reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Podlaskie: 5 mln zł z UE na wsparcie bezrobotnych

Aktualizacja: 22.05.2012

5 mln zł z UE z programu Kapitał Ludzki przeznaczono w Podlaskiem na wsparcie bezrobotnych. Konkurs ogłosił w poniedziałek Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku. Projekty można składać do 29 czerwca. »

Kujawsko-Pomorskie: 8 mln zł na aktywizację niepełnosprawnych

Aktualizacja: 21.05.2012

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu ogłosił konkurs "Niepełnosprawni na rynku pracy" na realizację projektów aktywizacji społeczno-zawodowej. Do rozdysponowania jest 8 mln zł z funduszy Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. »

Unijne wsparcie na remont najstarszej szkoły w Polsce

Aktualizacja: 21.05.2012

Ponad 25 mln zł unijnego wsparcia otrzyma na remont zabytkowej części budynków istniejąca nieprzerwanie od 1180 r. najstarsza polska szkoła i jedna z najstarszych w Europie, obecnie Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku. »

Przemyśl: samorząd otrzymał ponad 15,3 mln zł na obwodnicę

Aktualizacja: 21.05.2012

Samorząd Przemyśla (Podkarpackie) otrzymał ponad 15,3 mln zł z ministerstwa finansów na dofinansowanie budowy obwodnicy miasta. Dotacja stanowić będzie uzupełnienie wkładu własnego miasta do inwestycji o wartości ponad 250 mln zł. »

Szkoły dla Niemców

Aktualizacja: 21.05.2012

Mniejszości narodowe i etniczne przeżywają boom. Pomaga im w tym dotacja na naukę języka - informuje "Rzeczpospolita". »

Powstaje program ustandaryzowania komend i komisariatów

Aktualizacja: 18.05.2012

Premier Donald Tusk poinformował, że rząd przygotowuje projekt, który będzie miał na celu ustandaryzowanie - na możliwie wysokim poziomie - komend i komisariatów policji w Polsce. »

Opolskie: 9 wniosków o dofinansowanie budowy lub przebudowy targowisk

Aktualizacja: 21.05.2012

9 wniosków o dofinansowanie budowy lub przebudowy targowisk na łączną kwotę ponad 6,6 mln zł złożyły opolskie gminy w ramach programu "Mój rynek". Członek zarządu województwa Antoni Konopka zapowiedział, że umowy na dofinansowanie mają być podpisywane w lipcu. »

Sześciolatki są w ponad 90 proc. szkół podstawowych

Aktualizacja: 18.05.2012

Sześciolatki są już w ponad 90. proc. szkół podstawowych. Podjęta przez resort oświaty kampania informacyjna na temat korzyści z obniżenia wieku szkolnego powinna ten wskaźnik jeszcze poprawić od 1 września - ocenia minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas. »

Lubuskie: Szpital w Drezdenku zyska nowoczesny system rejestracji

Aktualizacja: 21.05.2012

Ponad 920 tys. zł z funduszy unijnych uzyskał szpital w Drezdenku (Lubuskie) na budowę zintegrowanego systemu obiegu informacji. Dzięki temu do lekarza będzie można zarejestrować się bez wychodzenia z domu. Pacjent otrzyma smsa o zbliżającej się wizycie. »

Opole: Prawie 100 wystawców na XII Międzynarodowych Targach Turystyki

Aktualizacja: 21.05.2012

Prawie 100 wystawców z kraju i zagranicy prezentowało ofertę na XII Międzynarodowych Targach Turystyki "W stronę słońca". Targi zakończyły się w niedzielę. Uczestnicy mogli poszukać miejsc wypoczynku albo np. spróbować zupy rybnej, której ugotowano 800 litrów. »

Warszawa: 30 czerwca zdrożeje woda i opłata za odprowadzanie ścieków

Aktualizacja: 17.05.2012

Od 30 czerwca wzrosną opłaty za wodę i odprowadzanie ścieków w Warszawie i okolicznych gminach - zdecydowała w czwartek Rada Warszawy. Łączna opłata za metr sześcienny wody i odprowadzenie metra sześciennego ścieków wzrośnie o 67 gr. »

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o pieczy zastępczej

Aktualizacja: 17.05.2012

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej, która odkłada o trzy lata wejście w życie niektórych rozwiązań. Dzięki temu koszty jej wprowadzania dla samorządów mają być niższe. »

Łódź chce wprowadzić budżet obywatelski

Aktualizacja: 17.05.2012

Łódź wprowadzi budżet obywatelski, który będzie elementem ogólnego budżetu miasta. Łódzcy radni przyjęli w tej sprawie odpowiednią uchwałę. Budżet obywatelski oznacza, że część inwestycji w budżecie miasta wybierają bezpośrednio mieszkańcy. »

Podlaskie: 6 mln zł z UE na wsparcie niepełnosprawnych na rynku pracy

Aktualizacja: 17.05.2012

6 mln zł z UE zostało przeznaczonych w Podlaskiem na wsparcie osób niepełnosprawnych na rynku pracy. Projekty muszą być jednak realizowane z partnerami z zagranicy. Urząd Marszałkowski w Białymstoku ogłosił w czwartek konkurs na najlepsze pomysły. »

Rząd za podwyższeniem zasiłków i kryteriów dochodowych

Aktualizacja: 17.05.2012

Rada Ministrów opowiedziała się za podwyższeniem zasiłków oraz uprawniających do nich progów dochodowych: od 1 listopada zasiłek rodzinny ma wynieść od 77 zł do 115 zł miesięcznie, zaś kryterium - 574 zł na osobę w rodzinie - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

SANPRO

Doradztwo personalne, rekrutacja, organizacja zatrudnienia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama