REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Euro 2012 - niespełna pół roku do meczu otwarcia

REKLAMA

Niecałe pół roku pozostało do rozpoczęcia największej w historii Polski imprezy sportowej - współorganizowanych z Ukrainą piłkarskich mistrzostw Europy. W meczu otwarcia Polska zagra 8 czerwca w Warszawie z Grecją.

Ostatnie miesiące przed pierwszym gwizdkiem, to zarówno okres planowanego oddania do użytku wielkich inwestycji infrastrukturalnych, jak i intensywnych prac organizacyjnych, prowadzonych głównie przez UEFA.

REKLAMA

W połowie stycznia mają zakończyć się prace przy płycie boiska Stadionu Narodowego, co oznacza, że będzie tam można rozpocząć układanie murawy. Przygotowane na Euro 2012 stadiony przejdą ostatnie testy, a już 9 maja, na miesiąc przed turniejem, obiekty zostaną przejęte przez ekipy UEFA, które dostosują je do rygorystycznych wymogów mistrzowskiej imprezy.

W pierwszych dniach czerwca w przygotowanych dla drużyn centrach pobytowych zameldują się ekipy finalistów. Za nimi zjadą przedstawiciele mediów, a na kilka dni przez meczem otwarcia, 5 czerwca, rozpocznie działalność międzynarodowe centrum nadawcze (IBS) w Warszawie.

Kalendarium ostatnich miesięcy przez Euro 2012:

styczeń - zakończenie prac budowlanych przy płycie boiska Stadionu Narodowego i ułożenie murawy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

15 stycznia - zakończenie procesu akredytacji dla mediów.

11 lutego - mecz otwarcia Stadionu Narodowego: Superpuchar Polski, Legia Warszawa - Wisła Kraków.

29 lutego - 100 dni do rozpoczęcia turnieju.

29 lutego - towarzyski mecz Polska - Portugalia na Stadionie Narodowym.

8-9 marca - warsztaty finalistów w Warszawie.

2-4 kwietnia - warsztaty sponsorów w Kijowie.

kwiecień - imprezy inaugurujące działalność wolontariatu.

kwiecień - maj - trofeum mistrzostw Europy będzie odwiedzać miasta-gospodarzy i inne wybrane miejscowości.

30 kwietnia - 3 maja - warsztaty sędziów w Warszawie.

9 maja - UEFA przejmuje na czas turnieju stadiony Euro 2012.

15-28 maja - zgrupowanie reprezentacji Polski w austriackim Lienzu. Spotkania towarzyskie biało-czerwonych rozegrane zostaną 22 maja (z Łotwą) i 26 maja (ze Słowacją).

22 maja - mecz kontrolny reprezentacji Polski w Austrii z Łotwą.

26 maja - mecz kontrolny reprezentacji Polski w Austrii ze Słowacją.

koniec maja - planowane oddanie do użytku inwestycji infrastrukturalnych, w tym odcinka autostrady A2 Stryków - Konotopa.

30 maja - termin zgłaszania 23 osobowych składów ekip finalistów.

2 czerwca - mecz kontrolny reprezentacji Polski w Warszawie (Liechtenstein lub Malta).

5 czerwca - otwarcie Międzynarodowego Centrum Nadawczego (IBC) w Warszawie.

7 czerwca - otwarcie stref kibica, w tym największej, warszawskiej mogącej pomieścić 100 tysięcy osób.

8 czerwca - mecz otwarcia Euro 2012 - Polska - Grecja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

19 czerwca - zakończenie fazy grupowej.

21-24 czerwca - mecze ćwierćfinałowe (21 - Warszawa, 22 - Gdańsk).

27-28 czerwca - mecze półfinałowe (28 - Warszawa).

1 lipca - mecz finałowy w Kijowie.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Min. B. Nowacka odpowiada ZNP. Co z utratą u nauczycieli pracy albo godzin pracy?

Min. B. Nowacka Nowacka wypowiedziała się o pomyśle ZNP o przywróceniu WOS na rok szkolny 2024/2025. Krótko stwierdziła: To byłby chaos.

Wniosek o bon energetyczny będą przyjmowały gminy do 31 października 2024 r. Sprawdź, czy przysługuje Ci nowe świadczenie!

Bon energetyczny jako nowe świadczenie pieniężne ma być przyznawany na wniosek beneficjenta złożony do końca października 2024 r. Obsługą bonu będą zajmowały się gminy i to tam należy kierować swoje kroki, by przejść całą procedurę. Szczegóły dotyczące składania wniosku zawiera ustawa, która właśnie ujrzała światło dzienne. Sprawdź, czy bon energetyczny jest dla Ciebie!

Kto się załapie na bon energetyczny 300-1200 zł? Kryteria dochodowe są dość niskie

Wysokość świadczenia w postaci bonu energetycznego będzie zależna m.in. od osób w gospodarstwie domowym, jak również od kryterium dochodowego na osobę w gospodarstwie jednoosobowym lub wieloosobowym. Pieniądze w wysokości od 300 zł do 1200 zł są do wzięcia już od lipca 2024 roku. Jednak załapać się na to nowe świadczenie nie będzie łatwo dla lepiej zarabiających.

Ostrzeżenie dla Polaków podróżujących do Iranu. MSZ wydało ważny komunikat

Ze względu na rosnące napięcia między Iranem a Izraelem oraz ryzyko działań zbrojnych, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zdecydowanie odradza podróże do Iranu. Polscy obywatele, którzy aktualnie przebywają w Iranie, powinni jak najszybciej opuścić ten kraj.

REKLAMA

Ponad 27 mln zł dofinansowania na zajęcia sportowe dla osób z niepełnosprawnościami. Nabór wniosków rozstrzygnięty

Minister Sportu i Turystyki rozstrzygnął nabór wniosków na realizację Programu Upowszechniania Sportu Osób Niepełnosprawnych w 2024 r. Dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej wynosi 27 026 000 zł.

Nowa Strategia Cyberbezpieczeństwa Polski na lata 2024-2029. "Wkrótce zostaną zaprezentowane szczegóły"

Wiceminister cyfryzacji, Paweł Olszewski, zapowiedział w piątek, że szczegóły nowej Strategii Cyberbezpieczeństwa RP na lata 2024-2029 zostaną wkrótce zaprezentowane.

Zakaz reklamy fast foodów na bilboardach. Powód: plaga otyłości. Kiedy w Polsce takie przepisy? Czego nie można reklamować już teraz?

Otyłość to problem coraz większej liczby nastolatków. Głównie z tego powodu lokalni politycy w Anglii zakazują reklamowania produktów wysokoprzetworzonych na billboardach. Ogólnokrajowych czy ogólnoeuropejskich zasad regulujących tę kwestię nie należy się spodziewać, ale eksperci podkreślają, że ten sam nośnik można wykorzystać do kampanii pro-zdrowotnej. 

Wystarczy 3 godziny dziennie i dolegliwości masz jak w banku. Może to dotyczyć nawet co drugiego Polaka

Najnowsze badania potwierdzają starą prawdę, że granie na komputerze nie służy zdrowiu. Dlaczego jednak profesjonalni gracze, którzy poświęcają na grę bardzo dużo czasu, nie cierpią bardziej niż amatorzy?

REKLAMA

RPO: Nauczyciele mianowani są gorzej traktowani co do ochrony przedemerytalnej. MEN rozważy zmianę przepisów

Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do ministra edukacji o rozważenie zmiany przepisów Karty Nauczyciela. Chodzi o zrównanie uprawnień nauczycieli mianowanych z uprawnieniami nauczycieli zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, związanych z ochroną przedemerytalną i prawem do wynagrodzenia za cały okres pozostawania bez pracy w przypadku przywrócenia nauczyciela do pracy przez sąd pracy i podjęcia przez niego zatrudnienia. Barbara Nowacka, minister edukacji zapowiedziała powołanie Zespołu, który będzie analizował zgłaszane postulaty odnośnie sytuacji prawnej nauczycieli – także w zakresie ochrony przedemerytalnej i prawa do wynagrodzenia za cały okres pozostawania bez pracy w przypadku przywrócenia do pracy przez sąd pracy.

Ceny biletów komunikacji miejskiej nie wzrosną i nie zmniejszy się liczba miejsc w przedszkolach. Trzeba też zerwać łatkę miasta maczet.

Trzeba szukać oszczędności, ale ceny biletów komunikacji miejskiej nie wzrosną. Nie zmniejszy się też liczba miejsc w przedszkolach. Łukasz Gibała twierdzi też, że ma pomysł na Kraków bez partyjniactwa i opowiedział o tym w programie Gość INFOR.PL

REKLAMA