reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Zadania > Środowisko > Nowa deklaracja śmieciowa - gdy zmieniają się dane właściciela

Nowa deklaracja śmieciowa - gdy zmieniają się dane właściciela

Nowa deklaracja "śmieciowa" powinna zostać złożona w przypadku zmiany danych właściciela czy ilości odpadów. Czy możliwa jest jej korekta?

Czy zmiana danych właściciela lub ilości odpadów powinna skutkować złożeniem nowej deklaracji czy jej korektą?

Powinna zostać złożona nowa deklaracja zgodnie z art. 6m ust. 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Korekta deklaracji nie jest bowiem w ustawie przewidziana.

Można jednak w praktyce w deklaracjach o wysokości opłaty znaleźć rubryki korekta gdy dotyczy to np. danych osobowych, adresu nieruchomości, danych nieobligatoryjnych jak numer telefonu, email, skrytka pocztowa itd. Wówczas jednak powstaje pytanie o zasadność i podstawę prawną do żądania takiej korekty bowiem zgodnie z art. 7 Konstytucji RP organy władzy powinny działać wyłącznie na podstawie i w granicach prawa

Zatem wolno im czynić jedynie to na co przepisy wyraźnie pozwalają nie zaś działać w oparciu o zasadę że dozwolone jest to co nie jest zakazane.

Tak postępować może jedynie obywatel w relacji z władzą publiczną. Zakaz działania dla obywatela musi mieć bowiem wyraźne uregulowanie ustawowe.

Polecamy serwis: Środowisko

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Prawo i Logistyka

PrawoiLogistyka.pl to serwis tematyczny zajmujący się prawnymi aspektami działalności transportowej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama