Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu darmowy podręcznik. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące darmowy podręcznik.
Dofinansowanie dla niepełnosprawnych uczniów na zakup podręczników oraz materiałów edukacyjnych
Aktualizacja: 15.07.2020
Rząd realizuje program pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2020–2022. Ile wynosi dofinansowanie w roku szkolnym 2020/2021 i kto może z niego skorzystać? »
Dotacja celowa na darmowe podręczniki dla szkół 2020/2021
Aktualizacja: 07.07.2020
W nowym roku szkolnym uczniowie na dotychczasowych zasadach otrzymają podręczniki i ćwiczenia bezpłatnie. Przestawiamy maksymalnych kwoty dotacji celowej udzielanej na wyposażenie szkół w materiały edukacyjne. »
Bezpłatne podręczniki i materiały dydaktyczne do nauki zdalnej
Aktualizacja: 06.04.2020
Na czas zawieszenia zajęć w szkołach z powodu koronawirusa wydawcy edukacyjni zrzeszeni w Polskiej Izbie Książki udostępnili bezpłatnie elektroniczne wersje podręczników. Uczniowie i nauczyciele mogą podbierać ze stron internetowych wydawców również inne materiały dydaktyczne. »
300 zł na wyprawkę dla ucznia już w 2018 r.
Aktualizacja: 24.04.2018
W sierpniu 2018 r. rodzice otrzymają 300 zł na wyprawkę dla ucznia. Kwota, o której mowa w zdaniu poprzednim przyznawana jest na każde dziecko. »
Dotacje na podręczniki w roku szkolnym 2017/2018
Aktualizacja: 19.01.2017
Przygotowany został projekt rozporządzenia w sprawie udzielania dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe. MEN opracował także nowy wzór formularzy na 2017 rok. »
ZNP negatywnie ocenia darmowy podręcznik
Aktualizacja: 16.12.2014
Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez ZNP, potwierdzają się obawy, o których nauczyciele mówili przed wprowadzeniem rządowego podręcznika. Prawie jednogłośnie pedagodzy skrytykowali fakt, że nie mają wpływu na wybór podręcznika. »
Darmowy podręcznik to trafne wsparcie dla rodziców
Aktualizacja: 12.08.2014
Wysokie koszty utrzymania obiektów oświatowych w stosunku do liczby uczniów, a także wydatki związane z zatrudnieniem nauczycieli są dla budżetów gmin znaczącym obciążeniem. Widać to zwłaszcza w małych jednostkach. Niewątpliwie alternatywą dla nieubłaganej demografii i konieczności likwidowania placówek jest – jak pokazuje to przykład gminy Niwiska – przekazywanie szkół stowarzyszeniom rodziców. »
Kto musi wdrażać systemy zarządzania zgodnością?
Maciej Siwka jest adwokatem, partnerem zarządzającym w Kancelarii Achtelik Siwka i Wspólnicy Adwokaci i Radcy Prawni sp. p. z siedzibą w Katowicach.
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »