| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Łódź: Ruszają nowe połączenia z łódzkiego lotniska

Aktualizacja: 26.03.2012

Nowe połączenia lotnicze uruchomione przez Ryanair - do Oslo Rygge, Bristolu i Bremy - zyskuje od tego tygodnia łódzkie lotniska im. Władysława Reymonta. W pierwszym tygodniu kwietnia ruszają też nowe połączenia krajowe z Łodzi do Gdańska i Wrocławia. »

Pomorskie: Prezydent Starogardu Gd. pozostaje na stanowisku

Aktualizacja: 26.03.2012

Prezydent Starogardu Gdańskiego Edmund Stachowicz pozostaje na swoim stanowisku. Niedzielne referendum w sprawie jego odwołania okazało się nieważne z powodu zbyt niskiej frekwencji. »

Świętokrzyskie: Komitet Regionów UE na Targach Edukacyjnych

Aktualizacja: 26.03.2012

60 gości z 20 krajów Unii Europejskiej przyjedzie do Kielc na Targi Edukacyjne, które rozpoczynają się w środę. Będzie to pierwsza wizyta studyjna Komisji Edukacji, Młodzieży, Kultury i Badań Naukowych (EDUC) Komitetu Regionów UE w Polsce. »

Referendum ws. odwołania burmistrza Krosna Odrzańskiego - nieważne

Aktualizacja: 26.03.2012

Referendum w sprawie odwołania burmistrza i rady miejskiej Krosna Odrzańskiego (Lubuskie), które odbyło się w niedzielę, jest nieważne ze względu na niską frekwencję. Wyniosła ona 14,5 procent. »

Bayer planuje zatrudnić ponad 200 osób w centrum księgowym w Gdańsku

Aktualizacja: 26.03.2012

W Gdańsku koncern farmaceutyczny Bayer zamierza zatrudnić ponad 200 osób w swoim Centrum Finansowo-Księgowym, które ma świadczyć usługi dla Europy Środkowo-Wschodniej. Centrum powinno rozpocząć działalność w październiku. »

Grzybowniczki i krychano - nowe produkty regionalne

Aktualizacja: 26.03.2012

Bułeczki grzybowniczki i marchew krychano to kolejne potrawy z województwa kujawsko-pomorskiego wpisane na listę produktów regionalnych. Na prowadzonej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Liście Produktów Tradycyjnych region ma już 33 specjały. »

Most Marii Skłodowskiej-Curie otwarty dla samochodów

Aktualizacja: 26.03.2012

W niedzielę (25.03) tuż po godz. 12 został otwarty dla samochodów most Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Wstęgę przerwał hybrydowy autobus, w którym jechała prezydent miasta, zaproszeni goście i dziennikarze. W kolumnie jechały też inne ekologiczne pojazdy i motocykliści. »

Warmińsko-mazurskie: Nagrody za osiągnięcia promujące region

Aktualizacja: 26.03.2012

Mazurski poeta Erwin Kruk, Michał Pleskowicz - mistrz świata w układaniu kostki Rubika oraz kilkanaście innych osób i instytucji otrzymało w niedzielę tytuły "Najlepszym z najlepszych", przyznane przez samorząd Warmii i Mazur za budowanie wizerunku regionu. »

Kampania i koncert "Zielona Wyspa Śląsk"

Aktualizacja: 22.03.2012

Składanie kompostownika na czas, muzyka z nazywanej zieloną wyspą Irlandii a także sadzenie drzewek - to niektóre elementy tegorocznej edycji kampanii kreującej zielony wizerunek Śląska. »

Coraz więcej osób uzgadnia z urzędnikami wygląd szyldów i reklam

Aktualizacja: 23.03.2012

Coraz więcej właścicieli i zarządców kamienic w ścisłym centrum Krakowa, którego dotyczą przepisy o Parku Kulturowym Stare Miasto, uzgadnia z urzędnikami wygląd szyldów i reklam. Na ich dostosowanie do nowych wymogów mają czas do 7 czerwca. »

W Krakowie będzie obowiązywało nowe becikowe

Aktualizacja: 22.03.2012

Krakowscy radni uchwalili nową formę miejskiego becikowego. Rodzice tak jak dotąd dostaną 1 tys. zł, ale będą musieli mieć faktury potwierdzające, że wydali pieniądze na dodatkowe szczepienia, specjalistyczne badania lub zakup rzeczy potrzebnych dziecku. »

Tusk i Azarow: Ukraina i Polska przygotowane na Euro 2012

Aktualizacja: 23.03.2012

Ukraina i Polska są przygotowane do przeprowadzenia Euro 2012 - zapewniali w czwartek premier Donald Tusk i szef ukraińskiego rządu Mykoła Azarow. Tusk zadeklarował też, że Polska będzie nadal pracowała na rzecz zbliżenia Ukrainy z Unią Europejską. »

Świętokrzyskie: 35,5 mln zł z UE na wsparcie projektów naukowych

Aktualizacja: 22.03.2012

35,5 mln zł unijnego wsparcia otrzymają projekty dotyczące budowy i wyposażenia obiektów dydaktycznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, rozbudowy laboratoriów Politechniki Świętokrzyskiej oraz budowy laboratorium Instytutu Badawczego Dróg i Mostów. »

Kosztowne tajne zakupy

Aktualizacja: 22.03.2012

Ustawę mającą ograniczyć korupcję w siłach zbrojnych, policji i służbach specjalnych od miesięcy blokują urzędnicy Kancelarii Premiera, alarmuje "Rzeczpospolita". Brak tych przepisów ułatwiał w poprzednich latach popełnianie przestępstw. »

Ponad 1,9 mln na wsparcie szkolnictwa zawodowego

Aktualizacja: 22.03.2012

W Gorzowie będzie realizowany projekt edukacyjny w zakresie szkolnictwa zawodowego pn."Aktywna młodość - pewniejsza przyszłość zawodowa". Obejmie 10 szkół kształcących młodzież w zawodzie. Celem projektu jest przygotowanie do pracy na rynku lokalnym wykwalifikowanych fachowców z różnych branż. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

FC NIKMARK

Agencja Marketingowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »