reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

MSWiA zaprasza gminy i powiaty do samooceny

Aktualizacja: 08.03.2011

MSWiA zaprosiło ponad 500 gmin i powiatów o najniższych dochodach do udziału w rekrutacji do projektu Wspólnej Metody Oceny (CAF). Urzędy, które zostaną zakwalifikowane do projektu przy pomocy ekspertów z MSWiA dokonają samooceny swojej pracy w oparciu o nowoczesna metodę CAF. »

3 mln zł dla samorządów na przeciwdziałanie przemocy w rodzinie

Aktualizacja: 08.03.2011

Minister Pracy i Polityki Społecznej zatwierdził Program Osłonowy „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”. »

Bieńkowska: z unijnej pomocy skorzystało 3 mln kobiet

Aktualizacja: 08.03.2011

Około 3 mln kobiet skorzystało od 2004 roku z unijnych dotacji m.in. na założenie firmy, szkoleń czy pomocy w powrocie do pracy po urodzeniu dziecka - poinformowała we wtorek minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska. »

"Życie Warszawy": Nietrafione mundury

Aktualizacja: 08.03.2011

Policjanci dostają właśnie... zimowe mundury. Część z nich nie pasuje, są za małe lub za duże. Przełożeni każą jednak je odbierać niezależnie od tego, czy są w odpowiednich rozmiarach, czy też nie - informuje "Życie Warszawy". »

Rząd nie zrekompensuje urzędnikom pracy po godzinach

Aktualizacja: 08.03.2011

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom urzędnicy nie otrzymają wynagrodzenia ani dodatkowego czasu wolnego za pracę po godzinach – poinformował Dziennik Gazeta Prawna. »

Nowe kompetencje GIODO

Aktualizacja: 08.03.2011

Od 7 marca generalny inspektor danych osobowych może tworzyć dodatkowe biura regionalne, kontrolować przedsiębiorców i nakładać wysokie kary za utrudnianie działań kontrolnych. »

Sejm: sprzedaż prowadzona w budynkach - bez opłaty targowej

Aktualizacja: 08.03.2011

Sprzedaż prowadzona w budynkach nie będzie objęta opłatą targową - wynika z uchwalonej w piątek przez Sejm nowelizacji ustawy o podatkach i opłatach lokalnych. »

Wójt Roku 2010 - wybrany

Aktualizacja: 07.03.2011

Rozstrzygnięto konkurs Redakcji Audycji Rolnych Pierwszego Programu Telewizji Polskiej na Wójta Roku. Najlepszym wójtem 2010 roku został Marian Zalewski z gminy Sterdyń w województwie mazowieckim. »

"Dziennik Gazeta Prawna": Będą zwolnienia w administracji rządowej

Aktualizacja: 07.03.2011

Premier Donald Tusk polecił ministrom, aby zaczęli zwalniać pracowników poszczególnych resortów na podstawie obowiązujących przepisów - ujawnia "Dziennik Gazeta Prawna". »

Związek Miast przeciw ograniczeniu deficytów samorządów

Aktualizacja: 07.03.2011

Przeciw propozycji Ministerstwa Finansów, by ograniczyć deficyty budżetów samorządów - opowiedzieli się samorządowcy, uczestniczący w zakończonym w piątek w Poznaniu Zgromadzeniu Ogólnym Związku Miast Polskich. Argumentowali, że zmniejszenie deficytów uderzyłoby w inwestycje. »

Dziennik Ustaw i Monitor Polski tylko w formie elektronicznej

Aktualizacja: 04.03.2011

Sejm uchwalił w piątek przygotowaną przez rząd nowelizację ustawy o ogłaszaniu aktów normatywnych przewidującą, że m.in. Dziennik Ustaw i Monitor Polski dostępne będą wyłącznie w formie elektronicznej. »

Sejm: uzdrowiska bez telefonii komórkowej

Aktualizacja: 04.03.2011

Sejm odrzucił poprawkę Senatu, która zezwalała na stawianie stacji bazowych telefonii komórkowej w najbardziej chronionym obszarze uzdrowisk - w strefie "A". »

Wojewódzkie fundusze ochrony środowiska pod nadzór wojewody

Aktualizacja: 04.03.2011

Sejm w piątkowym głosowaniu przyjął nowelizację Prawa ochrony środowiska. Zakłada ona, że nadzór nad wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska i gospodarki wodnej będzie sprawował wojewoda, a nie marszałek województwa. »

Białe certyfikaty dla firm i efektywność energetyczna w sektorze publicznym

Aktualizacja: 04.03.2011

Sejm uchwalił w piątek ustawę o efektywności energetycznej. Zakłada ona, że firmy będą miały obowiązek pozyskiwania świadectw efektywności energetycznej, tzw. białych certyfikatów. »

"Gazeta Wyborcza: Bez pracy nie ma przedszkola

Aktualizacja: 04.03.2011

Na ogół rodzice bez etatu nie mają szans na miejsce dla dzieci w publicznym przedszkolu, chociaż niektórych miastach poradzono sobie z tym problemem - czytamy w "Gazecie Wyborczej". »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Pasierbek

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama