| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Samorządy wydają coraz więcej na promocję

Aktualizacja: 06.09.2010

Z danych opublikowanych przez Ministerstwo Finansów wynika, że wydatki samorządów na cele promocyjne sukcesywnie rosną. »

Rząd przyjął wstępnie projekt budżetu na 2011 r.

Aktualizacja: 05.09.2010

Rząd przyjął wstępnie w piątek wieczorem projekt budżetu na 2011 r., przewidujący deficyt w wysokości 40,2 mld zł. Rząd zmniejszył o ok. 1 mld zł wydatki państwa, jednocześnie zwiększając o taką samą kwotę dochody. »

BBN redukuje o jedną trzecią liczbę etatów

Aktualizacja: 02.09.2010

W działającym w nowej strukturze Biurze Bezpieczeństwa Narodowego liczbę etatów zredukowano o jedną trzecią, głównym zadaniem Biura będą prace analityczne - poinformował w czwartek szef BBN Stanisław Koziej. »

Sawicki: zmiany w ubezpieczeniach rolnych najwcześniej w 2012 roku

Aktualizacja: 02.09.2010

Ministerstwo rolnictwa przygotowuje założenia do nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, jednak nowe rozwiązania nie wejdą w życie wcześniej niż w 2012 roku - poinformował minister rolnictwa Marek Sawicki. »

2,5 tys. rolników przekazało dane o gospodarstwie przez internet

Aktualizacja: 03.09.2010

W ciągu dwóch pierwszych dni powszechnego spisu rolnego, 2,5 tys. rolników przekazało dane o swoim gospodarstwie rolnym przez internet - poinformował w czwartek rzecznik GUS Wiesław Łagodziński. »

Rząd i związki zawodowe ws. podwyżek dla nauczycieli

Aktualizacja: 03.09.2010

Przedstawiciele rządu i nauczycielskich związków zawodowych podpisali w czwartek komunikat dotyczący wynagrodzeń nauczycieli w 2011 roku. Strona rządowa podtrzymała w nim propozycje siedmioprocentowej podwyżki dla nauczycieli od 1 września 2011 r. »

Wniosek Rady Warszawy w sprawie "janosikowego" złożony w TK

Aktualizacja: 02.09.2010

Wniosek Rady Warszawy o stwierdzenie niezgodności tzw. janosikowego z konstytucją i Europejską Kartą Samorządu Terytorialnego został złożony w Trybunale Konstytucyjnym - poinformował w czwartek rzecznik rady Sławomir Paszkiet. »

Klauzula tajności dokumentów – nowe przepisy

Aktualizacja: 02.09.2010

W Dzienniku Ustaw ukazało się nowe rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów w sprawie sposobu oznaczania materiałów, umieszczania na nich klauzul tajności a także zmiany nadanej klauzuli tajności. »

Grabarczyk: będziemy oszczędzać na administracji, nie na inwestycjach

Aktualizacja: 02.09.2010

Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk powiedział w czwartek, że resort będzie szukał oszczędności w wydatkach na administrację. Zaznaczył, że nie ma możliwości, aby środki przeznaczone na inwestycje miały zostać ograniczone. »

Powiaty uzyskają preferencyjne kredyty na dokumentacje projektów inwestycji komunalnych

Aktualizacja: 02.09.2010

Już nie tylko gminy i ich związki ale także powiaty oraz związki powiatów będą mogły uzyskać preferencyjne kredyty na przygotowanie dokumentacji związanej z projektowanymi inwestycjami komunalnymi współfinansowanymi ze środków unijnych – stanowi nowelizacja ustawy o Funduszu Rozwoju Inwestycji Komunalnych podpisana właśnie przez Prezydenta. »

Hall: szkoły mają obowiązek organizacji etyki dla chętnych

Aktualizacja: 02.09.2010

Uczniowie mają prawo do nauki etyki; jeżeli uczeń zgłosi chęć uczestniczenia w tych lekcjach, szkoła ma obowiązek je zorganizować - podkreśliła minister edukacji Katarzyna Hall na konferencji prasowej w Wilkowie po inauguracji roku szkolnego w tamtejszej szkole. »

"Gazeta Wyborcza": Przedszkole lubi wiedzieć

Aktualizacja: 02.09.2010

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych chce, by od przyszłego roku rodzice pragnący umieścić swoje dziecko w przedszkolu nie musieli ujawniać wrażliwych danych - informuje "Gazeta Wyborcza". »

"Dziennik Gazeta Prawna": Uczelnie będą śledzić kariery absolwentów

Aktualizacja: 02.09.2010

Uczelnie od października 2011 roku będą obowiązkowo prowadziły monitoring losów zawodowych swoich absolwentów - wynika z projektu nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym, a informuje o tym "Dziennik Gazeta Prawna". »

Resort zdrowia przygotował ustawę o działalności leczniczej

Aktualizacja: 01.09.2010

Kwestia przekształceń szpitali zostanie uregulowana w ustawie o działalności leczniczej. Wchodzi ona w skład pakietu zdrowotnego, który jesienią ma zostać złożony w Sejmie. »

Setki milionów na zapobieganie powodziom

Aktualizacja: 01.09.2010

Rząd przyjął we wtorek projekt zmiany Prawa wodnego, która wprowadza postanowienia unijnej dyrektywy powodziowej. Premier Donald Tusk powiedział na konferencji po posiedzeniu rządu, że pozwolą one w przyszłości szybciej usuwać skutki powodzi. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Ltdconsulting.pl

Biuro księgowe wzbogacone o doradztwo i consulting gospodarczy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »