reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Świadectwa umiejętności obok lekarskich specjalizacji

Aktualizacja: 28.07.2010

Świadectwa umiejętności lekarskich obok długotrwałych specjalizacji - taką zmianę proponuje rząd, który przyjął we wtorek założenia do projektu nowelizacji Ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty. »

To będzie najbardziej nowoczesny spis rolny

Aktualizacja: 27.07.2010

1 września br. rozpocznie się powszechny spis rolny. Będzie to najbardziej nowoczesny spis, całkowicie oparty o technikę elektroniczną i w dużym stopniu wykorzystujący różne rejestry - poinformował we wtorek rzecznik GUS dr Wiesław Łagodziński. »

Elektrownie wiatrowe w regionach

Aktualizacja: 27.07.2010

Ponad jeden gigawat energii mogą już wytworzyć zainstalowane w Polsce elektrownie wiatrowe. Takich instalacji jest obecnie 347 - poinformowała Agnieszka Głośniewska z Urzędu Regulacji Energetyki. »

Wyższe opłaty za pobyt w sanatorium

Aktualizacja: 27.07.2010

Od października zapłacimy więcej za zakwaterowanie i wyżywienie w sanatorium uzdrowiskowym – projekt nowego rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia obecnie jest przedmiotem uwag. »

"Rzeczpospolita": sprawdzą, czy szkoły są gotowe uczyć maluchy

Aktualizacja: 27.07.2010

Jesienią zacznie się pierwsze w kraju badanie przygotowania placówek do przyjęcia sześciolatków - dowiedziała się "Rzeczpospolita". »

"Gazeta Wyborcza": wojna na górze o powszechny internet

Aktualizacja: 27.07.2010

Prezes UKE wzywa MSWiA do podpisania umowy, która od kilku tygodni z nieznanych przyczyn zalega w szufladach resortu. Bez niej nie będzie wsparcia UKE dla samorządów chcących budować u siebie szerokopasmowy internet - ostrzega "Gazeta Wyborcza". »

Unia Europejska dofinansuje zakup lokomotyw i remonty taboru

Aktualizacja: 27.07.2010

Unia Europejska dofinansuje zakup 11 nowoczesnych lokomotyw dla Kolei Mazowieckich i remont 150 elektrycznych zespołów trakcyjnych tego przewoźnika. Wartość obu inwestycji to ponad 408,8 mln zł, z czego dofinansowanie wyniesie 166,8 mln zł. »

Każda jednostka samorządu utworzy centrum integracji społecznej

Aktualizacja: 26.07.2010

Już nie tylko gminy ale także powiaty i województwa będą mogły tworzyć centra integracji społecznej - jednostki realizujące na poziomie lokalnym zadania reintegracji społecznej i zawodowej. »

Niepełnosprawni otrzymają pierwszeństwo w zatrudnieniu w urzędzie

Aktualizacja: 26.07.2010

Jeśli w pierwszej piątce kandydatów do pracy w urzędzie znajdzie się osoba niepełnosprawna, będzie ona miała pierwszeństwo w zatrudnieniu – to kwintesencja projektowanych zmian w ustawie o służbie cywilnej oraz ustawie o pracownikach samorządowych. »

Elektroniczne dowody osobiste w 2011 r.

Aktualizacja: 27.07.2010

Sejm przyjął w piątek (23.07) jednogłośnie ustawę o nowych dowodach osobistych, zakładającą, że od 2011 roku będziemy mogli posługiwać się elektronicznym dokumentem tożsamości, a prawo do niego będzie przysługiwało Polakom już z chwilą urodzenia. »

"Puls Biznesu": Pocztowa rewolucja

Aktualizacja: 26.07.2010

Poczta Polska przejdzie lifting i oszczędzi miliardy - oznajmia "Puls Biznesu". »

"Dziennik Gazeta Prawna": Bardzo drogie podręczniki szkolne

Aktualizacja: 26.07.2010

Z ustawy o systemie oświaty po cichu zniknął przepis gwarantujący, że rodzice nie będą musieli co roku kupować nowych podręczników - ujawnia "Dziennik Gazeta Prawna". »

Wojsko zmienia zasady żywienia żołnierzy

Aktualizacja: 23.07.2010

Armia zmienia zasady żywienia żołnierzy - ubędzie osób uprawnionych do bezpłatnych posiłków, zmniejszy się też liczba stołówek wykorzystywanych przez wojsko. MON chce zaoszczędzić w ten sposób blisko 250 mln zł. »

Małopolskie samorządy inwestują w wieże widokowe dla turystów

Aktualizacja: 25.07.2010

Około 20-metrowa wieża widokowa stanie jeszcze w tym sezonie turystycznym na górze Jaworz w gminie Limanowa (Małopolska). Turyści będą mogli z niej podziwiać malowniczą panoramę Beskidu Wyspowego, a przy dobrej pogodzie - nawet Tatry. »

Rząd uchwali czteroletni plan finansowy

Aktualizacja: 25.07.2010

Najpóźniej w przyszłym tygodniu rząd ma uchwalić Wieloletni Plan Finansowy Państwa. Ma on określać m.in. wielkość deficytu budżetowego w ciągu najbliższych czterech lat. Według ekonomistów plan nie będzie wiążący dla przyszłych budżetów. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Snochowska

Aplikantka radcowska w OIRP w Łodzi

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama