reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Porady ekspertów INFORLEX.pl > Czy wójt może dostać nagrodę tak samo jak inny pracownik samorządowy

Czy wójt może dostać nagrodę tak samo jak inny pracownik samorządowy

Rada gminy chce przyznać wójtowi nagrodę za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej. Czy ustawa o pracownikach samorządowych na to pozwala?

NIE. Ustawa o pracownikach samorządowych dopuszcza przyznanie pracownikowi samorządowemu nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy, jednak świadczenie takie może być przyznane jedynie pracownikom zatrudnionym na podstawie umowy o pracę oraz tym, których stosunek pracy został nawiązany na podstawie powołania. Wójt nie należy do żadnej z tych kategorii, bo podstawą jego zatrudnienia jest wybór.

JOANNA SKROBISZ

specjalista ds. prawa pracy i ubezpieczeń

PODSTAWA PRAWNA

● art. 36 ust. 6 w zw. z art. 4 ust. 1 pkt 2 i 3 ustawy z 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (j.t. Dz.U. z 2014 r. poz. 1202)

Polecamy serwis: Pracownicy

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Adrian Goska

Radca prawny, prawnik zarządzający Kancelarii Radców Prawnych Goska&Gortat.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama