reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Już w czerwcu w Szczecinie kolejne Forum Samorządowe

Aktualizacja: 23.04.2012

Ósma edycja Forum Samorządowego odbędzie się w dniach 4-5 czerwca 2012 roku. Rozważania podczas tegorocznego spotkania koncentrować się będą wokół tematu „Partnerstwo instytucjonalne i gospodarcze szansą na zrównoważony rozwój regionów Europy”. »

Pomorskie: 190 wniosków o dofinansowanie inwestycji na wsiach

Aktualizacja: 20.04.2012

Gminy, instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe z Pomorskiego starają się o pieniądze na budowę i remont np. świetlic i domów kultury, ścieżek rowerowych czy obiektów sportowych na wsiach. Wpłynęło 190 wniosków o przyznanie ponad 53 mln zł dofinansowania. »

Są środki na termomodernizację

Aktualizacja: 20.04.2012

Niemal 176 mln od maja br. czeka m.in. na samorządy, zakłady opieki zdrowotnej i organizacje pozarządowe, które szukają dofinansowania do energooszczędnych inwestycji w budynkach użyteczności publicznej. »

Zmiany w podatkach lokalnych

Aktualizacja: 20.04.2012

Ministerstwo Finansów zapowiedziało uproszczenie procedury naliczania podatków lokalnych. Ma to usprawnić pracę samorządów i zmniejszyć koszty poboru podatków. »

Ruszył pilotaż „Cyfrowej Szkoły”

Aktualizacja: 20.04.2012

Przygotowanie uczniów do życia w społeczeństwie informacyjnym to główny cel rządowego programu „Cyfrowa Szkoła”. Program będzie trwał do sierpnia 2013 roku i od jego efektów będzie zależało, czy zostanie przedłużony na kolejne lata. »

2,5 tys. sołectw w programach poprawiających jakość życia na wsi

Aktualizacja: 20.04.2012

2,5 tys. sołectw z Opolszczyzny, Wielkopolski, Dolnego Śląska i Podkarpacia bierze udział w tzw. programach odnowy wsi. Mają one poprawić jakość życia na wsi poprzez np. budowę świetlic, obiektów agroturystycznych czy infrastruktury. »

Zachodniopomorskie: Ponad 6,6 mln zł na drogi dojazdowe do pól

Aktualizacja: 20.04.2012

Ponad 6,6 mln zł z budżetu województwa zachodniopomorskiego otrzymają gminy i powiaty na budowy i remonty dróg dojazdowych do gruntów rolnych, wynika z informacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. »

Stolica: Zakaz organizacji sobotnich zgromadzeń kibiców

Aktualizacja: 20.04.2012

Prezydent Warszawy zakazała organizacji dwóch zgłoszonych na sobotę zgromadzeń - kibiców Legii Warszawa i Lecha Poznań. W uzasadnieniu ratusz podał, że środowiska popierające te drużyny są zantagonizowane i w przeszłości dochodziło między nimi do incydentów. »

Śląskie: Kontrola u konserwatora zabytków po sygnałach o nieprawidłowościach

Aktualizacja: 20.04.2012

Zawieszona śląska konserwator zabytków, dwoje zwolnionych podległych jej pracowników i kontrola prowadzona przez służby wojewody śląskiego - to następstwa sprawdzanych sygnałów o nieprawidłowościach w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Katowicach. »

Śląskie: Tychy ruszają z kampanią "Małe ogródki" w przedszkolach

Aktualizacja: 20.04.2012

W dwunastu tyskich przedszkolach powstaną ogródki, którymi będą się opiekować dzieci. Będą w nich sadzić warzywa i owoce a następnie uczyć się jak przygotować zdrowe posiłki. Na realizację kampanii "Małe ogródki" Tychy przeznaczyły ok. 40 tys. zł. »

Zmiana terminu nadsyłania kart do głosowania w Plebiscycie „Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu”

Aktualizacja: 19.04.2012

W związku z dużym zainteresowaniem Plebiscytem, termin nadsyłania kart do głosowania zostaje przedłużony do 1 maja 2012 roku. »

Apel radnych Płocka do premiera w sprawie budowy dróg

Aktualizacja: 19.04.2012

Radni Płocka zaapelowali do premiera, ministra transportu oraz posłów i samorządu Mazowsza o włączenie tego miasta do krajowego planu budowy dróg i linii kolejowych. Podkreślili, iż w sprawie tej domagają się szybkich decyzji. »

Stolica: Od 2 maja ul. Marszałkowska w centrum zamknięta na 4,5 miesiąca

Aktualizacja: 19.04.2012

2 maja zamknięty zostanie przejazd przez skrzyżowanie ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Do połowy września ruch ograniczony będzie między ul. Królewską a rondem Dmowskiego. W tym czasie powstanie m.in. strop stacji "Świętokrzyska" drugiej linii metra. »

Warmińsko-mazurskie: Radni chcą uregulować budowę farm wiatrowych

Aktualizacja: 19.04.2012

Radni sejmiku woj. warmińsko-mazurskiego chcą wprowadzić zasady budowy farm wiatrowych w regionie. W środę samorządowcy rozmawiali m.in. o propozycji utworzenia stref ochronnych wokół domów i terenów cennych przyrodniczo, gdzie nie mogłyby powstawać wiatraki. »

Do historycznego centrum Gdańska wraca bruk: jest już na 917 ulicach

Aktualizacja: 19.04.2012

Podwale Grodzkie to kolejna gdańska ulica, na której dotychczasowy asfalt zostanie zastąpiony brukiem. Prace rozpoczęły się w środę. W tej chwili w mieście jest już w sumie 917 brukowanych ulic. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

dr Dominik Lubasz

Radca prawny i wspólnik zarządzający w Lubasz i Wspólnicy – Kancelarii Radców Prawnych sp.k.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama