| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Kujawsko-Pomorskie: Będzie modernizacja linii kolejowej Bydgoszcz-Toruń

Aktualizacja: 02.08.2012

Umowę na wykonanie rewitalizacji 51-kilometrowego odcinka linii kolejowej nr 18 pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem podpisały w Toruniu PKP Polskie Linie Kolejowe i Porr Polska SA. Inwestycja za 199 mln zł ma być gotowa na początku 2014 r. »

Na olsztyńskim uniwersytecie otwarto kompleks laboratoriów

Aktualizacja: 02.08.2012

Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim otwarto we czwartek kompleks laboratoriów, z których korzystać będą naukowcy i studenci wydziału nauk technicznych. Wartość inwestycji to 23 mln zł. »

Katowice: Mimowie promowali bezpieczeństwo na drogach

Aktualizacja: 02.08.2012

Mimowie udający manekiny wykorzystywane w samochodowych testach zderzeniowych przypominali w czwartek na katowickim Rynku, o czym powinni pamiętać motocykliści i na co powinni zwracać uwagę kierowcy samochodów, by na drogach było bezpieczniej. »

Śląskie: Ankieta o muzeach i promocja kultury w pociągach

Aktualizacja: 02.08.2012

Pasażerowie pociągów Kolei Śląskich wezmą wkrótce udział w ankiecie, poświęconej działającym w woj. śląskim muzeom. Przy tej okazji wolontariusze będą promować wśród podróżnych imprezy i przedsięwzięcia kulturalne w regionie. »

Kielce: Rusza budowa nowego oddziału Świętokrzyskiego Centrum Onkologii

Aktualizacja: 02.08.2012

Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach przekazało w czwartek wykonawcy plac pod budowę nowego Oddziału Onkohematologii - poinformował wicedyrektor szpitala Wojciech Cedro. Transplantacje szpiku kostnego będą tam wykonywane od jesieni 2013 roku. »

Podlaskie: Ponad 13,5 mln euro z UE na współpracę transgraniczną

Aktualizacja: 01.08.2012

Ponad 13,5 mln euro może trafić do województwa podlaskiego w ramach realizacji wspólnych projektów podmiotów, w tym samorządów z regionu oraz ich partnerów z Białorusi - poinformował członek zarządu województwa podlaskiego Cezary Cieślukowski. »

Małopolskie: Nowa trasa turystyczna w Kopalni Soli Wieliczka

Aktualizacja: 01.08.2012

Turyści od środy mogą zwiedzać nową trasę turystyczną w zabytkowej Kopalni Soli Wieliczka - "Trasę Górniczą". Biegnie ona historycznymi wyrobiskami ukazującymi sposoby eksploatacji soli przez kolejne stulecia. »

Jaworzno: Kampania na rzecz przyłączania posesji do kanalizacji

Aktualizacja: 01.08.2012

Władze Jaworzna (Śląskie) namawiają właścicieli posesji, gdzie nieczystości trafiają do szamb, by - tam gdzie jest to możliwe - przyłączyli swe nieruchomości do miejskiej kanalizacji. Wyliczono, że może to być prawie trzykrotnie tańsze niż utrzymanie szamba. »

Kanadyjczycy wystąpili o pozwolenie na budowę szpitala w Żywcu

Aktualizacja: 01.08.2012

Kanadyjska firma InterHealth wystąpiła do starostwa w Żywcu o wydanie pozwolenia na budowę nowego szpitala w tym mieście - podał powiat żywiecki. Placówka będzie pierwszym w Polsce obiektem medycznym, zrealizowanym w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. »

Śląskie: Internauci mogą głosować na najlepszą przestrzeń publiczną

Aktualizacja: 01.08.2012

Od środy można uczestniczyć w internetowym głosowaniu na najpopularniejszą inwestycję w ramach dorocznego konkursu na najlepszą przestrzeń publiczną w woj. śląskim. »

"Katowice dla odmiany" nowym hasłem promocyjnym Katowic

Aktualizacja: 01.08.2012

W najbliższych latach stolica woj. śląskiego będzie promować się hasłem "Katowice dla odmiany". Slogan wybrali mieszkańcy miasta, uczestniczący w internetowej ankiecie. Hasło to element nowej strategii promocji Katowic, podkreślającej zachodzące tu przemiany. »

Podkarpackie: Warsztaty z poszukiwania pracy

Aktualizacja: 31.07.2012

Gdzie i w jaki sposób szukać pracy, jak przygotować niezbędne dokumenty i jak się zachować podczas rozmowy kwalifikacyjnej - odpowiedzi na te pytania będzie można uzyskać podczas warsztatów poszukiwania pracy, które odbędą się w sierpniu na Podkarpaciu. »

Warmińsko-Mazurskie: Powstanie ponad 420 km trasy rowerowej

Aktualizacja: 31.07.2012

Ponad 420 km oznakowanej trasy rowerowej powstanie w ciągu trzech lat w woj. warmińsko-mazurskim. W poniedziałek Urząd Marszałkowski w Olsztynie podpisał umowę na dofinansowanie tej inwestycji ze środków unijnych. »

Lubelskie: Od 2013 roku większe kontrakty na chmiel

Aktualizacja: 31.07.2012

Spółka Powiśle z Kępy Choteckiej (Lubelskie) - największy polski dostawca granulatów chmielowych dla browarów - w 2013 roku zwiększy produkcję i kupi od rolników 40 proc. więcej chmielu niż w tym roku. W przyszłym roku wzrosną też ceny chmielu. »

Koszalin: Ponad 70 mln zł na projekt przeciwpowodziowy

Aktualizacja: 31.07.2012

Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych (ZZMiUW) zwiększył zakres projektu przeciwpowodziowego, który będzie realizowany w Koszalinie i okolicach miasta. W efekcie wartość projektu wzrosła do ponad 70 mln zł. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Strict Minds Communication

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »