reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Łatwiejsza odbudowa po klęsce żywiołowej

Aktualizacja: 04.09.2012

W 97 gminach przez 24 miesiące będą obowiązywały uproszczone procedury dotyczące odbudowy zniszczonych domów. »

Samorządy oszczędzają na dzieciach

Aktualizacja: 05.09.2012

W całym kraju sukcesywnie likwidowane są stołówki szkolne, a ich miejsce zajmują firmy cateringowe lub ajencje. Sprzyjają temu samorządy, upatrując w tym dużych oszczędności - informuje "Gazeta Polska codziennie". »

Podlaskie: 3,5 mln z UE na modernizację lokalnych targowisk

Aktualizacja: 04.09.2012

3,5 mln zł dofinansowania z UE mogą otrzymać samorządy z Podlaskiego na budowę lub remont targowisk - zdecydował we wtorek zarząd województwa podlaskiego. Nabór wniosków rozpocznie się 19 września, potrwa do 5 października. »

Wyrównanie ubytków w dochodach

Aktualizacja: 04.09.2012

24 gminy dostaną pieniądze z budżetu państwa jako rekompensatę za brak wpływów z podatku od nieruchomości, którego nie zapłaciły firmy działające w specjalnych strefach ekonomicznych. »

Opolskie: Samorządy i firmy przesuwają inwestycje i odbiór dotacji z UE

Aktualizacja: 04.09.2012

Część samorządów i firm opóźnia realizację inwestycji i wnioskuje o przesunięcie terminu wypłat unijnych dotacji, z których inwestycje te mają być dofinansowane - wynika z informacji departamentu koordynacji programów operacyjnych opolskiego urzędu marszałkowskiego. »

W MEN rozmowy na temat kształcenia nauczycieli

Aktualizacja: 04.09.2012

Kształcenie i rozwój zawodowy nauczycieli są tematami spotkania w MEN, dotyczącego ewentualnych zmian w ustawie Karta Nauczyciela. Udział we wtorkowym spotkaniu biorą przedstawiciele rządu, oświatowych związków zawodowych i korporacji samorządowych »

Referendum - najlepszy bat na urzędników

Aktualizacja: 04.09.2012

Mieszkańcy coraz częściej sięgają po instrument nacisku na władzę - informuje "Rzeczpospolita". »

Władze Mazowsza zapowiadają eliminowanie papierowej dokumentacji

Aktualizacja: 03.09.2012

W czwartym kwartale 2014 r. zakończy się wprowadzanie systemu elektronicznego obiegu dokumentów w mazowieckich urzędach - poinformował urząd marszałkowski. Interesanci będą obsługiwani w formie elektronicznej od przyjęcia dokumentu po udzielenie odpowiedzi. »

Budowa szerokopasmowego internetu ruszyła z miejsca

Aktualizacja: 03.09.2012

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przekonuje, że udało się osiągnąć postęp w pracach nad budową szerokopasmowego internetu w Polsce. Proces inwestycyjny w pięciu województwach Polski Wschodniej powinien rozpocząć się wiosną przyszłego roku. Poważne opóźnienia w realizacji projektu wytknęła wcześniej w swoim raporcie Najwyższa Izba Kontroli. »

Opolskie: Samorządowcy i przedsiębiorcy ws. strefy demograficznej

Aktualizacja: 03.09.2012

Projekt Specjalnej Strefy Demograficznej na Opolszczyźnie uda się tylko wtedy, gdy poprze go cały region - wszystkie samorządy i siły polityczne - przekonywał marszałek woj. opolskiego Józef Sebesta podczas specjalnej konferencji dotyczącej założeń tego projektu. »

Samorząd Rudy Śląskiej przejmie dworzec kolejowy

Aktualizacja: 31.08.2012

Po długich staraniach samorząd Rudy Śląskiej przejmie w dzierżawę zabytkowy budynek dworca kolejowego w Chebziu - dzielnicy miasta. Samorządowcy chcą, by zaniedbany i systematycznie dewastowany obiekt odzyskał dawną świetność. »

Tychy: Nowe przystanki kolejowe za ponad 28 mln zł

Aktualizacja: 31.08.2012

Kosztem ponad 28 mln zł w Tychach zbudowano trzy nowoczesne przystanki kolejowe i zmodernizowano istniejący. Samorządowcy zapewniają, że nowe perony, wyposażone w automaty biletowe, monitoring, oświetlenie, wiaty rowerowe i windy, mają europejski standard. »

Warmińsko-Mazurskie: Radni Węgorzewa zaczynają oszczędności od siebie

Aktualizacja: 31.08.2012

Radni powiatu węgorzewskiego zrezygnowali z części przysługujących im diet, obniżyli pensję staroście i zapowiedzieli redukcję stanowisk w pięcioosobowym zarządzie powiatu. Powodem oszczędności są finansowe problemy powiatowego szpitala. »

Radni Chorzowa i Rudy Śląskiej za uznaniem śląskiego za język regionalny

Aktualizacja: 31.08.2012

Radni Chorzowa i Rudy Śląskiej w specjalnych uchwałach poparli w czwartek starania o nadanie gwarze śląskiej statusu języka regionalnego. Wcześniej, w końcu maja, podobną uchwałę przyjęli także radni powiatu pszczyńskiego. »

MEN: 7 tys. 361 nauczycieli może stracić pracę w tym roku

Aktualizacja: 31.08.2012

7 tys. 361 nauczycieli może stracić pracę w tym roku - podaje MEN. Według resortu edukacji, to efekt niżu demograficznego. Jeszcze w 2007 r. w szkołach uczyło się 6,3 mln dzieci i młodzieży. W ostatnim roku szkolnym do placówek uczęszczało 5,4 mln. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Kapała-Sokalska

Adwokat, właściciel Kancelarii Adwokackiej AKS

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama