmistrza dzielnicy m.st. Warszawy, jego zastępcy i pozostałych członków zarządu m.st. Warszawy. Na mocy bowiem ubiegłorocznej nowelizacji ustawy o pracownikach samorządowych są oni zatrudniani na podstawie wyboru. Nowe przepisy dotyczą też dodatku za wieloletnią pracę.

Na mocy art. 1 pkt 1 ustawy z dnia 10 maja 2013 r. o zmianie ustawy o pracownikach samorządowych oraz niektórych innych ustaw na podstawie wyboru zatrudniani są w urzędzie m.st. Warszawy: burmistrz dzielnicy m.st. Warszawy, zastępca burmistrza dzielnicy m.st. Warszawy i pozostali członkowie zarządu dzielnicy m.st. Warszawy.

Zobacz również: Nowelizacja ustawy o pracownikach samorządowych od 1 września 2013 r.

Projekt Rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (z dnia 14 marca 2014 r.) ma na celu dostosowanie poziomu wynagrodzenia tych pracowników do treści upoważnienia ustawowego.

Zmiany przewidziane w projekcie rozporządzenia dotyczą nowelizacji treści tabel określonych w załączniku nr 3 do rozporządzenia, które po zmianach kształtują się w sposób następujący (kliknij, aby powiększyć):

Dodatek za wieloletnią pracę

Nowe przepisy uchylają w § 7 rozporządzenia ust. 3, zgodnie z którym „jeżeli praca w urzędzie lub jednostce stanowi dodatkowe zatrudnienie, do okresu dodatkowego zatrudnienia nie podlegają zaliczeniu okresy zatrudnienia podstawowego.”.

Dotychczas stosowanie tego przepisu sprawiało wiele trudności. Rozporządzenie nie wskazywało bowiem czym jest zatrudnienie podstawowe, a czym – dodatkowe. Zmiana polega na uchyleniu problemowego przepisu i na dodaniu w § 7 ust. 2a w brzmieniu: „W razie równoczesnego pozostawania więcej niż w jednym stosunku pracy do okresu pracy uprawniającego do dodatku za wieloletnią pracę wlicza się jeden z tych okresów.”. Taka redakcja przepisu sprawi, iż pozostanie on w zgodzie z treścią przepisu § 8 ust. 2 rozporządzenia, dotyczącego sposobu ustalania okresów pracy uprawniających do nagrody jubileuszowej.

Polecamy: Forum

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Kapała-Sokalska

Adwokat, właściciel Kancelarii Adwokackiej AKS

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama