reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

"Dziennik Polski": Małopolska walczy jak może z dopalaczami

Aktualizacja: 01.10.2010

Stawka większa niż życie - tak "Dziennik Polski" określa działania mające na celu uniemożliwienie dalszego działania sklepom sprzedającym szkodliwe substancje pod przykrywką wyrobów kolekcjonerskich. »

Przewoźnik nie musi uzgadniać z gminą planu tras

Aktualizacja: 30.09.2010

Prywatny przewoźnik, który zamierza korzystać z publicznych przystanków komunikacji, nie musi uzgadniać z gminą rozkładu jazdy ani też planowanych tras – orzekł Sąd Apelacyjny. »

Projekt budżetu 2011 już w Sejmie

Aktualizacja: 30.09.2010

Do Sejmu wpłynął projekt budżetu na 2011 rok - poinformowało w czwartek Biuro Prasowe Kancelarii Sejmu. Marszałek Grzegorz Schetyna powiedział, że debata budżetowa odbędzie się w Sejmie w przyszły czwartek. »

Rusza reforma nauki

Aktualizacja: 30.09.2010

Konkursowy podział środków na badania, możliwość konsolidacji lub likwidacji słabszych instytutów - to niektóre zmiany w systemie nauki, które wchodzą w życie w piątek. Uczeni chwalą reformę, chociaż nie mają pewności, na ile będzie skuteczna. »

Do 10 października wnioski o wsparcie z programu „Radosna szkoła”

Aktualizacja: 30.09.2010

Resort Edukacji narodowej przypomina dyrektorom szkół o upływającym 10 października terminie na składanie wniosków o pomoc finansową w ramach rządowego programu „Radosna szkoła”. »

"Dziennik Polski": pani minister, kiedy podpis?

Aktualizacja: 30.09.2010

Minister edukacji nadal nie podpisała rozporządzenia o organizacji roku szkolnego. Dyrektorzy narzekają, że nie mogą zaplanować pracy szkół - pisze "Dziennik Polski". »

Gminy zaktualizują dane w zestawieniu budynków, mieszkań i osób

Aktualizacja: 29.09.2010

Obowiązuje już rozporządzenie Rady Ministrów precyzujące zakres danych w zestawieniu budynków mieszkań i osób - do których uzupełnienia i aktualizacji zobowiązane są urzędy gmin. »

Kandydujący prezydenci miast nie biorą urlopów na czas kampanii

Aktualizacja: 29.09.2010

Ubiegający się o reelekcję prezydenci miast w przeważającej większości nie planują urlopów na czas kampanii. B. prezes TK Jerzy Stępień podkreśla, że nie mają takiego prawnego obowiązku. PAP pytała m.in. o urlopy prezydentów Krakowa, Poznania, Wrocławia, Warszawy. »

Zmiany w Państwowym Ratownictwie Medycznym

Aktualizacja: 29.09.2010

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra zdrowia. »

Rząd zaakceptował płatne nadgodziny strażaków

Aktualizacja: 29.09.2010

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o Państwowej Straży Pożarnej, przedłożony przez ministra spraw wewnętrznych i administracji. »

IV edycja konkursu INNOWATOR - nominacje

Aktualizacja: 29.09.2010

Przedstawiamy short listę nominowanych do nagrody Innowator: osób, jednostek oraz projektów samorządowych, które zdobyły największą ilość punktów i znalazły się w pierwszej trójce w poszczególnych kategoriach (kolejność alfabetyczna). Spośród nich zostaną wyłonieni laureaci konkursu. »

Najlepiej Oświetlona Gmina/Miasto 2010 - zgłoszenia do października

Aktualizacja: 29.09.2010

Do dnia 31 października 2010 roku, przedłużony został termin nadsyłania zgłoszeń na Konkurs na "Najlepiej Oświetloną Gminę i Miasto 2010 roku” w związku z sytuacją spowodowaną powodzią w wielu rejonach Polski. »

Raport: samorządy słabo współpracują z organizacjami pozarządowymi

Aktualizacja: 29.09.2010

Samorządy przeznaczają zbyt mało pieniędzy na dotacje dla organizacji pozarządowych i za słabo z nimi współpracują - wynika z raportu nt. partycypacji społecznej w działaniach samorządu terytorialnego, który przygotowała Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej. »

Kto zbada prawidłowość mianowania celnika

Aktualizacja: 28.09.2010

Na gruncie obowiązujących przepisów, w sprawie dotyczącej mianowania funkcjonariusza celnego droga sądowa jest niedopuszczalna – orzekł Sąd Najwyższy. Sprawą zajął się Rzecznik Praw Obywatelskich. »

Rząd przyjął projekt budżetu na 2011 r.

Aktualizacja: 29.09.2010

Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy budżetowej na 2011 r. Dokument przygotowany przez resort finansów zakłada, że przyszłoroczny deficyt nie przekroczy 40,2 mld zł - poinformowało wieczorem Centrum Informacyjne Rządu. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Verum Numerica

Usługi księgowe │Audyt księgowy i podatkowy│ Doradztwo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama