REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Laptopy dla czwartoklasistów - wzór umowy

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
laptop, notebook, uczeń, szkoła, edukacja, laptopy dla czwartoklasistów
laptop, notebook, uczeń, szkoła, edukacja
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas czwartych otrzymają darmowe laptopy. 2 sierpnia 2023 r. wchodzi w życie rozporządzenie określające wzór umowy przekazania komputerów przenośnych typu laptop organom prowadzącym szkołę.

Na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt rozporządzenia w sprawie określenia wzoru umowy przekazania komputerów przenośnych typu laptop organom prowadzącym szkołę. Projekt wejść ma w życie 2 sierpnia 2023 r. Przypomnijmy, że laptopy otrzymają również nauczyciele, a dokładnie bon na ich zakup. Poniżej publikujemy wzór umowy. Określono w nim przede wszystkim obowiązki jakie mieć będą samorządy po otrzymaniu laptopów dla uczniów klas czwartych. Przedmiotem umowy są nowe, nieużytkowane, sprawne technicznie komputery przenośne typu laptop, oznaczone zgodnie z opracowanym wzorem graficznym w oryginalnych opakowaniach i dołączonymi do nich dokumentami otrzymanymi przy ich zakupie, w szczególności deklaracjami zgodności z normami i certyfikatami lub z nimi równoważnymi oraz poradnikami obsługi w języku polskim dostępnymi on-line lub na dysku twardym komputerów przenośnych typu laptop, które wyszczególniono w innych dokumentach niezbędnych do przeprowadzenia procesu przekazania komputerów przenośnych typu laptop.

REKLAMA

Wzór umowy na laptop dla ucznia

UMOWA PRZEKAZANIA KOMPUTERÓW PRZENOŚNYCH TYPU LAPTOP ORGANOM PROWADZĄCYM SZKOŁĘ 

 

zawarta dnia ….................……………. w …………………., zwana dalej „Umową”, pomiędzy: Skarbem Państwa Ministrem Cyfryzacji, którego obsługę zapewnia Ministerstwo Cyfryzacji, reprezentowanym przez: 

…………………….. – …………………………………………………….., na podstawie upoważnienia z dnia ……………………………roku, nr ……………………………….., 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Organem prowadzącym szkołę z siedzibą w …………….. przy ul. ………... NIP …., REGON … 

reprezentowanym przez: ……………………………………………………………….

 

§ 1. Ilekroć w Umowie jest mowa o:

1)     Ministrze należy przez to rozumieć Ministra Cyfryzacji;

2)     Organie prowadzącym szkołę należy przez to rozumieć właściwego ministra, jednostkę samorządu terytorialnego, inne osoby prawne i fizyczne, o których mowa w art. 4 pkt 16 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2023 r. poz. 900). W przypadku szkoły artystycznej prowadzonej przez ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego przez organ prowadzący szkołę należy rozumieć również specjalistyczną jednostkę nadzoru, o której mowa w art. 53 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe;

3)     protokole odbioru końcowego Przedmiotu Umowy - należy przez to rozumieć inny dokument niezbędny do przeprowadzenia procesu przekazania Przedmiotu Umowy; 

REKLAMA

4)     Przedmiocie Umowy ‒ należy przez to rozumieć nowe, nieużytkowane, sprawne technicznie komputery przenośne typu laptop, oznaczone zgodnie z opracowanym wzorem graficznym w oryginalnych opakowaniach i dołączonymi do nich dokumentami otrzymanymi przy ich zakupie, w szczególności deklaracjami zgodności z normami i certyfikatami lub z nimi równoważnymi oraz poradnikami obsługi w języku polskim dostępnymi on-line lub na dysku twardym komputerów przenośnych typu laptop, które wyszczególniono w innych dokumentach niezbędnych do przeprowadzenia procesu przekazania komputerów przenośnych typu laptop, o których mowa w art. 4 ust. 1 Ustawy;

5)     rodzicach – należy przez to rozumieć rodziców lub opiekunów prawnych ucznia klasy objętej wsparciem oraz osobę lub podmiot sprawujący pieczę zastępczą nad dzieckiem, które jest uczniem klasy objętej wsparciem;

6)     Stronach należy przez to rozumieć Ministra i Organ prowadzący szkołę;

7)     uczniach klasy objętej wsparciem ‒ należy przez to rozumieć uczniów klasy IV publicznej i niepublicznej szkoły podstawowej oraz uczniów publicznej i niepublicznej szkoły artystycznej realizującej kształcenie ogólne, klasy odpowiadającej klasie IV szkoły podstawowej;

8)     Ustawie ‒ należy przez to rozumieć ustawę z dnia 7 lipca 2023 r. o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli (Dz. U. poz. 1369).

REKLAMA

§ 2. 1. Minister przekazuje, a Organ prowadzący szkołę przyjmuje: ……(liczba) Przedmiotu Umowy o parametrach i numerach seryjnych opisanych w protokole odbioru końcowego Przedmiotu Umowy, o łącznej wartości: ….. zł (słownie: …), przy czym wartość jednostkowa Przedmiotu Umowy wynosi … zł (słownie: …).

2. Organ prowadzący szkołę przyjmuje Przedmiot Umowy w celu jego dalszego przekazania na własność lub użyczenie rodzicom ucznia klasy objętej wsparciem w roku szkolnym … …, w szkole/szkołach prowadzonej/ych przez ten Organ. 

3. Wydanie Przedmiotu Umowy nastąpi w dniu podpisania protokołu odbioru końcowego Przedmiotu Umowy przez osobę, o której mowa w § 5 ust. 3 Umowy. 

§ 3. 1. Minister oświadcza, że:

1)     Przedmiot Umowy został zakupiony w związku z realizacją wsparcia wynikającego z Ustawy;

2)     Przedmiot Umowy spełnia minimalne wymagania dla sprzętu komputerowego typu laptop dla ucznia klasy objętej wsparciem, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 29 ust. 3 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2023 r. poz. 984 i 1234).

2. Minister prowadzi ewidencję zakupionych i przekazanych Organowi prowadzącemu szkołę Przedmiotu Umowy, zgodnie z art. 5 ust. 1 Ustawy.

§ 4. Organ prowadzący szkołę zobowiązuje się do:

1)     współpracy ze wszystkimi podmiotami zaangażowanymi w realizację wsparcia wynikającego z Ustawy;

2)     uczestnictwa w monitoringu i ewaluacji, w szczególności do wypełniania ankiet;

3)     umożliwienia przedstawicielom Ministra odbywanie wizyt w szkole/szkołach prowadzonej/ych przez Organ prowadzący szkołę, w terminie 5 lat od dnia wydania Przedmiotu Umowy, w celu weryfikacji realizacji Przedmiotu Umowy w związku z udzielonym wsparciem wynikającym z Ustawy.

§ 5. 1. Osobą wyznaczoną do realizacji Przedmiotu Umowy, w imieniu Ministra jest …………………..

2. Osobą wyznaczoną do realizacji Przedmiotu Umowy w imieniu Organu prowadzącego szkołę jest osoba wskazana do jego reprezentowania w komparycji Umowy. 

3. Osoba, o której mowa w ust. 2, w terminie 5 dni roboczych od dnia zawarcia niniejszej Umowy przekaże osobie, o której mowa w ust. 1, dane (imię i nazwisko, nr PESEL oraz serię i numer dowodu osobistego, a w przypadku ich braku  rodzaj i numer dokumentu potwierdzającego tożsamość) osób upoważnionych do odbioru Przedmiotu Umowy w imieniu Organu prowadzącego szkołę wraz z przyporządkowaną do tych osób listą lokalizacji szkół, do których zostanie dostarczony Przedmiot Umowy wraz z jego liczbą.

4. Strony dopuszczają możliwość zmiany osób, o których mowa w ust. 1 i 2, oraz osób upoważnionych do odbioru Przedmiotu Umowy, o których mowa w ust. 3, bez konieczności zmiany Umowy. Zmiana osób dla swej skuteczności wymaga jednostronnego oświadczenia Strony sporządzonego w formie dokumentowej.

§ 6. Wszelkie zmiany Umowy mogą nastąpić jedynie za zgodą Stron w formie dokumentowej, pod rygorem nieważności.

§ 7. Umowa została sporządzona w formie dokumentowej i podpisana zgodnie z § 4 ust. 1 Ustawy oraz zawarta w dacie złożenia podpisu przez ostatnią ze Stron.

 

Jak czytamy w uzasadnieniu do projektu rozporządzenia w sprawie określenia wzoru umowy przekazania komputerów przenośnych typu laptop organom prowadzącym szkołę: W celu wypracowania jednego standardu umów zdecydowano się na określenie wzoru umowy, w drodze rozporządzenia. Zatem wzór umowy przekazania komputerów przenośnych typu laptop zawiera klasyczne essentialia negotii umowy precyzujące procedurę przekazania laptopów organom prowadzącym szkołę. 

Opracowano na podstawie projektu rozporządzenia Ministra Cyfryzacji w sprawie określenia wzoru umowy przekazania komputerów przenośnych typu laptop organom prowadzącym szkołę.

Zapisz się na newsletter
Śledź na bieżąco nowe inicjatywy, projekty i ważne decyzje, które wpływają na Twoje życie codzienne. Zapisz się na nasz newsletter samorządowy.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Konkurs "Aktywny Senior 2025". Wnioski o dofinansowania można składać do 11 czerwca 2025 r.

12 maja 2025 r. Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło nabór wniosków do zadania Aktywny Senior w ramach programu Aktywność dla Każdego. Wnioski o dofinansowania w ramach konkursu "Aktywny Senior 2025" można składać do 11 czerwca 2025 r.

Duży ruch na Okęciu. Lotnisko od początku roku odprawiło ponad 6,6 mln podróżnych

Lotnisko Chopina jest na granicy przepustowości. Od stycznia do końca kwietnia br. odprawiło już ponad 6,6 mln podróżnych, podczas gdy w tym samym okresie w ubiegłym roku było to prawie 5,9 mln osób. Dokąd latamy najczęściej?

Polacy mniej chodzą do kina

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące widzów w kinach w 2024 r. W porównaniu z 2023 r., liczba widzów w kinach stałych spadła o 0,4 proc. do 49,5 mln

Spacer w lesie - lek na codzienny stres

Regularne, 30-minutowe spacery w naturze pięć razy w tygodniu mogą zmniejszyć ryzyko depresji aż o 30% – podaje raport Transforming Scotland's Health. W obliczu prognoz WHO, że do 2030 roku depresja stanie się najczęstszą chorobą na świecie, kontakt z przyrodą to skuteczna forma profilaktyki.

REKLAMA

Są fundusze na ekologię, cyfryzację i innowacje

W dobie dynamicznego rozwoju technologii cyfrowej i wdrażania kolejnych innowacji, nie można zapominać o zagrożeniach, które się z nimi wiążą. Zgodnie z unijną zasadą „Do No Significant Harm” („Nie Czyń Znaczącej Szkody”), gdy ubiegamy się o wsparcie z funduszy, jesteśmy zobowiązani do prowadzenia inwestycji w sposób, który nie będzie wyrządzać poważnych szkód środowiskowych czy społecznych.

Spadł ruch na radomskim lotnisku, ale w planach nowe kierunki

Polskie Porty Lotnicze poinformowały, że lotnisko w Radomiu obsłużyło w kwietniu br. ok. 2,5 tys. pasażerów; to spadek o 42 proc. wobec zeszłego roku. W pierwszych czterech miesiącach tego roku ruch w radomskim pocie spadł o 31 proc.

Ratownicy medyczni nie chcą kamizelek nożoodpornych

Ogólnopolski Związek Zawodowy Ratowników Medycznych (OZZRM) uważa, że pomysł powszechnego wprowadzenia kamizelek nożoodpornych, jako reakcji na śmierć ratownika ugodzonego nożem, nie jest dobry. Co proponują związkowcy?

Ostatni dzwonek dla zdrowia młodych. 7 maja 2025 r. sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się zakazem sprzedaży wszystkich rodzajów papierosów elektronicznych oraz pojemników zapasowych osobom poniżej 18. roku życia

W środę sejmowa Komisji Zdrowia rozpatrzy rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Wcześniej, ponad 20 organizacji działających w ochronie zdrowia apelowało o jak najszybsze jej procedowanie. Chodzi o zakaz sprzedaży wszystkich rodzajów papierosów elektronicznych oraz pojemników zapasowych osobom poniżej 18 r.ż.

REKLAMA

Wybory prezydenckie: ułatwienia dla wyborców 60+

Transport do i z lokalu wyborczego. Możliwość głosowania korespondencyjnego albo za pośrednictwem pełnomocnika. Możliwość zmiany miejsca głosowania w obwodzie właściwym dla lokalu przystosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z tych wszystkich ułatwień mogą skorzystać wyborcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania w tegorocznych wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ukończą 60. rok życia. A także wyborcy niepełnosprawni – bez względu na wiek.

Plany ewakuacyjne i szkolenia. Nowe zadania gmin w 2025 r.

Do końca 2025 r. gminy muszą opracować plany ewakuacyjne. To jedno z zadań nałożonych na samorządy przez ustawę z 5 grudnia 2024 r. o ochronie ludności i obronie cywilnej.

REKLAMA