| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Organizacja > Pracownicy > Wynagrodzenia pracowników samorządowych 2016

Wynagrodzenia pracowników samorządowych 2016

Projekt rozporządzenia Rady Ministrów zakłada podwyższenie minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego dla pracowników samorządowych. Czy nowe przepisy wejdą w życie jeszcze w 2016 r.?

Termin wejścia w życie rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych nie został ustalony, zależy od przebiegu prac legislacyjnych.

Zobacz również: Wynagrodzenia służby cywilnej w 2016 r.

Nowelizacja ma polegać przede wszystkim na:

- podwyższeniu minimalnych kwot wynagrodzenia zasadniczego w dotychczasowych dwóch tabelach wynagrodzenia zasadniczego, określonych w załączniku nr 1 do rozporządzenia;

- określeniu w formie kwotowej stawek dodatku funkcyjnego przysługującego pracownikom zatrudnionym na podstawie wyboru i powołania (załącznik nr 2); poziom stawek będzie odpowiadał dotychczasowej wysokości ustalonej procentowo w odniesieniu do najniższego wynagrodzenia zasadniczego w I kategorii zaszeregowania, co zapobiegnie automatycznemu wzrostowi indywidualnie przyznanego dodatku funkcyjnego, a tym samym nie spowoduje dodatkowych, obligatoryjnych skutków finansowych;

- uzupełnieniu wykazu stanowisk o zawody informatyczne funkcjonujące w urzędach i jednostkach organizacyjnych (załącznik nr 3) – obecnie w tabelach wymienione są tylko dwa stanowiska (informatyk i starszy informatyk) oraz o stanowisko dziennego opiekuna wprowadzonego ustawą z dnia 24 lipca 2015 r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1217).

Polecamy produkt: Jak wypowiadać umowy o pracę. Procedura i wzory dokumentów

Minimalne kwoty wynagrodzenia zasadniczego pracowników samorządowych określone w zał. nr 1 do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 18 marca 2009 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, obowiązują od 2009 r.

Redakcja/BIP Rady Ministrów

Polecamy serwis: Pracownicy

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Góralski&Goss Legal

Góralski&Goss Legal to butikowa kancelaria prawna, specjalizująca się w doradztwie transakcyjnym i procesowym na rzecz dużych podmiotów gospodarczych, w szczególności firm z sektora ubezpieczeniowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »